کتاب های مثل هری پاتر

مجموعه کتاب های هری پاتر داستان زندگی یک پسر جادوگر به نام هری پاتر است که در دنیای مخفی جادوگران زندگی می کند. هری پاتر یک یتیم است که از بچگی توسط خاله و دایی بدجنسش نگهداری می شود. او در یازدهمین سالگرد تولدش متوجه می شود که او یک جادوگر است و به مدرسه سحر و جادوگری هاگوارتز دعوت می شود. در این مدرسه، او با دوستان خود رون و هرماینی آشنا شده و با استادان و درس های عجیب و غریب روبرو می شود. اما هری پاتر چالش های بزرگ تری را نیز تجربه می کند. او باید با لرد ولدمورت، جادوگر سیاه قدرتمند و بدکار، که قصد دارد دنیای جادوگران و غیر جادوگران را فتح کند، مبارزه کند. لرد ولدمورت همان کسی است که والدین هری را کشته و بر روی پیشانی او چشمک زخم عجیب و غریب گذاشته است.

قبل از معرفی کتاب هایی مشابه با هری پاتر، معرفی کوتاهی از مجموعه هری پاتر ارائه کرده ایم.

معرفی مجموعه هری پاتر

مجموعه کتاب های هری پاتر شامل هفت جلد اصلی است که در طول شش سال تحصیل هری در هاگوارتز رخ می دهند. این جلدها عبارتند از:

هری پاتر و سنگ جادو

در این جلد، هری برای اولین بار به هاگوارتز میرود و با دشمنان و دوستان خود آشنا می شود. او نقش سنگ جادو را در نبرد با لرد ولدمورت فهمیده و سعی می کند آن را از دست او نجات دهد.

هری پاتر و حفره اسرار

در این جلد، هری با چالش های جدید در هاگوارتز روبرو می شود. چیزی به نام حفره اسرار باز می شود و به تعدادی از دانش آموزان حمله شده و آنها سنگین شده اند. هری باید حقایق را درباره حفره اسرار، فردی به نام تام ریدل و اتفاقات قبل خود را کشف کند.

هری پاتر و زندانی آزکابان

در این جلد، هری با چالش های جدیدی در هاگوارتز روبرو می شود. فردی به نام سیریوس بلک، که متهم به قتل والدین هری است، از زندان جادوگران فرار می کند و به دنبال هری می آید. هری باید حقایق را درباره سیریوس بلک، پدرخوانده اش جیمز پاتر، و فردی به نام پیتر پتیگرو را کشف کند. او همچنین با گروهی به نام جادوگران مارپیچ آشنا می شود که او را در سفر در زمان یاری می دهند.

هری پاتر و جام آتش

در این جلد، هاگوارتز میزبان جام جادوگران می شود که یک رقابت سه گانه بین سه مدرسه سحر و جادوگری است. هری به طور اسرارآمیزی به عنوان چهارمین شرکت کننده انتخاب می شود و باید با خطرات بسیاری روبرو شود. او نقش لوردهای قبل خود را در بازگشت لرد ولدمورت فهمیده و با او در نبرد نهایی روبرو می شود.

هری پاتر و محفل ققنوس

در این جلد، هری با تغییرات بزرگ در دنیای جادوگران مواجه می شود. وزارت سحر و جادوگری از بازگشت لورد ولدمورت منکر شده و تلاش می کند تا هری را تحت فشار قرار دهد. هاگوارتز تحت نظارت استاد دولورس امبریج قرار می گیرد که استاد دفاع در برابر هنرون‌ها را تغییر میدهد. هری با کمک دوستان خود سازمان دامبلدور را تأسيس مي‌كند تا دفاع در برابر هنرون‌ها را ياد بگيرند. او نقش پروفسور سیدورس اسنپ را در خيانت به دامبلدور فهمیده و شاهد مرگ دامبلدور مي‌شود.

هری پاتر و شاهزاده دورگه

در این جلد، هری با رازهای گذشته خود روبرو مي‌شود. او با کمک دامبلدور به دنبال حافظه های لورد ولدمورت می گردد تا راز ضعف او را کشف کند. او نقش شاهزاده دورگه را در تاریخچه خانواده مالفوی فهمیده و عاشق جینی ویزلی می شود. او همچنین با هورکروکس آشنا می شود که قطعات روح لورد ولدمورت هستند و باید نابود شوند تا او را شکست دهند.

