Phone Custom Custom Custom Home

12 پرسش درباره کتاب «نهمین روز از ماه نوامبر» برای بحث و گفتگو

رمان احساسی مملو از عشق، خیانت و بیم به نام «نهمین روز از ماه نوامبر»، به قلم کِلین هووِر، داستان متاثرکنندۀ دو نوجوان به نام‌های فَلِن و بِن را به تصویر می‌کشد.

فَلِن به موجب سرنوشت نتوانسته به رؤیاهایش برسد و بِن حاضر است تحت هر شرایطی برای او بجنگد. هر دو تصمیم می‌گیرند (موقتاً) از هم جدا شوند و برای آنچه می‌خواهند بجنگند، تا این‌که درنهایت شرایط مجبورشان می‌کند تا دوباره به یکدیگر بپیوندند.

آنچه در پی این می‌آید داستانی زیبا دربارۀ مسائل روزمرۀ زندگی واقعی به همراه لحظات خوشی و غم است. خواننده حین خواندن داستان هر دو را در طول کشمکش‌هایشان حمایت خواهد کرد.

نهمین روز از ماه نوامبر کالین هوور

نهمین روز از ماه نوامبر

نهمین روز از ماه نوامبر عاشقانه ای فراموش نشدنی میان یک نویسنده و الهه‌ی الهام…
۱۲۴,۰۰۰ تومان

فهرست پرسش‌های هواداران این کتاب که در اینجا آمده به شما کمک خواهد کرد درک عمیقی از داستان پیدا کنید و دربارۀ آن به‌طور معناداری به گفتگو بپردازید.

پرسش‌های هواداران کتاب «نهمین روز از ماه نوامبر» برای بحث و گفتگو

1. بِن خود را دوست‌پسر فَلِن جا زد تا از او دربرابر حرف‌های ظالمانۀ پدرش دفاع و حمایت کند. بِن می‌خواست نشان دهد زخم‌های فیزیکی الزاماً نباید فرد را از رسیدن به رؤیاهایش باز بدارد، به ویژه در صنعت سرگرمی. آیا شما تابه‌حال از کسی این‌طور دفاع کرده‌اید؟ اگر پاسخ مثبت است، این کار برایتان چه احساسی به همراه داشت؟ به‌علاوه، آیا فکر می‌کنید بِن به‌خاطر جازدن خودش به‌عنوان دوست‌پسر فَلِن در این شرایط، شجاعت به‌خرج داده یا دست به کاری احمقانه زده؟

2. مقرر شد که فَلِن چهار مرد جوان را ببوسد و حداقل هفته‌ای یکبار تست هنرپیشگی دهد، درحالیکه بِن می‌بایست پنج رمان مشخص را بخواند و از ارتباط آنها با یکدیگر رمانی بنویسد. یکبار در سال نیز بایستی جلسۀ ملاقاتی ترتیب داده شود. فکر نمی‌کنید از منظر بزرگسالان این وضعیت خنده‌دار و ساده‌لوحانه است؟

3. در مراحل اولیۀ داستان، می‌بینیم که چطور پدری سعی می‌کند فرزندش را همان‌طوری که خودش می‌خواهد بار آورد. فکر می‌کنید این کار اشتباه است؟ اگر پاسخ مثبت است، چرا؟ فکر می‌کنید آیندۀ فرزندان بایستی توسط والدین تعیین شود؟

4. در کدام قسمت از رمان بسیار متعجب شدید؟ برای من زمانی بود که بِن به فَلِن گفت که با وجود زخم‌هایش همچنان خوشگل است.

5. آزمایشی که بِن و فَلِن انجام دادند برای این بود که ببینند آیا فرای جذابیت فیزیکی، ارتباط معنادار دیگری با یکدیگر دارند یا خیر. با این آزمایش توانستند درک عمیق‌تری از احساسات یکدیگر داشته باشند. فکر می‌کنید رابطه‌ای که براساس آزمایش باشد و طرفین در آن با یکدیگر صادق و روراست باشند، می‌تواند موفق شود؟ چرا؟

6. مرگ کایل رابطۀ میان بِن و فَلِن را پیچیده‌تر کرد. این مسئله برای بِن غمی عمیق و مسئولیتی سنگین به همراه دارد، چراکه اکنون او باید به جوردِن با بچۀ به‌دنیانیامده‌اش کمک کند. به نظر شما مرگ کایل چه تاثیرات دیگری بر رابطۀ دو طرف داشت؟

7. حین خواندن داستان، آیا حتی برای یک بار احساس کردید که آزمایش ممکن است ناگهان به یکباره پایان یابد؟

8. اعتمادبنفس فَلِن به خاطر زخم‌های قسمت چپ بدنش آسیب دیده و او دیگر آن فرد اجتماعی و پرنشاط گذشته نیست. به خاطر همین عدم اعتمادبنفس، سقف رؤیاهایش برای آینده پایین آمده. این موضوع چه احساسی را در شما برانگیخت؟ آیا استانداردهای جامعه و مردم برای زیبایی واقعاً تاثیرگذارند یا چیزی جز عامل ازبین‌رفتن اعتمادبنفس افراد نیستند؟ به نظر شما زیبایی در ظاهر و پوست خلاصه می‌شود یا باطن افراد است که اهمیت دارد؟

9. بِن با برادرزاده {یا خواهرزاده} ده‌ماهه‌اش به نام الیوِر وارد رستوران شد و به همه اعلام کرد که با جوردِن در رابطه است. به نظر شما چرا جوردِن تصمیم گرفت او را به‌عنوان عیال خود در آغوش بگیرد؟ تنهایی و بی‌کسی بوده که در انتخاب شریک زندگی نقش داشته یا پایبندنبودن به اصول اخلاقی؟

10. وجود راوی‌های متعدد در داستان روش ادبی جالبی است که نویسنده از آن بهره گرفته. به نظر شما هدف او از این کار چه بوده؟ این کار چه تاثیری بر روی خوانش شما از داستان داشته؟

11. در ابتدا، فَلِن شوکه شده است و حاضر نیست به توضیحات بِن در خصوص نوشته‌اش دربارۀ آتشی که موجب زخم‌های او شده بوده گوش دهد. فَلِن فکر می‌کند بِن ممکن است این قسمت داستان را اضافه کرده باشد تا آن را دراماتیک‌ و احساسی سازد. اما حقیقتِ نهایی از آنچه انتظارش می‌رفت فاصله داشت. به نظر شما فَلِن حق داشت نسبت به بِن مشکوک و بی‌اعتماد باشد؟

12. رمان «9 نوامبر» چه پیام عاشقانه‌ای در خود دارد؟ فرمت آن چه تفاوتی با رمان‌های رمانس {عاشقانه} معمولی دارد و این تفاوت‌ها چه تاثیری بر {به کارگیری} استعاره‌ها و آرایه‌های موجود در داستان داشته؟ آیا آنها را بهبود بخشیده یا باعث لطمه‌شان شده؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *