23% تخفیف همه کتب (15% سایت + 8% کد تخفیف) – کد تخفیف: SJM

23% تخفیف همه کتب (15% سایت + 8% کد تخفیف) – کد تخفیف: SJM

بهترین کتاب های سورئال

بهترین کتاب های سورئال

جهانهایی عجیب پر از آدمهایی عجیبتر

مطالعه راهی بی‌نظیر برای به‌دست‌آوردن بینش‌ و بصیرت نسبت به دنیای پیرامون است. بااین‌حال گاهی ما می‌خواهیم تا جای ممکن از واقعیت دور شویم. داستان سورئال راهی منحصربه‌فرد برای این منظور است. این سبک خوانندگان را به واقعیت‌هایی می‌برد که در آن‌ها حیوانات ناخواسته نصیحت‌های متعددی می‌دهند و زمان جهان با تغییر احساسات تغییر می‌کند. با اینکه جهان این کتاب‌ها ممکن است بسیار ناآشنا باشد، اما به روش خودشان بعضی از تلخ‌ترین و حیاتی‌ترین زوایای انسانی را برجسته می‌کنند.

اگر برای مطالعۀ بعدی‌تان به دنبال قلقلک دادن ذهنتان هستید، بیایید برای شروع به سراغ این 12 کتاب سورئال بی‌نظیر آغاز کنیم.

روزهای بین ایستگاهها اثر استیو اریکسون

جیسون و لارن خیلی‌وقت‌پیش عاشق یکدیگر شدند، و حال که جیسون به‌عنوان دوچرخه‌سوار المپیک در خارج از کشور مشغول تمرین‌کردن است، به‌ندرت وفاداری پیشه می‌کند. لارن نیز از میکل، مدیر یک کلوپ شبانه که در تلاش است با گذشتة خود اتصال دوباره یابد خو می‌گیرد. میکل در این مسیر یک فیلم صامت قدیمی که ساختۀ پدربزرگش است پیدا می‌کند؛ شاهکاری به نام مرگ مارا.

در میان خرده پیروزی‌ها و شکست‌های احساسی روزمره، این سه معشوقة درهم‌تنیده در جهانی زندگی می‌کنند که تحت‌تأثیر شهوت و آسیب‌هایی است که خودشان بروز داده‌اند. طوفان‌های شن وارد لس‌آنجلس می‌شوند، رود سن یخ می‌زند، در ونیز دوچرخه‌سوارها ناپدید می‌شوند، و درحالی‌که هرج‌ومرج جهانی همراه با تحولات شخصیتی افزایش می‌یابد، فراموشی واقعیت روابط را پیچیده ‌می‌کند.

نسخة کامل کمدیهای کیهانی اثر ایتالو کالوینو

ایتالو کالوینو نویسندۀ مطرح کتاب شهرهای ناپیدا است. مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه که قوانین حاکم بر واقعیت را تحریف می‌کنند. کیو‌اف‌دابلیو‌اف‌کیو همه‌چیزدان داستان آغاز هستی را بازگو کرده و عجایب وقایع طبیعی را در قالب داستان‌هایی روایت می‌کند که نه‌تنها شامل سیارات می‌شوند بلکه حتی گذر زمان را هم تحریف می‌کنند. این گلچین ادبی شامل 34 داستان به‌شدت سرگرم‌کننده است.

این رمان که از رمان‌های تحسین شده‌ای مانند تصویر دوریان گری و لولیتا استفاده کرده، داستان جِرِمی اَسیدوفیلوس را روایت می‌کند که نه شجاعتی دارد و نه عزت‌نفسی. او با خانم هِنریِتا زنی که برای پلی‌گرل نقاشی مردهای برهنه را می‌کشد ملاقات می‌کند. جرمی برای او انواع کارهای غیرمنتظره را انجام می‌دهد مثل کندن لباس‌هایش. جرمی این‌طور فکر می‌کند که نفوذ عجیب خانم هنریتا بر او همان عشق است، اما دختر 11 سالۀ هنریتا، سارا، تمام تلاشش را می‌کند تا با اغواگری نظر او را عوض کند.

سفر مهمل جرمی در راستای خودشناسی مملو است از نصیحت‌هایی از منابع شگفت‌انگیز متعدد مثل گربه‌اش مینو، جادوگری رقاص به نام لارا، و مأمورانی که توسط مادرش استخدام شدند تا او را سرزنش کنند. اما در طول این داستان کم‌نظیر از مسائل جنسی، خلاقیت، و متناقض‌نماها، جرمی در نهایت باید دریابد که چگونه به ندای درونش گوش بدهد.

پایان زندگی اثر استنلی اِلکین

اِلِربی در حین سرقت از مشروب‌فروشی می‌میرد و این تازه اول ماجراست. پس از رسیدن به بهشت، الربی به طور ناگهانی و بدون دانستن چرایی آن به جهنم تبعید می‌شود. در مسیر رستگاری، الربی در زندگی پس از مرگ به چند شخصیت قابل‌ملاحظه بر ‌می‌خورد، از جمله شریک جرم قاتل خود، خدا، مسیح، و مریم مقدس. پایان زندگی کلیشه‌های زندگی پس از مرگ را با داستانی حقیقتاً تکان‌دهنده از وجود انسان در هم می‌تند.‌آمیزد.

420 شخصیت اثر لو بیچ

این مجموعه شامل داستان‌هایی بسیار کوتاه است، در واقع داستان‌ها صرفاً پاراگراف‌هایی برگرفته از به‌روزرسانی‌های وضعیت فیس‌بوک هستند. اما کوتاه بودنشان به معنی کم سطحی بودنشان نیست. این داستان‌های کوتاه عموم مردم را در بر می‌گیرند.

این اثر سورئال، طنز، گیج‌کننده، تکان‌دهنده، و گاهی اوقات حتی رعب‌آور خواهد بود. این کتاب برای کسانی است که می‌خواهند صفحه‌ای را بازکرده و از هرجایی خواستند شروع کنند.

محو نشدن اثر جیم داج

جورج گاستین که اپراتور یدک‌کش است خودروها را به‌عنوان بخشی از نقشۀ کلاهبرداری از بیمه خراب می‌کند. اما زمانی که گاستین به یک کادیلاک سفید برمی‌خورد که زمانی قرار بود به د بیگ باپر که در سقوط هواپیما به همراه بادی هالی و ریچی ولنس در گذشت هدیه داده شود تغییر رویه می‌دهد و ماشین را می‌دزدد و به سمت تگزاس جایی که مقبرۀ باپر در آنجاست حرکت می‌کند. سفر گاستین مرزهای حقیقت را جابه‌جا می‌کند و در عین این که مایل‌ها راه را پشت سر می‌گذارد، در زمان نیز سفرکرده، و مسافرین بین‌راهی عجیبی را سوار می‌کند.

آخرین سکسکه اثر کریستوفر میدز

داستان در دهۀ سی روسیه روایت می‌شود. پسر جوانی به نام ولادیمیر به بدترین نوع قابل‌تصور سکسکه دچار شده است. پزشک سرشناس سِرگِی نامِستیکُو سوگند خورده که می‌تواند بیماری مزمن این پسر را درمان کند و به همین علت او را تحت درمان‌های عجیبی قرار می‎دهد. اما رقیب اصلی سرگی، اَلِکساندِر آفینیگانُو، اعلام کرده است که شرّی پنهان درون ولادیمیر نهفته است و به همین دلیل او را از باقی جامعه جدا می‌کند. ولادیمیر کوچک که با سکسکه‌هایش به‌تنهایی رها شده است، سفری را آغاز می‌کند که ممکن است مرزهای خوب و شرّ را بازتعریف کند.

از میان قوس جنگل بارانی اثر کارِن تِی یاماشیتا

از میان قوس جنگل بارانی داستانی عجیب با شخصیت‌هایی چه‌بسا عجیب‌تر است. یک مرد ژاپنی که توپی شش اینچی جلوی سرش معلق است، یک مدیرعامل آمریکائی با سه دست، و یک دهاتی برزیلی که قلقلک دادن لالۀ‌ گوش با استفاده از یک پر را به‌عنوان نوعی درمان استفاده می‌کند. سفر آنها در طول این داستان برای همه‌ آنها شهرت و ثروت به ارمغان می‌آورد. اما به‌زودی هم برای زندگی شخصی‌شان و هم برای جنگل بارانی برزیل فاجعه‌ای به بار می‌آورد.

جاده گرسنگی اثر بِن اُکری

آزارو یک ایبیکو است. به معنی شبح کودکی که میان مرگ و زندگی است. با اینکه او در دنیای فانی متولد شده است اما اغلب اشباحی به دیدار او رفته، و او را فریب می‌دهند تا در جهانی ایده‌آل‌تر به آنها بپیوندد. دنیای انسان‌ها هم شادی و هم مصیبت دارد و اگرچه مسیر پیش روی او ممکن است پر از سختی باشد، اما آزارو با لبخند به دنیا آمد.

کافکا در کرانه اثر هاروکی موراکامی

کافکا تامورا پسری نوجوان و فراری است. ناکاتای پیر و کم‌هوش به دلایلی که برای خودش هم روشن نیست مجذوب کافکا می‌شود. مسیر این دو در دنیایی با هم تلاقی می‌کند که در آن گربه‌ها توانایی صحبت‌کردن دارند، ماهی از آسمان می‌بارد، و اشباح می‌توانند از میان بدن‌های فانی گذشته و باعث ایجاد شور یا نفرت شوند.

دستگاه تراش بهشت اثر اورسولا کِی. لِه‌گوین

واقع در آینده‌ای نه‌چندان دور، دستگاه تراش بهشت دنیا را میان مصیبت‌های ناشی از جنگ، تغییرات اقلیمی، و ازدیاد جمعیت به تصویر می‌کشد. اما جورج اُر ساکن پورتلند در میابد که می‌تواند واقعیت را از طریق رؤیاهایش شکل بدهد. هنگامی که در دنیایی عجیب و غیرقابل‌تشخیص بیدار می‌شود، او برای یافتن درمان نزد روان‌شناس رفتاری دکتر ویلیام هابر می‌رود.

اما دکتر هابر با آگاهی از این مسئله نقشه‌های خودش را برای توانایی اُر دارد. او رؤیاهای اُر را وسیله‌ای برای رسیدن به خیر بزرگ‌تر (خیر افضل) می‌بیند. با گیرافتادن اُر در میان نقشه‌های هابر، بشریت هر لحظه بیشتر و بیشتر در خطر فرومی‌رود.

ناهار لخت اثر ویلیام اِس. بارُوز

بیل لی معتاد و کلاهبردار است. او در پی دسترسی آسان‌تر به مواد، به مکزیک و طنجه سفر می‌کند، و آنجا از جهانی فانتزی و عجیب‌وغریب به نام اینترزون سر درمی‌آورد.

اولین نسخه که در سال 1959 منتشر شد شامل حروف‌چینی نهایی، تعداد زیادی اثر منتشر نشده از بارُوز، مقدمۀ خود او بر کتاب، و مقالة او دررابطه‌با مواد روان‌گردان بود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد کتاب
دیگر مطالب سایت
بهترین کتاب‌های فلسفه برای مبتدیان
بهترین کتاب‌های فلسفه برای مبتدیان
بهترین کتاب های شعر دنیا
بهترین کتاب های شعر دنیا
بهترین کتاب های استیون کینگ
بهترین کتاب های استیون کینگ
  • هیچ محصولی در سبد خریدتان نیست.