هری پاتر و یادگاران مرگ

در این جلد، هری با مأموریت بزرگ خود روبرو می شود. او باید با کمک دوستان خود به دنبال هفت هورکروکس لورد ولدمورت بگردد و آن‌ها را نابود کند. او نقش یادگاران مرگ را در سرنوشت جادوگران فهمیده و با قلب خالص تعادل بین زندگی و مرگ را پیدا می کند. او با لورد ولدمورت در نبرد نهایی در هاگوارتز روبرو می شود و با قربانی کردن خود، او را شکست می دهد. او سپس با جینی ازدواج می کند و سه فرزند به دنیا می آورد.

هری پاتر و فرزند نفرین شده

در این جلد، داستان بعد از نوزده سال از پایان جلد قبل ادامه می یابد. هری پاتر حالا یک کارمند وزارت سحر و جادوگری است و با جینی سه فرزند دارد: جیمز، الباس و لیلی. الباس، پسر کوچکتر هری، با چالش های پسر هری پاتر بودن دست و پنجه نرم می کند. او با سکورپیوس مالفوی، پسر درِیکو، دوست می شود و آنها با استفاده از تایم ترنر، در زمان سفر مي‌كنند تا تاريخچه‌ي جادوگري را تغيير دهند. اما این کار باعث بروز خطرات بسياري مي‌شود و آن‌ها باید با کمک خانواده‌های خود و دامبلدور جوان، نظم را به دنيا بازگردانند.

مجموعه کتاب های هری پاتر همچنین شامل شش جلد فرعی است که درباره جزئیات و تاریخچه دنیای جادوگران هستند. این جلدها عبارتند از:

  • قوانین قید و بند: در این کتاب، جی.کی. رولینگ به صورت طنزآمیز به بحث درباره قوانین و مقررات دنیای جادوگران می پردازد.
  • حیوانات شگفت انگیز و زیستگاه آن‌ها: در این کتاب که توسط نیوت اسکامندر نوشته شده است، شخصیت اصلی فیلم های حیوانات شگفت انگیز، با بسیاری از حیوانات عجایب دنیای جادوگران رو به رو می شود.
  • قهوه خانه بابات: در این کتاب، نقدهای تئاترال نمایش فرزند نفرین شده را مطالعه می کنید.
  • قصه های بچگانه بیدل: در این کتاب، پنج قصه فانتزی کلاسیک را که در دوران کودکی جادوگران خوانده می شود را مطالعه می کنید.
  • قافله خیرخواهانۀ کامک: در این کتاب، داستان کامک را که قافلۀ خیرخواهانۀ خود را برای حفاظت از حقوق حيوانات جادويي تأسيس كرده است را مطالعه می کنید.
  • هاگوارتز، یک راهنمای ناقص و نامنظم: در این کتاب، جی.کی. رولینگ به صورت طنزآمیز به بحث درباره تاریخچه و جزئیات مدرسه سحر و جادوگری هاگوارتز می پردازد.

مجموعه کتاب های هری پاتر یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین مجموعه های فانتزی در تاریخ ادبیات است. این کتاب ها با خیال پردازی بی نظیر، شخصیت پردازی عمیق، داستان نویسی جذاب و پیام های انسان دوستانه، مخاطبان بسیاری را در سراسر جهان جذب خود کرده اند. این کتاب ها نه تنها سرگرم کننده و آموزنده هستند، بلکه به خوانندگان درس های ارزشمندی درباره دوستی، شجاعت، عشق، قدرت، ضعف، انتخاب و قربانی را می دهند. این کتاب ها نشان می دهند که چگونه بچه هایی مثل هری، رون و هرماینی می توانند با قدرت دل و اعتماد به نفس، قهرمان شوند و تفاوت هایی در دنیایشان ایجاد کنند.

کتاب های مشابه با هری پاتر

در ادامه به معرفی کتاب های مشابه با هری پاتر پرداخته ایم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *