بهترین کتاب های جنایی، معمایی و پلیسی تاریخ در دنیا

از نظر بسیار از خوانندگان، هیچ چیز به پای یک رمان جنایی خوب نمی‌‌رسد. اما با وجود کتاب‌‌های ژانر هیجان انگیز جدیدی که هر هفته به چاپ می‌‌رسند، دانستن این که از کجا باید شروع کنیم ممکن است کمی سخت باشد.

مسلما انتخاب از بین آثار کلاسیک عصر طلایی گرفته تا رمان های کارآگاهی مدرن و کتاب‌‌های مهیج روانشناختی تحول برانگیز سخت بود، اما لیست حاصل از رمان‌‌های مهیج، شروع مناسبی برای شما است تا برای خواندن کتاب بعدی خود الهام پیدا کنید. دقت داشته باشید که ممکن است برخی از این کتاب ها هنوز به زبان فارسی ترجمه نشده باشند.

پس بدون هیچ معطلی و بدون هیچ ترتیب خاصی، این هم از لیست کتاب‌‌های جنایی و مهیجی که به نظر ما و شما یک سر و گردن از بقیه بالاتر هستند.

1. گارنت هیل از دنیس مینا

نخستین رمان جنایی و برنده جایزه از دنیس مینا نگاهی به بیمار روانی مورین اودانل می‌‌اندازد که وقتی جسد دوست پسرش را در هال خانه خود پیدا می‌‌کند درگیر وضعیت سختی می‌‌شود. اداره پلیس گلاسگو او را هم به عنوان مظنون و هم به عنوان یک شاهد بی‌‌ثبات تحت نظر می‌‌گیرد. آیا مورین می‌‌تواند بی‌‌گناهی خود را ثابت کند؟

 گارنت هیل پر از حس شوخ طبعی و پیچ و خم‌‌های شوکه کننده، یک رمان حقیقی و بی‌‌پروا با ریتم کند است که شما را درگیر احساسات زیادی می‌‌کند.

2. غریبه‌‌ها در یک قطار از پاتریشیا های‌‌اسمیت

دو مرد مستاصل که فکرشان درگیر اقدام به قتل است در یک قطار همدیگر را ملاقات می‌‌کنند و با هم عهدی مخوف می‌‌بندند. آن ها تصمیم می‌‌گیرند که قربانی‌‌های خود را جابجا کنند. اما وقتی فقط یکی از این دو مرد به عهد خود وفا می‌‌کند، دیگری در یک بازی کابوس‌‌مانند تعقیب و گریز روانی گیر می‌‌افتد.

بی شک غریبه ها در قطار که منبع الهام فیلم کلاسیک آلفرد هیچکاک در سال 1951 بوده، یکی از بهترین رمان‌‌های مهیج روانشناختی در کل تاریخ است. نویسنده رمان ریپلی بار دیگر داستانی نفس‌‌گیر و توانفرسا حول محور دیوانگی و وسواس فکری بازگو می‌‌کند که حقیقتا فراموش نشدنی است.

3. زوج همسایه بغلی از شاری لاپنا

آن به صرف شام به خانه همسایه خود دعوت می‌‌شود، اما از او خواسته می‌‌شود تا نوزاد خود، کورا را به همراه خود نیاورد. همسر او به او اطمینان می‌‌دهد که مشکلی پیش نمی‌‌آید. آن ها دستگاه مانیتور نوزاد را با خود می‌‌برند و هر نیم‌‌ساعت وضعیت او را چک می‌‌کنند. اما با ادامه یافتن شب، آن بیش از پیش احساس ناآرامی می کند، و سپس بدترین ترس او به واقعیت تبدیل می‌‌شود…

نخستین رمان از ملکه کتاب‌‌هایی که می‌‌توان آن‌‌ها را یکجا خواند، اتفاقات پشت درهای بسته را کشف می‌‌کند. این قصه پر‌‌تنش و هولناک بدترین کابوس هر پدر و مادر را با از هم پاشیدگی خانواده‌‌ای که بر روی دروغ و فریب بنا شده است ترکیب و شما را تا وقتی که به پایان غافلگیر کننده آن برسید وادار به ورق زدن می‌‌کند.

4. خشکسالی از جین هارپر

سه عضو از یک خانواده به طرز وحشیانه‌‌ای به قتل می‌‌رسند. همه فکر می‌‌کنند که شوهر خانواده مقصر است و بعد از کشتن زن و پسر شش ساله‌‌اش خودکشی کرده است. اما وقتی افسر پلیس آرون فالک برای شرکت در مراسم خاکسپاری بهترین دوست دوران بچگی خود باز می‌‌گردد و جذب تحقیقات می‌‌شود ، به سرعت حقیقت پشت این قتل‌‌ها را زیر سوال می‌‌برد.

این داستان که در استرالیا و در زمان یک خشکسالی دو ساله اتفاق می‌‌افتد، نخستین رمان نفس‌‌گیر و جذاب نویسنده درباره یک شهر کوچک با راز‌‌های بزرگ است.

5. و سپس هیچکس نبود از آگاتا کریستی

ده غریبه به یک جزیره دورافتاده دعوت می‌‌شوند؛ جایی که میزبانان آن‌‌ها به طرز مرموزی غایب هستند. وقتی یک نفر از این گروه به طرزی ناگهانی می‌‌میرد، سایر نه نفر متوجه می‌‌شوند که یک قاتل میان آن‌‌ها است. همان‌‌طور که در بین اعضای گروه شک‌‌ها و تعهد‌‌های بسیاری شکل می‌‌گیرد ، یک به یک به قتل می‌‌رسند. اما قاتل کیست؟ و آیا کسی نجات پیدا می‌‌کند؟

این رمان که به عنوان محبوب‌‌ترین رمان از آگاتا کریستی در جشن تولد 125 سالگی او در صدر یک نظرسنجی بین‌‌المللی قرار گرفت، بهترین اثر کریستی محسوب می‌‌شود.

6. گل کوکب سیاه از جیمز الروی

لس آنجلس، 1947…جسد شکنجه دیده‌‌ی یک زن زیبای جوان پیدا می‌‌شود. روزنامه‌‌ها او را “گل کوکب سیاه” می‌‌نامند. برای دو افسر پلیس، تحقیق راجع به این جنایت تبدیل به یک سفر جهنمی می‌‌شود که آن‌‌ها را به قلب زندگی پر پیچ و خم دختر مرده می‌‌برد. و خیلی زود کنجکاوی حرفه‌‌ای آن‌‌ها به یک علاقه افراطی تبدیل می‌‌شود.

این رمان جنایی از سبک نئو-نوآر و نوشته جیمز الروی افسانه‌‌ای، از داستان واقعی الیزابت شرت اقتباس شده است. هنرپیشه‌‌ آینده‌‌دار هالیوود که قتل او یکی از بزرگ‌‌ترین تعقیب جنایتکاران در تاریخ کالیفرنیا را برانگیخت.

7. لوح سه لَتیاز کارن اسلوتر

در اولین قسمت از مجموعه کتاب کارن اسلوتر با مامور اف بی آی ویل ترنت آشنا شوید. این رمان داستان ویل و کارآگاه مایکل ارموود را دنبال می‌‌کند که راجع به یکی از وحشیانه‌‌ترین و خشن‌‌ترین پرونده‌‌های قتلی که تا به حال دیده‌‌اند تحقیق می‌‌کنند.

اگر دوست دارید داستان جنایی که می‌‌خوانید فضای تیره و نفس‌‌گیری داشته باشد، پس دلتان نمی‌‌خواهد این رمان پلیسی با داستان عالی و پر از پیچ و خم را از دست بدهید.

8. 61 ساعت از لی چایلد

در یک روستای کوچک که توسط نیروهای شوم تهدید می‌‌شود، یک زن شجاع برای اجرای عدالت به پا می‌‌خیزد. اما اگر قرار است او تا زمان شهادت دادن خود زنده بماند، به کمک مردی مثل جک ریچر نیاز خواهد داشت، چرا که یک قاتل دارد به سراغ او می‌‌آید.

 رمان 61 ساعت با حضور قهرمان ما، جک ریچر انزوا طلب، شجاع و مرموز، به طور مرتب به عنوان رمان مورد‌‌علاقه طرفداران لی چایلد انتخاب می‌‌شود. این رمان ریتم سریعی دارد و داستان آن پر از حادثه و با یک پایان شوکه کننده است که انتظار آن را ندارید.

9. شاعر از مایکل کانلی

شاعر بهترین رمان با موضوع‌‌ قاتلان سریالی است که داستان خبرنگار حوادث جنایی جک مک‌‌آووی را دنبال می‌‌کند. او درباره‌‌ی قتل‌‌های مشابهی که در سرتاسر کشور اتفاق افتاده‌‌اند تحقیق می‌‌کند و در طول این تحقیق، رابطه پریشان کننده میان قتل افسران پلیس را آشکار می‌‌سازد.

این رمان با نوشتار عالی خود اولین قسمت از مجموعه‌‌ای پر از شخصیت‌‌های قوی و لرزه‌‌های مخوف است. اگر این کتاب هنوز در کتابخانه شما نیست، مطمئن باشید که قرار است اوقات بسیار خوشی را بگذرانید.

10. یک قضاوت پابرجا از روت رندل

« یونیس پارچمنت خانواده کاوردل را کشت زیرا نمی‌‌توانست بخواند یا بنویسد». به ندرت پیش می‌‌آید که در اولین جمله از یک کتاب مجرم، قربانی، و انگیزه را کشف کنیم، اما این دقیقا اتفاقی است که در رمان چاپ سال 1977 رندل می‌‌افتد.

با این وجود، یک قضاوت پابرجا ما را همچنان پر از هیجان در هر قدم از راه نگه می‌‌دارد و بدون دانستن این که چه انتظارمان را می‌‌کشد، منتظر می‌‌گذارد. این تراژدی گیرا راجع به جنایت و اختلاف طبقاتی، به طور گسترده به عنوان یکی از شاهکارهای بدوی روت رندل و یک داستان جنایی کلاسیک شمرده می‌‌شود.

11. بی‌‌گناه فرض شده از اسکات تارو

راستی سابیچ یک وکیل مدافع است که دنیایش با یافتن معشوقه‌‌اش در حالی که به او تجاوز شده و به قتل رسیده، و با وارد شدن اتهام جرم به او، دگرگون می‌‌شود. بدون اعتماد به هیچکس، راستی برای اثبات بی‌‌گناهی خود می‌‌جنگد و در طی این کار پرده از یک شبکه درهم‌‌ پیچیده از فساد و خیانت بر‌‌می‌‌دارد.

یکی از مشهور ترین رمان‌‌های داخلی جنایی دهه 1980. این اثر بیش از نه میلیون نسخه به فروش رساند، و بعد از سی سال، از آزمون زمان سر‌‌بلند بیرون آمده است.

12. سکوت بره‌‌ها از توماس هریس

کارآموز اف بی آی کلاریس استارلینگ باید یک قاتل سریالی فراری را دستگیر کند. فقط یک مرد هست که می‌‌تواند به او کمک کند: هانیبال لکتر روانپریش و آدمخوار. او که در یک تیمارستان زندانی شده است، او موافقت می‌‌کند که شجاعت خود را جمع کند و به کلاریس یاری برساند، به شرط این که کلاریس به فرار او از تیمارستان کمک کند.

این اثر مهیج افسانه‌‌ای پایه فیلم برنده اسکار با بازی آنتونی هاپکینز است و بدون شک یکی از بهترین کتاب‌‌های جنایی است که تا به حال خوانده‌‌ایم. این اثر بسیار هولناک و پریشان کننده است و ضمانت می‌‌شود که شما را در اوج هیجان نگه دارد.

13. فرار کن از هارلن کوبن

دختر سایمون، پیج، شش ماه است که گم شده و سایمون او را در پارک مرکزی نیویورک در خیابان‌‌ها پیدا می کند. اما پیج دیگر آن نوجوان خوشحالی که پدرش به خاطر می‌‌آورد نیست. او که ترسیده و به طور واضح در دردسر افتاده است، فرار می‌‌کند. برای نجات دخترش، سایمون باید پیج را به درون یک دنیای تاریک و خطرناک دنبال کند که هیچ کس در آنجا در امان نیست، و در نهایت این زندگی خود سایمون است که به خطر می‌‌افتد.

این اثر معمایی جذاب از استاد قصه‌‌گوییی هارلن کوبن، خالق سریال‌‌های نتفیلکس امن و غریبه ، با شخصیت‌‌های باهوش و پیچ و خم‌‌هایی که شما را به حدس زدن وا می‌‌دارد، باید در رتبه‌‌های اول فهرست خواندنی‌‌های شما باشد.

14. مرد زمزمه از الکس نورث

وقتی یک پدر و پسر به یک شهر خواب‌‌آلود و کوچک نقل مکان می‌‌کنند، هیچوقت شک نمی‌‌کنند که این کار آن‌‌ها را درست سر راه یک قاتل سریالی قرار دهد.

این ترکیب زیبا از یک رمان پلیسی و داستان مهیج روانشناختی برای طرفداران توماس هریس و سی جی تودور است. این کتاب که ترکیبی از یک حس تدریجی دلهره‌‌آمیز، یک طرح داستان پر‌‌تنش و رابطه احساسی بین یک پدر و پسر است، با بیان معمای شهری کوچک از ابتدا شما را میخکوب خود می‌‌کند. خودتان را برای پرونده‌‌ای پر از ترس و لرزش آماده کنید.

15. سپس او رفته بود از لیزا جول

الی دختر طلایی مادرش بود. کل زندگیش را پیش روی خود داشت و سپس، در یک چشم به هم زدن، رفته بود. بعد از ده سال، لاورل هنوز امیدوار است که الی به خانه برگردد. آیا لاورل می‌‌تواند پرده از حقیقت بردارد و پاسخ سوالاتی را پیدا کند که آسایش را از او گرفته‌‌اند؟

پروفروش ترین اثر از کلاب کتابخوانی ریچارد و جودی لیسا که درباره‌‌ی بدترین کابوس هر پدر و مادری است از صفحه اول شما را بدون رهایی درگیر می‌‌کند. برای خواندن یک اثر دلهره آور، مهار نشدنی و با ریتم تند که به آسانی و یک‌‌جا می‌‌توان آن را بلعید آماده باشید.

16. مردی که به‌‌پا می‌‌خیزد از آبیر موکرجی

کاپیتان سم ویندهم تازه به کلکته آمده است. او که با ناامیدی به دنبال شروعی تازه است، به استخدام نیروی پلیس در‌‌می‌‌آید. اما هنوز وقت نکرده است خودش را با زندگی جدیدش وقف دهد یا با روح‌‌هایی که هنوز او را آزار می‌‌دهند مقابله کند که درگیر یک پرونده قتل می‌‌شود. پرونده‌‌ای که احتمالا هیچوقت فراموش نخواهد کرد.

این اثر یک معمای قتل برنده جایزه با نوشتار عالی و اولین کتاب از یک مجموعه رمان مهیج جنایی است. این رمان پلیسی هیجان انگیز با حضور گروه دونفره‌‌ای از کارآگاه‌‌های مصمم که در جستجوی عدالت هستند، برای طرفداران کرت والندر و هری هول بی نظیر است.

17. پرنده آبی، پرنده آبی از آتیکا لاک

در یک شهر کوچک در تگزاس غربی دو مورد قتل با فاصله تنها چند روز از هم اتفاق می‌‌افتند. اولی، یک وکیل سیاه پوست اهل شیکاگو، و دومی، یک زن سفید پوست محلی. دارن متیوز، یک پلیس تگزاسی سیاه‌‌پوست، باید معمای این جنایات را حل کند، و در طی این کار با خشم سوزان ساکنان محلی و جریان نهفته اما در حال فوران نژاد‌‌پرستی مقابله کند.

این رمان پلیسی سه گانه که بسیار زیبا نوشته شده است، عشق، نژاد و عدالت در یک دنیای فاسد را جستجو می‌‌کند.

18. پشت در‌‌های بسته از بی اِی پاریس

گریس و جک ازدواج کرده‌‌اند و همه چیز به نظر بی‌‌نقص و کامل می‌‌آید. اما هیچ وقت نمی‌‌شود فهمید که پشت در‌‌های بسته چه می‌‌گذرد.

این رمان مهیج خشن از زاویه دید گریس نوشته شده است و زندگی‌‌های گذشته و کنونی شخصیت‌‌ها را در‌‌هم می‌‌آمیزد. در مواقعی این رمان بسیار پر‌‌تنش، دلهره آور و معتاد‌‌کننده و نفس‌‌گیر خواهد بود. جای تعجب نیست که بیش از یک میلیون نسخه از این اثر پرفروش بین‌‌المللی فروخته شده است.

19. رهگذر کنجکاو از بلیندا بویر

زندگی برای پاتریک فورت عجیب است. یک دانشجوی پزشکی مبتلا به سندوم آسپرگر بودن چالش‌‌های خودش را دارد. و این تازه قبل از آن است که او مجبور به حل معمای یک قتل احتمالی شود. زیرا جسدی که پاتریک در کلاس آناتومی مشغول معاینه آن است سعی در گفتن خیلی چیزها به او دارد. و حالا او باید از خطر دور بماند تا بتواند همزمان با کالبدشکافی کردن مدرک عینی، معما را حل کند.

نقش اصلی باهوش و جالب توجه بلیندا بویر در این رمان جنایی برنده جایزه به قدری منحصر به فرد و عالی ظاهر می‌‌شود که شما به این‌‌ زودی‌‌ها نمی‌‌توانید فراموشش کنید.

20. من رهایت کردم از کلر مکینتاش

این اتفاق در یک شب از ماه نوامبر افتاد و زندگی یک مادر را برای همیشه تغییر داد. یک حادثه غم‌‌انگیز، یک تصادف بزن دررو که شاید او می‌‌توانست جلویش را بگیرد.

این رمان داستان جنا را که به یک کلبه دورافتاده در ساحل ولز نقل مکان می‌‌کند تا با غم خود کنار بیاید و از نو شروع کند، و دو کارآگاه که مامور شده‌‌اند قاتل پسربچه را پیدا کنند دنبال می‌‌کند و یک اثر مهیج روانشناختی، احساسی و پر پیچ و خم است.

21. جرات از دیک فرانسیس

کتاب عصب که اولین بار در سال 1964 چاپ شد، داستان راب فین را دنبال می‌‌کند. یک سوارکار اسب‌‌دوانی صحرایی که باید از تمام دانستنی‌‌های خود در مسابقه و حیله‌‌های مختلف استفاده کند تا مجرمی که سعی در بی‌‌اعتبار کردن سوارکاران موفق دارد را پیدا کند.

این کتاب یک اثر معمایی هیجان‌‌انگیز، منحصر به فرد و لبریز از هیجان و جذابیتی وحشتناک است و یک اثر کلاسیک واقعی از بین بهترین‌‌های این ژانر به شمار می‌‌رود.

22. مرگ در لا فنیچه از دونا لئون

رهبر ارکستر محبوب جهانی، هلموت ولاور، به هنگام اجرای اپرای لا تراویاتا در یک تئاتر اپرای مشهور در ونیز مسموم، و کمیسری از اداره پلیس گیدو برونتی مسئول این پرونده می‌‌شود.

این داستان معمایی جادویی و مهیج را بیان می‌‌کند و همزمان به کندوکاو در تفاوت‌‌های سیاسی و اجتمائی زندگی ونیزی نیز می‌‌پردازد که باعث می‌‌شود لیاقت یک جایگاه در لیست بهترین کتاب‌‌های جنایی تاریخ ما را داشته باشد.

23. مکان‌‌های تاریک از گیلین فلین

لیبی دی هفت ساله وقتی برادر بزرگترش خانواده‌‌اش را قتل عام کرد در یک کابینت قایم شد. در جلسه محاکمه، حضور او به محاکمه کردن برادرش کمک کرد. اما بیست سال بعد وقتی یک گروه از علاقمندان افراطی به پرونده‌‌های جنایی واقعی با این فرضیه که برادر او بی‌‌گناه است به لیبی نزدیک می‌‌شوند، او مجبور می‌‌شود به زادگاه خود برگردد و به جستجو در گذشته خانواده‌‌اش بپرداز تا یک حقیقت غیرقابل تصور را برملا کند.

این کتابی است از نویسنده اثر پرفروش دختر گم‌‌شده که به عقیده بسیاری از طرفداران فلین بهترین رمان اوست. این رمان ترسناک، پریشان کننده، – و همان‌‌طور که از عنوان پیداست- بسیار بسیار تاریک است.

24. کلکسیونر از جان فاولز

فردریک که در کل زندگی خود کمبود محبت داشته و در خود فرو رفته است، پروانه جمع می کند و از آن‌‌ها عکس می‌‌گیرد. سپس وقتی به یک غریبه زیبا – میراندای دانشجوی هنر- علاقمند می‌‌شود، یک خانه دورافتاده در ساسکس می‌‌خرد و در کمال آرامش میراندا را می‌‌دزدد؛ با این باور که او در طول زمان عاشقش خواهد شد. میراندای تنها و بیچاره، اگر می‌‌خواهد آزادیش را به دست آورد، باید برای درک گروگان‌‌گیر خود تلاش کند.

کلکسیونر، اثری آموزنده و جالب توجه، در سال 1963 به چاپ رسید و بلافاصله به کتابی پرفروش تبدیل شد. این کتاب یکی از بهترین رمان‌‌های ژانر هیجان‌‌انگیز تاریخ با حضور یکی از وحشتناک‌‌ترین مجرمانی که بر روی صفحه کاغذ خلق شده‌‌اند محسوب می‌‌شود.

25. مرد گرفتار از هنینگ مانکل

هاکان ون آنک هر روز صبح در جنگل نزدیک آپارتمانش در استکهلم قدم می‌‌زند. سپس، یک روز او موفق نمی‌‌شود به خانه بازگردد. کارآگاه کرت والندر به طور رسمی درگیر این پرونده نیست، اما پسر هاکان نامزد دختر او لیندا است، و او بسیار مشتاق بوده تا با کرت راجع به یک حادثه بحث برانگیز از گذشته‌‌اش صحبت کند. ممکن است این مساله ارتباطی با غیب شدنش داشته باشد؟

آخرین پرونده والندر داستان او را بازگو می‌‌کند که در حال تحقیق راجع به معمایی جدید به زندگی شغلی خود نگاهی دوباره می‌‌اندازد. این کتاب جذاب و قدرتمند نشان می‌‌دهد که چرا مانکل یکی از نویسندگان واقعا عالی داستان‌‌های جنایی در اسکاندیناوی است.

26. سیاه و آبی از ایان رانکین

سیاه و آبی، هشتمین رمان رانکین است. جان ریبوس، کارآگاه نقش اصلی، با سر و کله زدن با چهار پرونده مختلف سعی در گرفتن یک قاتل دارد. روش‌‌های نامتعارف ریبوس او را به طور مرتب در دردسر می‌‌اندازد و در این رمان او که هم از سوی یک تحقیق داخلی و هم از سوی دوربین‌‌های تلویزیونی تحت فشار قرار دارد، سعی می‌‌کند یک مورد نقض عدالت را بررسی کند. با یک اشتباه او محکوم به فناست.

به عنوان اولین کتاب از مجموعه ریبوس که فیلمی نیز از آن اقتباس شد، خواندن این اثر از استاد واقعی این ژانر ضروری است.

27. دختر‌‌ها را ببوس از جیمز پترسون

در دومین کتاب از مجموعه پرفروش فوق‌‌العاده جیمز پترسون، کارآگاه الکس کراس بین دو مغز متفکر آدم کش گیر می‌‌افتد که در حال همکاری و رقابت با هم، گیج‌‌کننده‌‌ترین قتل‌‌هایی که کراس تا به حال دیده است را مرتکب می‌‌شوند.

با اقتباس از روی این کتاب، یک فیلم بزرگ هالیوودی با بازی مورگان فریمن ساخته شد. زمین گذاشت این رمان بسیار مشهور و مهیج اکنون نیز به اندازه همان اولین باری که منتشر شد سخت است. برای مجذوب این اثر شدن آماده باشید.

28. استخوان‌‌های صلیبی از کتی ریچز

با کشف یک جسد در حال تجزیه قابل شناسایی در یک کمد، نیاز به تخصص پزشکی قانونی دکتر تمپرانس برنان احساس می‌‌شود. تشخیص اولیه “مرگ بر اثر شلیک گلوله به سر توسط خود” است، اما بستگان قربانی با یک دندگی اصرار دارند که این حادثه بر اثر خودکشی نبوده است.

انسان‌‌شناس علوم جنایی در سطح جهانی، کتی ریچز، منبع الهام سریال تلویزیونی محبوب استخوان‌‌ها، یک رمان مهیج پر از جزئیات معتبر و شگفت انگیز پزشکی قانونی را به ما تحویل می‌‌دهد؛ با شخصیت‌‌هایی که عاشقشان خواهید شد و طرح داستانی که شما را محبور به ورق زدن دائم می‌‌کند.

29. جزیره هالی از ال جی راس

همه چیز از جزیره هالی برای سر‌‌بازرس رایان شروع می‌‌شود. او از روی اجبار با دریافت فرصت مطالعاتی از شغلش، کارآگاه پرونده‌‌های قتل، مرخصی می‌‌گیرد و به جزیره هالی می‌‌رود. اما خیلی طول نمی‌‌کشد که زن جوانی در جزیره کشته می‌‌شود. رایان و مشاور پلیس، دکتر آنا تیلور، به عمق این تحقیقات کشیده می‌‌شود تا با هم قاتل را پیدا کنند.

محل وقوع این داستان از زیبایی لیندیسفارن در نورث‌‌آمبرلند الهام گرفته است. راس قتل، رمز و راز، عشق، و طنز را در این رمان پلیسی مهیج ترکیب می‌‌کند.

30. دوشنبه آبی از نیچی فرنچ

ربوده شدن متیو فارادی 5 ساله اعتراض ملی و یک جستجوی پلیسی بدون چاره را برمی‌‌انگیزد. و وقتی چهره پسربچه در روزنامه ها پخش می‌‌شود، فریدا کلین روانپزشک نگران و دل مشغول می‌‌شود: یکی از بیماران او خواب‌‌هایی می‌‌بیند که در آن‌‌ها میلی شدید به یک بچه دارد. بچه‌‌ای که او می‌‌تواند با جزئیات کامل توصیف کند، بچه‌‌ای عینا مثل متیو.

دوشنبه آبی با شخصیت‌‌پردازی عالی و طرح ریزی داستان پیچیده خود لبریز از تعلیق روانشناختی در هر صفحه است. این رمان اولین کتاب از مجموعه‌‌ای بسیار موفق است.

31. قبل از این‌‌که به خواب بروم از اس جی واتسون

خاطرات چیزی هستند که ما را تعریف می‌‌کنند. پس چه اتفاقی می‌‌افتد اگر هربار که به خواب می‌‌روید حافظه خود را از دست دهید؟ این اتفاقی است که برای کریستین، نقش اول در نخستین رمان اس جی واتسون، با ژانر هیجان انگیز و روانشناختی می‌‌افتد. کریستین به زودی متوجه می‌‌شود که احتمال دارد نزدیک‌‌ترین افراد به او تنها نیمی از اتفاقات را به او بگویند.

این کتاب که اکنون به فیلمی موفق با بازی نیکول کیدمن، کالین فیرت، و مارک استرانگ تبدیل شده است، یک داستان بدیع، فراموش نشدنی و عمیقا ترسناک است.

32. ده بیست سی چهل از ام جی آرلیج

در اولین رمان ژانر هیجان انگیز هلن گریس، نقش اول زن ناکامل ما در یک مبارزه هوش و ذکاوت در برابر یک قاتل سریالی هیولامانند پرتاب شده است. قربانیان به صورت جفتی دزدیده و زندانی می‌‌شوند و سپس با انتخابی وحشتناک روبرو می‌‌شوند: این که بکشند یا کشته شوند.

ده بیست سی چهل وحشت و ترسی ذاتی را در ما خطاب قرار می‌‌دهد: وقتی در جنگی برای زنده‌‌ماندن قرار می‌‌گیرید، آیا حاضرید خود را برای کسی که دوستش دارید فدا کنید؟ این کتاب هیجانی با ریتم تند خود شما را تا آخرین صفحه درگیر می‌‌کند.

33. نوشته شده در استخوان از سایمون بکت

دکتر دیوید هانتر در جزیره دوردست هیبریدی رونا مشغول بازرسی یک کشف مهیب است. او با مرگ در تمام اشکالش آشناست اما با چیزی که پیدا می‌‌کند شوکه می‌‌شود: یک جسد، که به جز پاها و یک دستش کاملا سوزانده شده است. پلیس محلی مطمئن است که یک مرگ تصادفی است اما به نظر هانتر بقایای سوخته معنای دیگری دارند…

نوشته شده در استخوان هرچیزی را که ما در یک کتاب برجسته جنایی دوست داریم به ما می‌‌دهد: جزئیات پزشکی قانونی دقیق، یک حس مخاطره اضطراب آور، چیدمان داستانی شیطانی، شخصیت‌‌های قوی پرداخته شده و ارتباطات عالی.

34. پری دریایی برایتون از دوروتی کومسون

کتاب پر از هیجان دوروتی کومسون به جستجو درباره اتفاقاتی می‌‌پردازد که وقتی نزدیک‌‌ترین افراد به شما رازهایی مرگ‌‌بار مخفی می‌‌کنند می‌‌افتند. با تغییر بین گذشته و زمان حال، ما نل را دنبال می‌‌کنیم که سعی در حل یک معمای بیست و پنج ساله دارد- اما وفتی به حقیقت نزدیک‌‌تر می‌‌شود، اتفاقات خطرناکی شروع به افتادن می‌‌کنند. به نظر می‌‌رسد کسی هر حرکت او را زیر نظر دارد، و به زودی او به این فکر می‌‌افتد که به چه کسی در زندگی‌‌اش می‌‌تواند واقعا اعتماد کند.

خودتان را با این رمان تند، هیجان انگیز و معممای عالی طرح شده به ساحلی ببرید که شما را میخکوب کتاب‌‌های دوروتی می‌‌کند.

35. بیمار خاموش از الکس مایکلیدیس

زندگی آلیشا از بیرون آرام و باصفا به نظر می‌‌رسد. اما یک روز او پنج بار به سر شوهرش گابریل شلیک می‌‌کند و بعد از آن دیگر حتی یک کلمه هم حرف نمی‌‌زند. آلیشیا بیمار تئو فابر روانپزشک پزشکی قانونی می‌‌شود، که مصمم است او را به حرف بیاورد و حقیقت پشت تراژدی او را آشکار کند. اما تحقیقات فابر را بیش از اندازه ای که انتظار آن را داشت از پا در می‌‌آورد.

بیمار خاموش، یک داستان معمایی روانشناختی پیچیده با ریتم تند و پیچ و خم‌‌های شوکه کننده، به زودی به یک فیلم تبدیل می‌‌شود.

36. دختر زمان از جوزفین تِی

بازرس الن گرنت از اداره پلیس اسکاتلند شیفته یک پرتره مدرن از ریچارد سوم می‌‌شود که هیچ شباهتی به عموی شرور تاریخ ندارد. آیا ممکن است چنین چهره پر احساس و نجیبی واقعا متعلق به یکی از شریر‌‌ترین تبه کاران جهان باشد؟ یا ممکن است ریچارد قربانی باشد، و توسط سلسله تودور‌‌ها به یک هیولا تبدیل شده باشد؟

طرفداران آگاتا کریستی، مارجری الینگهام و دافنه دو موریه عاشق این داستان کلاسیک خواهند شده که از طرف انجمن نویسنگان رمان‌‌های جنایی به عنوان بهترین رمان رمزآلود تاریخ برگزیده شده است.

37. دروغ‌‌های کوچک بزرگ از لیان موریارتی

دروغ‌‌های کوچک بزرگ یک داستان پر تنش و ورق برگردان راجع به مردمی عادی است که در وضعیت‌‌هایی غیرعادی گیر می‌‌افتند.

در این داستان شوخ طبعانه و تاریک از بازی‌‌های سیاست‌‌مدارانه و دشمنی مادر‌‌ها، لیان موریارتی سه شخصیت کاملا متفاوت را با سناریوهایی که هر خواننده می‌‌تواند با آن‌‌ها ارتباط برقرار کند زنده می‌‌کند. خواندن این رمان برای طرفداران سریال تلویزیونی برنده جایزه واجب است.

38. باشگاه پنج شنبه‌‌های قتل از ریچارد آزمن

در یک دهکده بازنشستگی صلح آمیز، چهار دوست دور از انتظار هر هفته یکبار برای بررسی پرونده‌‌های قتل حل نشده با هم ملاقات می‌‌کنند. اما وقتی یک قتل وحشیانه درست دم درب خانه آن‌‌ها اتفاق می‌‌افتد، باشگاه سه شنبه‌‌های قتل خودشان را در میان اولین پرونده زنده می‌‌یابند.

اثری از یکی از محبوب‌‌ترین تهیه کنندگان و مجریان تلویزیون که یکی از هیجان‌‌انگیز‌‌ترین، طراوت بخش ترین و سرگرم‌‌کننده‌‌ترین مجموعه‌‌های جنایی جدید است که در طی یک مدت دیده‌‌ایم. این یک رمان جنایی مدرن با یک پیچ و خم کلاسیک و اصالتا انگلیسی، که توسط یک طرفدار واقعی پرونده‌‌های واقعی جنایی نگارش شده است، و در شاد کردن ما شکست نمی‌‌خورد.

39. خانواده از مارتینا کول

نیروی عظیم جنایت تاریک‌‌ترین گوشه های زندگی خانوادگی را در این اثر کلاسیک و ورق برگردان از مارتینا کول کشف می‌‌کند. فیلیپ مورفی یک مرد خانواده با ذهنی تجاری است و همسر او، کریستین، زوج بی عیب و نقص اوست. اما فیلیپ قوانینی دارد – چیزهایی که از نزدیک‌‌ترین و عزیز‌‌ترین افرادش انتظار دارد- و همین‌‌طور وجهی از او که هیچگاه نمی‌‌خواهد همسرش ببیند.

رمانی که به مارتینا کول در اوج حرفه او نام ملکه جنایی نوشتن را دارد و هیچگاه در عبرت دادن به افرادی که به دنبال ارضای جمعیت هستند شکست نمی‌‌خورد.

40. دختری در قطار از پائولا هاوکینز

یک پدیده جهانی با فروش بیش از 20 میلیون نسخه، این ورق برگردان معتاد‌‌کننده اکنون یک فیلم بزرگ با بازی امیلی بلانت است.

 دختری در قطار که از زاویه دید ریچل، یک زن گرفتار که در حال کشمکش با عادی ساختن گذشته‌‌اش است، مقدمه‌‌ای قابل تصو دارد و بهترین کتاب برای افرادی است است که جذب یک راوی غیر قابل اعتماد می‌‌شوند.

41. مردن ساده از پیتر جیمز

سرپرست کارآگاه روی گریس از ذهن یکی از برترین نویسندگان جنایی به روی کاغذ می‌‌آید تا اولین پرونده خود در مورد یک مرد که زنده زنده در شب مهمانی مجردیش، قبل از کشته شدن چهار نفر از بهترین دوستانش دفن شده است را حل کند. گریس که در حال کنار آمدن با درد از دست دادن زن خود است، باید در زندگی این داماد آینده را کاوش و حقیقت شوم را کشف کند.

با فروش بیش از 6 نسخه در سرتاسر جهان، سخت نیست که ببینیم چرا کتاب‌‌های پرتنش روی گریس با ریتم تند خود به صورت مرتب در صدر فهرست کتاب‌‌های پرفروش قرار می‌‌گیرند.

42. فریاد خاموش از انجلا مارسونز

5 نفر دور یک قبر کم‌‌سطح جمع می‌‌شوند، و به نوبت قبر یک بچه را می‌‌کنند. سال‌‌ها بعد، یک مدیر مدرسه در حالی که خفه شده است پیدا می‌‌شود. کارآگاه کیم استون به سرعت درمی‌‌یابد که او در مسیر شکار برای یک قاتل مخوف است که جنایاتش دهه‌‌ها از هم فاصله دارند و با افزایش تعداد جسد‌‌ها، لازم است که قبل از حمله بعدی قاتل را متوقف کند.

اولین کتاب در مجموعه کارآگاه استون یک داستان مهیج و جذاب قتل سریالی است که تا آخر شما را به حدس زدن وا می‌‌دارد.

43. آدم برفی از یو نسبو

اولین بارش برف در اوسلو با خود مجموعه‌‌ای از قتل‌‌های وحشتناک را به همراه می‌‌آورد.

بعد از خواندن این رمان هیجان‌‌انگیز تاریک دیگر هیچ‌‌وقت مثل قبل به یک آدم‌‌برفی نگاه نمی‌‌کنید. اثری از یکی از مشهورترین نویسندگان اسکاندیناویایی که نوشتاری سطح بالا و طرح داستانی دلهره‌‌آور را ارائه می‌‌دهد و مو بر تنتان سیخ می‌‌کند.

44. به کمین نشسته از لیز نیوجنت

لیدیا در یک خانه کامل با همسر عاشق پسر دوست‌‌داشتنی‌‌ خود زندگی می‌‌کند. فقط یک چیز است که لیدیا آرزویش را دارد، گرچه آخرین چیزی که انتظارش را دارد این است که به دنبال این آرزو رفتن به یک قتل ختم شود. با این حال، نیاز‌‌ها یک باید هستند. چرا که هیچ‌‌چیز نمی‌‌تواند یک مادر را از رسیدن به چیزی که می‌‌خواهد بازدارد.

لیز نیوجنت رمان مهیج پر پییچ و خم و تاریکش را با نقل قولی دلهره‌‌آور شروع می‌‌کند که ما به این زودی‌‌ها فراموش نخواهیم کرد: «شوهرم قصد نداشت آنی دویل را بکشد، اما آن ولگرد دروغگو لیاقتش را داشت». این رمان به طرزی شرورانه عالی و معتاد‌‌کننده است و طرفداران پاتریشا های‌‌اسمیت عاشق آن خواهند شد.

45. آن‌‌هایی که جا گذاشتیم از استوارت نویل

آن‌‌هایی که جا گذاشتیم، که در بلفاست به وقوع می‌‌پیوندد، یک رمان پلیسی با نوشتاری عالی است که بار‌‌های خانوادگی، راز‌‌های دفن شده و تاثیری که کودکیمان بر روی آدم‌‌هایی که می‌‌شویم دارد را بررسی می‌‌کند.

با حضور یک کارآگاه زن قوی و مهربان، این کتاب یک شخصیت اصلی دوست‌‌داشتنی و قابل درک را در قلب یک داستان غم‌‌انگیز می‌‌گذارد. این کتاب، با برانگیختن سوالاتی در طی راه، یک رمان قدرتمند است که خواننده را جذب می‌‌کند.

46. وقتی که او بد بود از تمی کوهن

زندگی‌‌های راحت و یکنواخت پنج همکار وقتی یک رئیس جدید خشن وارد می‌‌شود ناگهان به هم می‌‌ریزد. حالا، چیزی دلهره آور و سمی در هوا است. به چه کسی می‌‌توان اعتماد کرد؟ چه کسی در خفا از همه متنفر است؟ چه کسی توسط گذشته‌‌اش شکنجه می‌‌شود؟ و چه کسی قادر به ارتکاب به قتل است؟

تمی کوهن شما را به یک جهان بسیار آشنا معرفی می‌‌کند و باعث می‌‌شود شما از خود سوال کنید که چقدر خوب مردمی که هر روز با آن‌‌ها کار می‌‌کنید را می‌‌شناسید. این ترن هوایی دستور جلسات مخفی و حسادت‌‌ها کتابی عالی برای طرفداران لیان موریارتی و ارین کلی است.

47. من زائر هستم از تری هیز

زائر: کدی مخفی برای مردی که وجود ندارد، مردی که باید از گمنامی بیرون بیاید. و تنها مردی که می‌‌تواند یک طرح بی نقص برای ارتکاب یک جنایت مخوف در برابر بشریت بریزد.

به عنوان اولین رمان از فیلمنامه نویس موفق هالیوود، من زائر هستم جای تعجب نیست که یک رمان مهیج جاسوسی حماسی باشد. با پیچ و خم ‌‌هایی در داستان که شبیه به زادگاه است و با یک جاسوس فوق سری که به جیسون بورن پول لازم برای فرار را می‌‌دهد، شما قادر نخواهید بود این کتاب را که مجبورتان می‌‌کند ناخن‌‌هایتان را بجوید زمین بگذارید.

48. ضیافت عواقب از الیزابت جورج

قسمتی از مجموعه بازرس لینلی، این کتاب بسیار جذاب خودکشی یک مرد جوان که از صخره‌‌های دورست پریده است را به یک مورد مسمومیت در کمبریج ربط می‌‌دهد. باربارا هیورز که با درماندگی بعد از تخطی‌‌های قبلی خود از قانون سعی در اثبات خود دارد، در یک پرونده معتادکننده و به طرز تاریکی ناخوشایند به لینلی می‌‌پیوندد.

الیزابت جورج با داستان‌‌چینی پیچیده و شخصیت‌‌های بسیار خوب پرداخته شده خود، یک سوپراستار در ژانر رمزآلود است.

49. خانه ما از لوئیس کندلیش

تصور کنید که بعد از آمدنتان به خانه یک خانواده غریبه را ببینید که به خانه شما اسباب کشی کرده‌‌اند، خانه ای که شما هیچ قصدی برای فروشش نداشتید. این کابوسی است که برای فیونا به وقوع می‌‌پیوندد. فیونایی که شوهرش برام با او قطع رابطه کرده است، غیب شده است و ردی از دروغ‌‌ها را پشت سر خود گذاشته است، رویداد‌‌های بعدی به یک جنایت وحشتناک منجر می‌‌شوند.

این رمان که در لیست رمان‌‌های کاندید برای رمان جنایی خاص قدیمی تیکستون سال 2019 قرار گرفته است، ترنی معتاد‌‌کننده از یک رمان مهیج خانگی از طرف رمان مورد علاقه طرفدارهاست.

50. می‌‌خواهی بازی کنیم؟ از پی جی تریسی

مردم دارند برای یک بازی کامپیوتری جدید به نام کارآگاه قاتل سریالی می‌‌میرند. به معنای واقعی کلمه! قتل‌‌های واقعی کارآگاه جینو و ماگوزی را گیج کرده است، اما این قتل‌‌ها به طرز قابل توجهی شبیه به یک بازی کامپیوتری خاص دارند. مسئولیت با گریس مک‌‌براید و تیم کامپیوتری عجیبش میوریک‌‌ها است تا یک قاتل وحشی را قبل از این که مردم بیشتری بمیرند، متوقف کنند.

این رمان پر‌‌تنش و جذب کننده مقدمه‌‌ای بکر و کاملا هوشمندانه دارد که ژانر تعقیب و گریزی قاتل سریالی را به سطح جدیدی می‌‌برد. و شخصیت‌‌های فراموش نشدنی آن هم منحصر به فرد و هم معتاد‌‌کننده اند.

51. سوداگر از جان گریشام

در آخرین ساعات کاری خود در دفتر کارش، رئیس جمهور که در شرف ترک پست خود است، به جوئل بکمن، دلال بدنامی که شش سال اخیر زندگیش را در زندان فدرال گذرانده است، عفو کامل می‌‌بخشد. بکمن که به صورت قاچاقی از کشور خارج شده است، هویت و خانه جدیدی در ایتالیا پیدا می‌‌کند. اما سازمان سیا به زودی محل او را به اسرائیلی‌‌ها، روسی‌‌ها، چینی‌‌ها و سعودی‌‌ها اطلاع می‌‌هد، و سپس می‌‌نشیند و تماشا می‌‌کند. سوال این نیست که آیا بکمن نجات پیدا می‌‌کند یا نه. هیچ شانسی برای زنده ماندن او وجود ندارد. سوالی که سی آی ای به پاسخ آن نیاز دارد این است که: چه کسی او را خواهد کشت؟

یک داستان آمریکایی کلاسیک واقعی از یک استاد قصه‌‌گویی.

52. وقتی برای خداحافظی نمانده از لینوود بارکلی

سینتیا بیگ 14 ساله یک روز صبح بیدار می‌‌شود و می‌‌فهمد که خانواده ‌‌ش ناپدید شده‌‌اند، هیچ یادداشتی باقی نگذاشته‌‌اند، هیچ‌‌وقت برنمی‌‌گردند. بیست و پنج سال بعد، نامه‌‌ای می‌‌رسد که کم کم اتفاقات آن شب سرنوشت‌‌ساز را آشکار می‌‌کند. اما بهتر نیست که گذشته در همان گذشته باقی بماند؟ آیا سینتیا آماده است تا حقیقت ویران‌‌کننده را کشف کند؟

این کتاب مهیج پرفروش یک میلیون نسخه‌‌ای، که آن را یکجا می‌‌توان خواند، شما را تا آخر داستان در تعلیق نگه می‌‌دارد.

53. نگاهم را دزدیدم از جین کوری

در این کتاب مهیج گیرا از نویسنده کتاب‌‌های زن شوهرم و خواهران خونی، چیزی که اول یک تصادف قلمداد می‌‌شود کم کم مثل قتل به نظر می‌‌رسد.

این درام خانوادگی پیچیده که تاثیر دراز مدت آسیب روحی در کودکی و رازهای دفن شده در گذشته را بررسی می‌‌کند، یکی از آن کتاب‌‌هایی است که برای زمین گذاشتنش واقعا تقلا می‌‌کنید چرا که مستاصلانه خواهید خواست که بفهمید بعدا چه اتفاقی خواهد افتاد.

54. مرد پرنده‌‌ای از مو حیدر

کارآگاه بازرس جک کفری – جوان، کوشا، و خونسرد- به یکی از مهیب‌‌ترین صحنه‌‌های جرمی که تا به حال دیده‌‌است فراخوانده می‌‌شود. پنج زن جوان با تشریفاتی مذهبی به قتل رسیده‌‌اند و در یک زمین بایر انداخته شده‌‌اند، و معاینات پس از مرگ متعاقب آن، یک علامت تک و مخوف را آشکار می‌‌کند که قربانیان را به هم مرتبط می‌‌سازد.

نخستین رمان هیجان‌‌انگیز مو حیدر بسیار بی‌‌پروا و پرتنش، و پر از هیجاناتی است که ستون فقرات شما را به لرزه در می‌‌آورد و مشتاق خواندن بیشترتان می‌‌کند.

55. قاتلی که درون من است از اولیویا کی‌‌یرنان

دومین رمان کارآگاه فرنکی شیهان او را در برابر یک پرونده تاریخی از شان هنسی قرار می‌‌دهد، کسی که به خاطر وحشیانه به قتل رساندن والدینش و اقدام به قتل خواهرش محاکمه شده، اما به شکلی همیشه بی‌‌گناهی خود را حفظ کرده است. اما با کشف دو جسد دیگر که گویا به پرونده اصلی مربوط هستند، شیهان مشغول به کار می‌‌شود. آیا ممکن است قاتل هنوز آن بیرون باشد؟

این داستان که در دوبلین اتفاق افتاده و نقش اول پیچیده و جالب توجهی دارد، یک رمان پلیسی تازه و هیجان‌‌انگیز از کی‌‌یرنان است که ارزش اضافه شدن به لیست خواندنی‌‌های شما را دارد.

56. خط گسل از رابرت گادرد

ممکن است یک خودکشی معمولی باشد. جسد یک مرد در ماشین خودش پیدا شده است. موتور روشن است و ماشین در انتهای یک مسیرخلوت پارک شده است. یک لوله از پنجره گازهای کشنده اگزوز را به خورد جسد می‌‌دهد. تنها یک پسر هفت ساله مانده است که هنوز در صندوق عقب نفس می‌‌کشد…اگر جاناتان کلاوی بخواهد پرده از حقیقت بردارد، باید با تمام رازهایی که در طول زندگیش از او تغذیه کرده‌‌اند، و شاید هنوز هم تغذیه می‌‌کنند، رودررو شود.

این رمان مهیج چند لایه و پر‌‌تنش با مسابقه در برابر زمان از استاد سه گانه صلیب، با استادی تمام نوشته شده است و پر از هیجان است.

57. چرخش کلید از روث ور

وقتی روآن به این آگهی استخدام بر‌‌می‌‌خورد، به نظرش آن‌‌قدر خوب است که نمی‌‌تواند واقعی باشد؛ شغل مادام‌‌العمر به عنوان پرستار بچه، با حقوقی به شدت زیاد. چیزی که روآن نمی‌‌داند این است که او در حال قدم گذاشتن به یک کابوس است؛ کابوسی که با بودن او در یک سلول زندان در انتظار محاکمه برای یک قتل تمام می‌‌شود.

چرخش کلید پر از مخاطره، واقعا یک اثر خواندنی پر از هیجان با حس فزاینده‌‌ای از وحشت است، و مطمئنا نفس شما را تا نتیجه پایانی مهیج در سینه حبس می‌‌کند.

58. تاریخ محرمانه از دانا تارت

تحت تاثیر استاد پرجذبه خود، یک گروه دانشجویان عجیب و غریب و باهوش از یک کالج ممتاز راهی برای فکر کردن و زندگی کردن کشف می‌‌کنند که دنیایی از زندگی ملالت‌‌آور هم‌‌عصرانشان فاصله دارد. اما وقتی از حد و مرز‌‌های هنجار‌‌های اخلاقی پا فراتر می‌‌گذارند، زندگیشان برای همیشه تغییر می‌‌کند، آن‌‌ها در‌‌می‌‌یابند که واقعا زنده بودن چقدر سخت و کشتن چقدر آسان است.

این اثر هیجان‌‌انگیز فوق‌‌العاده و اعتیادآور از دانا تارت، که توسط نویسندگان از همه جا به عنوان یک اثر کلاسیک مدرن ستایش شده است، وسواس فکری، فساد، خیانت و قتل را وارسی می‌‌کند.

59. منشا از دن براون

داستان خاستگاه که تماما در اسپانیا اتفاق می‌‌افتد، رابرت لانگدون، استاد نماد‌‌شناسی و شمایل شناسی مذهبی داشگاه هاروارد، را به تقاطع دو تا از دیرپاترین سوالات بشریت می‌‌راند: از کجا آمده‌‌ایم؟ به کجا می‌‌رویم؟ و کشف زلزله‌‌آوری را توصیف می‌‌کند که به این سوالات پاسخ خواهد داد.

دن براون با سبک منحصر‌‌به فرد خود رمز‌‌ها، علم، مذهب، تاریخ، هنر، و معماری را با پیچ و تابی تازه و قاطعانه در هم می‌‌آمیزد که نتیجه آن یک کتاب بسیار خواندنی است.

60. تجارت مردن از سایمون کرنیک

در یک شب سرد از ماه نوامبر، کارآگاه دنیس میلن منتظر کشتن سه مرد غیر مسلح است. میلن، با بدبینی و خستگی در کنار انجام دادن کاری که آن را به بهترین شکل انجام می‌‌دهد، مجازات آدم‌‌های بد، به کسب درآمد از آن می‌‌پردازد. اما این دفعه، برای او پاپوش دوخته‌‌اند. با وجود همکاران و دشمنان او که او را محاصره کرده‌‌اند، میلن باید از تمام مهارت‌‌های خود استفاده کند تا فقط زنده بماند.

سیمون کرنیک، که به آثار مشهور و مهیج خود معروف است، با تجارت مردن ما را به مکانی برمی‌‌گرداند که از آن‌‌جا همه‌‌چیز برای او و یکی از محبوب‌‌ترین شخصیت‌‌های داستانیش شروع شد.

61. دختری با خالکوبی اژدها از استیگ لارسن

کتاب اول از سه‌‌گانه مشهور لارسون، این کتاب پرفروش بین‌‌المللی داستان هریت واگنر را بازگو می‌‌کند، که چهل سال پیش در یک مهمانی خانوادگی در یک جزیره دور‌‌افتاده ناپدید‌‌شد و جسدش هیچ‌‌گاه پیدا نشد. عموی او، عضوی از خاندان قدرتمند واگنر، قانع شده است که این حادثه یک قتل بوده است، و کسی از خانواده مسئول آن است.

روزنامه‌‌نگار بی‌‌اعتبار میکائل بلومکویست و هکر کامپیوتر با یک خالکوبی لیزبث سالاندر استخدام می‌‌شوند تا این پرونده را بررسی کنند و رازهای تاریک یک خانواده صمیمی را از زیر خاک بیرون بکشند. این کتاب بهترین نمونه رمان جنایی اسکاندیناوی است.

62. بر روی بلندی بیولا از رجینالد هیل

پانزده سال پیش، سه دختر کوچک از یک دهکده زراعی ناپدید شدند، و نه جسد‌‌هایشان، نه مظنون اصلی ناپدید شدن آن‌‌ها، هرگز پیدا نشد. سال‌‌ها بعد، وقتی یک کودک از وادی کناری گم می‌‌شود، این طور به نظر می‌‌رسد که مجرم برگشته است. سرپرست دالزیل و گروهبان پاسکو باید در حین تحقیق درباره مساله کنونی در گذشته کنکاش کنند تا مجرم را دستگیر کنند و روح‌‌های گذشته را آرام کنند.

این رمان پلیسی با نوشتار عالی خود که منبع الهام سریال تلویزیونی بسیار محبوب دیلز و پاسکو است، بهترین اثر هیل محسوب می‌‌شود.

63. جنگل خاطرات از سم لوید

گم کردن خود در بین صفحات جنگل خاطرات به طرز چشمگیری آسان است. یک کتاب جدید جذاب که شما را از ابتدا مجذوب خود می‌‌کند و رهایتان نمی‌‌کند.

این داستان تعقیب و گریز راجع به دختری است که باید از عقل و خرد خود استفاده کند تا گروگان‌‌گیر خود را شکست دهد و از او پیشی بگیرد. یک داستان دلهره‌‌آور و مخوف، و به همان اندازه مهیج و تاثیر‌‌گذار.

64. سوختن از جین کیسی

وقتی آخرین قربانی یک قاتل سریالی در حالی که به قتل رسیده است پیدا می‌‌شود، میو کریگان باید این مسئله را بررسی کند. این پنجمین قتل در یک پرونده قتل زنجیره ای است که همگی، به طرز ترسناکی، با سوزاندن جسد قربانیان به پایان می‌‌رسند. زمان همین‌‌طور می‌‌گذرد. آیا میو می‌‌تواند هویت مرد سوزان را قبل از این که حمله دیگری انجام دهد کشف کند؟

این رمان پلیسی گیرا یک سربازرس جوان و دوست‌‌داشتنی را نشان می‌‌دهد که مشتاق است خودش را ثابت کند و بر پیش‌‌داوری‌‌هایی که در بین نیروها با آن‌‌ها مجبور به روبرویی است پیروز شود. با بررسی سرنخ‌‌ها و سعی دائم در شناسایی مرد سوزان قدرتمند، از شدت هیجان روی پای خود بند نخواهید بود.

65. نزدیک به خانه از کارا هانتر

در جریان تحقیق درباره ناپدید شدن دیزی میسون هشت ساله، بازرس آدام فاولی سعی دارد ذهن خود را نسبت به احتمالات باز نگه دارد. اما او می‌‌داند که در هر نه از ده مورد، مجرم کسی است که قربانی می‌‌شناخته است.

طرفداران تانا فرنچ و روث رندل عاشق این اثر مجذوب کننده از کلاب کتاب‌‌خوانی ریچارد و چودی خواهند شد که این سوال را مطرح می‌‌کند: آیا یک کودک می‌‌تواند بدون هیچ سرنخی غیب شود؟ نزدیک به خانه به طرز رعب‌‌انگیزی به مقابله با این حقیقت که ما در مقابله با مصیبت فرض‌‌های بی‌‌پایه بسیاری می‌‌کنیم و نتایج خطرناکی می‌‌گیریم می‌‌رود، و تا صفحه آخر ما را به حدس زدن وا می‌‌دارد.

66. مرد گچی از سی جی تئودور

وقتی ادی یک پیام رعب‌‌آور در صندوق پستی خود دریافت می‌‌کند، مستقیما به زادگاه خود کشانده می‌‌شود؛ به دوران نوجوانیش که او و دوستانش به یک جسد در یک دهکده کم جنب و جوش برخوردند.

بازی‌‌های کودکانه، هیبت‌‌های گچی شوم، یک تصادف فجیع و یک قتل هولناک. این یک رمان جنایی تاریک و مهیج در یک شهر کوچک با مقدمه‌‌ای ترسناک و استثنائی و شخصیت پردازی عالی است. فصل‌‌ها یک در میان بین گذشته و حال تغییر می‌‌کنند و بر تنش افزوده می‌‌شود تا حقیقت بازی‌‌های دوران کودکی ادی به کندی افشا شود.

67. اتاق مهمان از دریدا سی میچل

آخرین چیزی که لیسا هنگام اجاره کردن یک اتاق دونفره زیبا در یک خانه دوست‌‌داشتنی با یک زوج خونگرم انتظار پیدا کردنش را دارد، یادداشت خودکشی مردی است که ادعا می‌‌کند قبل از او در اتاقش زندگی کرده است. صاحبان خانه قسم می‌‌خورند که این مرد هیچ‌‌گاه وجود نداشته است، اما وقتی حوادثی آزاردهنده شروع به اتفاق افتادن می‌‌کنند، خانه جدید شاد لیسا تبدیل به یک کابوس نحس می‌‌شود.

رمان هیجان‌‌انگیز روانشناختی ترسناک دردا سی میچل مطمئنا باعث می‌‌شود شما قبل از خاموش کردن چراغ‌‌ها زیر تختتان را چک کنید.

68. خانه سیاه از پیتر می

محل وقوع جلد اول از سه گانه لوز یک جزیره دور افتاده در بخش شمالی اسکاتلند است؛ جایی که کارآگاه فین مکلود مشغول تحقیق درباره قتل مردی که در دوران مدرسه او قلدر کلاس بوده است. با فصل‌‌هایی که یک در میان رویداد‌‌های گذشته و حال را بیان می‌‌کنند، داستان کم کم پیش می‌‌رود تا مشخص شود که تجربه کودکی فین به طرز پیچیده‌‌ای به پرونده قتل مربوط است. در حالی که فین شکارچی، تبدیل به خود شکار می‌‌شود.

این یک روایت پیچیده و تاریک با پس زمینه‌‌ای وحشیانه و شوم، و یکی از بهترین کتاب‌‌های جنایی است که کاملا در آن گم می‌‌ شویم.

69. اسباب‌‌بازی فروشی متحرک از ادموند کریسپین

یک جهش جنایی کلاسیک دهه 1940، این داستان نابکارانه از شاعری به نام ریچارد کداگن سخن می‌‌گوید که جسدی را در یک اسباب بازی فروشی پیدا می‌‌کند و بلافاصله کسی از پشت به سر او ضربه می‌‌زند. در ادامه، او متوجه می‌‌شود که اسباب‌‌بازی فروشی هیچ‌‌کجا قابل مشاهده نیست، و به جای آن یک خواروبار فروشی آمده است. قضیه از چه قرار است؟

بستگی به ریچارد و هم‌‌مدرسه‌‌ای قدیمی او، استاد آکسفورد غیرعادی و کارآگاه تازه‌‌کار گرویس فن دارد، که به نیرو‌‌های پلیس بپیوندند و ته و توی این داستان عجیب و غریب را در این رمان جنایی نامتعارف و مبتکرانه که کاملا مورد پسند است دربیاورند.

70. قاتل صلیبی از کریس کارتر

یک قاتل سریالی بدنام که نشانی وحشیانه از خود به جا گذاشته است، تصور می‌‌شود که مدتی پیش گرفته و اعدام شده است. اما وفتی جسد یک زن جوان با نشان صلیب آشنا حک شده بر روی گردنش پیدا می‌‌شود، خیلی خوش یمن نیست. آیا کار یک قاتل مقلد است؟ یا آیا قاتل صلیبی واقعی هنوز آزاد است؟

کارآگاه رابرت هانتر ناچار به یک بازی تعقیب و گریزی با یک قاتل سادیسمی در این داستان هیجان‌‌انگیز اعتیاد‌‌آور و وحشتناک می‌‌شود که برای افرادی با قلب ضعیف مناسب نیست.

71. هشت کارآگاه از الکس پاوسی

تمامی معما‌‌های قتل یک مجموعه از قوانین ساده را دنبال می‌‌کنند. نویسنده رمان‌‌های جنایی گرانت مک‌‌الیستر یک‌‌بار نشست و تمامی این قوانین را توضیح داد. حالا، بعد از سی سال، یک ویراستار جوان و جاه طلب در اثر او کاوش می‌‌کند، و با پریشانی متوجه می‌‌شود که سرنخ‌‌های پیچیده‌‌ای وجود دارند که به نظر می‌‌رسند به یک قتل واقعی عطف کنند. پرونده قتلی که برای سی‌‌سال است حل نشده باقی مانده است.

نخستین رمان الکس پاوسی یک رمان طراوت بخش و بکر است که طرفداران ژانر جنایی خواهند ستود. هشت کارآگاه یک معمای قتل سنتی و یک جنگ زیرکانه را بیان می‌‌کند، که نتیجه آن یک اثر خواندنی بسیار سرگرم‌‌کننده و وسوسه‌‌انگیز است.

72. هیچ‌‌کس خانه نیست از تیم ویور

چهار خانواده برای یک جشن در یک دهکده کوچک یورکشایر گرد هم می‌‌آیند. اما صبح روز بعد، همه بدون هیچ نشانه‌‌ای غیبشان زده است. با بدون نتیجه ماندن تحقیقات پلیس، خانواده‌‌ها از کارآگاه خصوصی مخصوص افراد گمشده دیوید ریکر درخواست می‌‌کنند که بفهمد چه اتفاقی افتاده است. اما هیچ چیز نمی‌‌تواند دیوید را برای حقیقت آماده کند…

اگر تا به حال از این مجموعه کتابی را نخوانده‌‌اید از خودتان پذیرایی کنید. با تعداد زیادی از شخصیت‌‌های مرموز و یک طرح داستان جذاب، هیچ‌‌کس خانه نیست اثری غوطه‌‌ور کننده است و یک اثر خواندنی برای طرفداران کلر مکینتاش و پیتر جیمز.

73. کلاغ سیاه از آن کلیوز

بخش اول مجموعه شتلند کلیوز کارآگاه جیمی پرز را معرفی می‌‌کند که قتل وحشیانه یک نوجوان بومی که خفه‌‌شده بر روی دامنه یک تپه برفی پیدا شده است را بررسی می‌‌کند. در حالی که همه به سرعت روی مگنوس تیت گوشه گیر مشکوک تمرکز می‌‌کنند، پرز شک‌‌های خودش را دارد. با آزاد بودن قاتل و زندگی محلیان با ترس، پرز راز‌‌های طولانی مانده‌‌ای را افشا می‌‌کند که هیچ‌‌کس در اجتماع را بی‌‌تاثیر نمی‌‌گذارد.

این رمان رازآلود جوی که در ژانر خود برجسته است و الهام بخش سریال بی بی سی از دست ندادنی، شتلند بوده است، شما را میخکوب می‌‌کند.

74. تو از کرولاین کپنس

گوینویر بک یک نویسنده بلند‌‌پرواز است و جو گلدبرگ دلباخته اوست. خوشبختانه برای جو، گوینویر زندگیش را از طریق شبکه‌‌های اجتماعی به اشتراک می‌‌گذار که به جو این توانایی را می‌‌دهد که دیوانه او شود و خودش را به مرد عالی او تبدیل کند. با تقلب و رساندن راه خود از تعقیب کننده به دوست‌‌پسر، جو آماده است که برای عشق گوینویر هرکاری انجام دهد، حتی قتل.

تو، که حالا یک سریال معروف نتفلیکس است، دیدگاهی ترسناک در طبیعت علاقمندی و وسواس افراطی در عصر دیجیتال را فراهم می‌‌کند.

75. اراضی سوخته از کریس همر

اثری فوران کننده با گرمای وحشیانه یک منطقه استرالیایی سوخته، داستان یک شهر دورافتاده را بیان می‌‌کند که در آن یک کشیش حضار در کلیسا را آتش می‌‌زند و بعد خودش را به ضرب گلوله می‌‌کشد. یک سال بعد، یک روزنامه نگار به این شهر می‌‌آید تا درباره این فاجعه مقاله‌‌ای بنویسد درست وقتی که دو جسد کشف شده اند، و خود را مصمم به کشف رازهایی که شهر تصمیم دارد دفن شده نگه دارد می‌‌یابد.

این اثر فضایی با معمای ریتم کند و پر از توصیفات پیچیده است که تبدیل به یک رمان هیجان‌‌انگیز جسورانه می‌‌شود.

76. جراح از تس گریتسن

یک قاتل زنان تنها را هدف می‌‌گیرد، آن‌‌ها را شکنجه می‌‌کند و به قتل می‌‌رساند. دقت بالای روش‌‌های او باعث می‌‌شود کارآگاه جین ریتزولی شک کند که او از لحاظ پزشکی تعلیم داده شده است. سپس جین کشفی وحشتناک می‌‌کند. سال‌‌ها پیش زنی جوان در راهی مشابه مورد حمله قرار گرفته بوده است. او با شلیک کردن به حمله‌‌گر خود فرار کرد. پس چرا به نظر می‌‌رسد که او دوباره در تعقیب این زن است؟

با معرفی یکی از گروه‌‌های دونفره متخصص موردعلاقه ما، ریتزولی و آیلز، این اثر یک رمان‌‌هیجان انگیز راجع به قاتل سریالی با ولتاژ بالا، جالب توجه و حونسن است که خوانندگان کتی ریچز و پاتریشا کرنول عاشقش خواهند شد.

77. صورتش را بپوشان از پی دی جیمز

همه چیز برای پی دی جیمز و کارآگاه شاعر و متفکرش، آدام دالگلیش از این‌‌جا شروع شد. نخستین رمان جنایی او در سال 1962 روی مرگ یک ندیمه جوان در یم دهکده اسکس خیالی تمرکز می‌‌کند. جایی که سربازرس دالگلیش مصمم است تا قاتل را از میان یک خانه اربابی پر از مضنون پیدا کند.

این رمان جنایی انگلیسی کلاسیک با شخصیت‌‌های بدکار و رازهای مخفی که زیر سطح زندگی روستایی در حال فوران هستند پر شده است؛ یک رمان پلیسی سنتی با نشانه‌‌هایی از سبک آگاتا کریستی.

78. مکانی برای اعدام از ول مک‌‌درمید

وقتی آلیسون کارتر ناپدید می‌‌شود، همه در ناحیه قله دهکده اسکاردیل می‌‌دانند که یک قتل بوده است. برای کارآگاه جورج بنت، این شروع سخت‌‌ترین و شدید‌‌ترین پرونده‌‌اش است. دهه‌‌ها بعد او داستان خود را به روزنامه نگار هفکوت می‌‌گوید، اما درست وقتی که او در شرف چاپ کردن داستان است، او را متوقف می‌‌کند و کاترین را مجبور می‌‌کند در گذشته کند و کاو کند تا حقیقت را پیدا کند، یک بار و برای همیشه.

تا قسمتی پلیسی، تا قسمتی مهیج و روانشناختی، این اثر مستقل یکی از آن کتاب‌‌هایی است که تا مدت‌‌ها بعد از برگرداندن صفحه آخر با شما می‌‌ماند و نحوه تفکرتان راجع به ادبیات جنایی را تغییر می‌‌دهد.

79. آن از استیون کینگ

هفت کودک توسط یک موجود شیطانی که اسمی ندارد به شدت ترسیده‌‌اند. آن در ناو‌‌های طوفان و در فاضلاب‌‌ها می‌‌پلکد. آن شکل هر کابوسی را به خود می‌‌گیرد، عمیق‌‌ترین ترس هر کودک…اکنون بزرگسال، آن‌‌ها نمی‌‌توانند از نیرویی که آن‌‌ها را به زادگاهشان می‌‌کشاند فرار کنند، ظهور دوباره‌‌لی که باعث می‌‌شود کابوس‌‌های کودکی آن‌‌ها یک بار دیگر تسخیرشان کند.

اثر کلاسیک استفن کینگ که برای افرادی با قلب ضعیف نیست، آن شما را اسیر تخیلتان می‌‌کند و باعث می‌‌شود آرزو کنید هیچگاه سر راه پنی‌‌وایز دلقک رقصان قرار نگیرید.

80. ببر در دود از مارجری الینگهام

مه از میان خیابان‌‌های خسته لندن می‌‌خزد و زمزمه‌‌هایی شنیده می‌‌شود که جک هاوک، قانون‌‌شکن باجذبه، قاتل چاقو‌‌کش و فراری از زندان مبتکر، بار دیگر آزاد شده است. دنبال کردن این فراری به عهده آلبرت کامپیون است تا قبل از این که خیلی دیر شود وحشیگری او را متوقف کند.

با یکی از بهترین کارآگاهان کلاسیک داستان‌‌های جنایی از نویسنده‌‌ای که خود آگاتا کریستی او را “نور درخشان” این ژانر نامیده است آشنا شوید. خواندن این اثر فوق‌‌العاده، جذاب و سرگرم‌‌کننده برای تمامی طرفداران عصر طلایی ضروری است.

81. استخوان‌‌ها در آن پایین از مارک بیلینگهام

کارآگاه تام تورن، یکی از عالی‌‌ترین کارآگاهان ادبیات جنایی انگلیسی مدرن، وقتی بیمار روانی خطرناک استورات نیکلین قول می‌‌دهد که مکان جسدی که بیست و پنج سال پیش دفن کرده است را فاش کند دوباره وارد عمل می‌‌شود. البته با این شرط که تورن او را همراهی کند. بعد از جمع‌‌آوری یک تیم، او با نیکلین به یک جزیره ولزی دورافتاده سفر می‌‌کند، اما خیلی طول نمی‌‌کشد که تعداد جسد‌‌ها رو به افزایش می‌‌گذارد.

با مقدمه‌‌ای عالی که یک متخصص موفق را در برابر یک جنایتکار بسیار سادیسمی در گود مبارزه قرار می‌‌دهد، این اثر تمام وعده‌‌های خود را عملی می‌‌کند و باعث می‌‌شود بخواهید کل مجموعه را بخوانید.

82. زنجیره از آدرین مک‌‌کینتی

یک غریبه فرزند شما را می‌‌رباید و برای آزاد‌‌کردن او شما باید فرزند یک نفر دیگر را بربایید. فرزند شما تنها وقتی آزاد می‌‌شود که والدین قربانی شما فرزند دیگری را بدزدند. و اگر هر یک از این اتفاقات نیفتد، فرزندتان کشته می‌‌شود.

این رمان بسیار مهیج با مقدمه‌‌ای کاملا وحشتناک، یکی از بهترین کتاب‌‌های ژانر جنایی سال‌‌های اخیر بوده است. یک بار که وارد این زنجیره شوید، هیچوقت فراموشش نمی‌‌کنید.

83. گِریز از تانا فرنچ

رمان مستقل تاریک و هیپنوتیزم کننده تانا فرنچ داستان هیجان‌‌انگیز مردی را بازگو می‌‌کند که خودش را درگیر پرونده قتلی می‌‌یابد که قلب خانواده‌‌اش و خودش را تهدید می‌‌کند.

تانا رمان‌‌نویسی است که نوشتار جنایی را دگرگون می‌‌کند، و اگر تا به حال خواندن هیچ کدام از کتاب‌‌هایش را امتحان نکرده‌‌اید، گِریز بهترین گزینه برای شروع است. هرقدر که خواندن این پژوهش در شخصیت‌‌های روانشناختی را توصیه کنیم کم است.

84. ما در پایان آغاز می‌‌کنیم از کریس ویتاکر

دوشس سیزده ساله از خانواده ردلی وقتی شاه وینسنت قاتل بعد از سی سال از زندان آزاد می‌‌شود و به سراغ او و اطرافیانش می‌‌آید به درون آشوبی پرتاب می‌‌شود. با تلاش در محافظت از مادرش در برابر مردی که خواهرش را کشته است، دوشس درگیر مجموعه‌‌ای از رویداد‌‌ها می‌‌شود که نه تنها خانواده او، بلکه کل شهر را تهدید می‌‌کند.

این رمان مهیج روانشناختی که زیر آفتاب شدید کالیفرنیایی اتفاق می‌‌افتد، به بررسی روابط خانوادگی از طریق یک نقش اول جالب توجه می‌‌پردازد.

85. آخرین مایل از دیوید بالداچی

وقتی یک قاتل محاکمه شده در لحظات آخر قبل از اعدامش با اعتراف مرد دیگری نجات پیدا می‌‌کند، کارآگاه مامور ویژه اف بی آی آموس دکر مسئول بررسی این پرونده می‌‌شود که شباهت‌‌های هشداردهنده‌‌ای به زندگی خود او دارد. اما وقتی یکی از اعضای تیم دکر ناپدید می‌‌شود مشخص می‌‌شود که چیزی بسیار شوم در شرف وقوع است.

این یک رمان هیجان‌‌انگیز و جذاب با پیچ و خم‌‌های بسیار، داستان یک متخصص غیرعادی و یک رمان جنایی عالی است.

86. همسر دوست‌‌داشتنی من از سامانتا داونینگ

آدمی که بیش از همه دوست دارید را واقعا چقدر خوب می‌‌شناسید؟ در این رمان هیجان‌‌انگیز روانشناختی و پیچیده راجع به یک زوج که رازی تاریک را پنهان می‌‌کنند، دکستر به ملاقات دختر گمشده می‌‌آید.

این کتاب شوکه کننده، شیطانی و پر از شخصیت‌‌هایی است که عاشق نفرت ورزیدن به آن‌‌ها می‌‌شوید و زمین گذاشتن آن غیرممکن است. قول می‌‌دهیم که بعد از فقط یک فصل میخکوب آن شوید.

87. بقایای کامل از هلن فیلدز

پرونده گمشدگی که تبدیل به یک پرونده قتل می‌‌شود اولین آزمون کارآگاه بازرس لوک کالاناچ است. جسد الین بوکستون سوخته روی کوهی دورافتاده در مرتفعات پیدا می‌‌شود. جایی دیگر، در یک اتاق مخفی، الین بوکستون واقعی فریاد می‌‌کشد. دیری نمی‌‌پاید که زن دیگری دزیده می‌‌شود و کالاناچ درگیر یک بازی تعقیب و گریز با جنایتکار می‌‌شود.

یک قسمت اول گیرا از یک مجموعه بسیار جذاب و خواندنی که طرفداران ام جی ارلیج و مارک بیلینگهام عاشق آن خواهند شد.

88. زمان عذاب از جان کانلی

چارلی پارکر یک محقق مخفی است که پرونده‌‌هایش او را به قلمرو ماوراطبیعه سوق می‌‌دهند. در این قسمت شوم، یک قهرمان سابق که برای جرمی که مرتکب نشده به زندان رفته بود، در روزهای آخرش به پارکر رو می‌‌آورد تا افرادی که زندگی او را نابود کردند پیدا کند، و بفهمد که چه بر سر زن جوانی که او زندگیش را نجات داده آمده است، و راجع به انجمنی بی‌‌رحم که با نام برش شناخته می‌‌شوند اطلاعات کسب کند.

چه به عنوان یک اثر تک‌‌ جلدی، و چه به عنوان یک بخش از یک مجموعه بزرگتر، این کتاب لذت‌‌بخش بهترین اثر کانلی است: شخصیت‌‌هایی از طبقه مرفه، طرح داستان پیچیده و نوشتاری عالی.

89. توبره قتل از تونی پارسونز

بیست سال پیش، هفت دانش‌‌آموز ثروتمند و ممتاز در مدرسه خصوصی اختصاصی خود، پاترز فیلد، با هم دوست شدند. اکنون، آن‌‌ها دارند یک به یک به خشن‌‌ترین روش‌‌های قابل تصور کشته می‌‌شوند. خیلی زود کارآگاه مکس ولف در حال دنبال کردن رد خونین از خیابان‌‌های پشتی و چراغ‌‌های روشن لندن تا تاریک‌‌ترین گوشه‌‌های اینترنت و تا آخر راهرو‌‌های قدرت است.

خواننده های ایان رانکین و پیتر جیمز عاشق بازرس مکس ولف تونی پارسون خواهند شد؛ یک قهرمان خشن با قلبی لطیف، که برای اولین بار در کتاب توبره قتل معرفی شد. این رمان با ریتم تند و طرح داستان فوق‌‌العاده و پیچ و خم‌‌های خود مطمئنا شما را درگیر شک و تردید می‌‌کند.

90. لیست مهمانان از لوسی فولی

روز عروسی شما باید شادترین روز زندگی شما باشد…به جز وقتی که یک قتل اتفاق بی‌‌افتد. یک عروسی بسیار زیبا و مجلل در یک جزیره دورافتاده ایرلندی با کشف یک جسد به یک داستان ترسناک تبدیل می‌‌شود، و با طوفان شدیدی که افراد حاضر در این جشن عروسی خراب شده را گیر می‌‌اندازد، به نظر می‌‌رسد که هیچ‌‌کس نمی‌‌تواند این‌‌جا را ترک کند تا وقتی که قاتل پیدا شود.

این رمان با راویان مختلف که همگی رازهای تیره و تاریکی دارند، و با مخلوط سرگرم کننده‌‌ای از شخصیت‌‌ها، تمام عناصر لازم برای یک کتاب مهیج بسیار لذت‌‌بخش را دارد.

91. شکارچی از پاتریشا کرنول

پاتریشا کرنول نویسنده بسیار قدرتمند جنایی است که ماهرانه رمان پلیسی سنتی را با جزئیات جنایی پزشکی قانونی ترکیب می‌‌کند تا یک مجموعه بسیار محبوب و معتادکننده را پدید آورد. در چهاردهمین بخش از این مجموعه، دکتر کای اسکارپتا باید با یکی از شدید‌‌ترین و پیچیده‌‌ترین پرونده‌‌هایی که تا به‌‌حال دیده است دست و پنجه نرم کند.

هر چیزی که از یک رمان هیجان‌‌انگیز روانشناختی بخواهید در این رمان پیدا می‌‌شود. جای تعجب نیست که سبک نوشتن کرنول با دریافت هر جایزه‌‌ی رمان جنایی بزرگ موجود، ستایش شده است.

92. منظره چوبه‌‌های دار از پیتر رابینسون

بازرس الن بنکز که به تازگی از لندن برای یک زندگی ساکت‌‌تر به یورکشایر نقل مکان کرده است، به سرعت متوجه می‌‌شود که زندگی در حومه شهر به اندازه‌‌ای که دوست دارد آرام و بی‌‌دغدغه نیست. سه پرونده تشکیل می‌‌شوند- یک آدم چشم‌‌چران که زنان شهر را می‌‌ترساند، دو نوجوان معتاد که دزدکی وارد خانه‌‌ها می‌‌شوند، و یک زن سالمند که احتمالا به قتل رسیده است.

بعد از خواندن بخش اول مجموعه بنکز، برای غرق شدن بیشتر در رمان‌‌های جذاب و ماهرانه نوشته‌‌شده‌‌ی رابینسون مشتاق خواهید بود.

93. پشت چشمان او از سارا پینبرو

وقتی لوییز یک شب در بار دیوید را ملاقات می‌‌کنند و همدیگر را می‌‌بوسند، انتظار ندارد که سر کار جدید خود برود و او رئیسش باشد. یا با دوست جدیدی، ادل، ملاقات کند که زن دیوید است. اما هرچه لوییز بیشتر این زوج را می‌‌شناسد، بیشتر متوجه می‌‌شود که هیچ‌‌کس چیزی که به نظر می‌‌رسد نیست.

این رمان هیجان انگیز خانوادگی تکان دهنده، پیچیده و منحصر به فرد به زودی به یک سریال معروف نتفلیکس تبدیل می‌‌شود. هر کار می‌‌کنید، پایان داستان را لو ندهید.

94. دروغ‌‌های سیاه کوچک از شارون بولتون

با زندگی در میان جمعیت یک جزیره کوچک، نمی‌‌توانید از زنی که زندگیتان را نابود کرده است فرار کنید. هر برخورد تصادفی یک یادآور دردناک از چیزهایی است که از دست داده اید، خانواده، آینده، و عقلتان. چقدر طول می‌‌کشد تا دیگر انتقام مقاومت ناپذیر شود؟ و بدون هیچ دلیلی برای ادامه زندگی، چرا نباید تاریک‌‌ترین فکرهایتان را عملی کنیذ؟

این کتاب رمزآلود و فراموش نشدنی می‌‌تواند شب‌‌ها شما را دچار بی‌‌خوابی کند و شما را وسوسه کند که ثبل از خاموش کردن چراغ‌‌ها یک صفحه دیگر هم بخوانید…

95. پنجاه پنجاه از استیو کاوانا

یک پدر مرده است. دو خواهر به جرم قتل محاکمه می‌‌شوند. هر یک دیگری را متهم می‌‌کند. یکی از آن‌‌ها دروغگو و قاتل است. شما چه کسی را باور می‌‌کنید؟

جلد بعدی رمان پرفروش و برنده جایزه کاوانا، سیزده، با حضور وکیل ادی فلین، دارای ایده‌‌ای جذاب و هیجان‌‌انگیز، با ترکیب ریتمی تند و معتاد کننده از قتل و عدالت پر از پیچ و خم است. اثری از یکی از استادان این ژانر که شما را از صفحه اول شیفته می‌‌کند.

96. مگپای لین از لوسی اتکینز

وقتی فلیسیتی هشت ساله، یک کودک با ناتوانی در تکلم عمدی، در نیمه شب گم می‌‌شود، پلیس به سرعت برای گرفتن جواب به پرستار او نانسی دی رو می‌‌آورد. این رمان از زبان دی روایت شده است، که به ماه‌‌هایی که با فلیسیتی و پدر و مادر موفق اما ناکارآمد او گذرانده است می‌‌نگرد. یک حقیقت ترسناک شروع به نمایان شدن می‌‌کند.

این رمان در خانه اربابی یکی از کالج‌‌های آکسفورد اتفاق می‌‌افتد، و به گشت و گذاری مهیج در خانواده، امتیازات ویژه، عشق، و مسئولیت والدین می‌‌پردازد.

97. گرانیت سرد از استوارت مک‌‌براید

جسد دیوید رید سه ساله که بی‌‌رحمانه کشته شده است، در یک گودال پیدا می‌‌شود. جنایتی وحشتناک است، اما متاسفانه دیوید تنها نیست. به زودی، کودکان بیشتری گم می‌‌شوند، بدن‌‌هایشان در سردخانه حمع می‌‌شود، و اگر گروهبان لوگان لازاروس مک‌‌ری به سرعت اقدامی در این باره انجام ندهد، کودکان بیشتری خواهند مرد.

این رمان با چاشنی طنز تلخ، اولین رمان لوگان مک‌‌ری در مجموعه سبک نوآر اسکاتلندی است که مورد تحسین قرار گرفته و مک‌‌براید را به عنوان نویسنده‌‌ای که حتما باید آثارش را خواند معرفی می‌‌کند.

98. کاج‌‌های تیره از ویل دین

جسد‌‌های قطع عضو شده در جنگلی نزدیک یک شهر سوئدی دور افتاده پیدا می‌‌شوند: این تصویر شوکه کننده اولین رمان در این مجموعه هیجان‌‌انگیز نوآر اسکاندیناوی را به جلو می‌‌راند. تووا مودیسون، یک گزارشگر ناشنوای جوان که برای یک روزنامه کوچک محلی کار می‌‌کند، قهرمان جذاب این مجموعه است که داستان این قتل‌‌های مهیب در جنگل را دنبال می‌‌کند، به امید این که این داستان باعث پیشرفت او در کارش شود. یا این، یا این که در نهایت کشته می‌‌شود.

این رمان مهیج، با سهم زیادی از شوک و وقایع زننده، مورد پسند طرفداران داستان‌‌های ترسناک واقعی خواهد بود و کتاب‌‌های بیشتری قرار است به این مجموعه اضافه شوند که خواندن آن‌‌ها باعث می‌‌شود از خوانندگان رمان‌‌های جنایی دیگر جلو بیفتید.

99. زن درون پنجره از ای جی فین

آنا که بیماری ترس از مکان‌‌های شلوغ شدید دارد و به تازگی شوهر و دخترش رابطه خود را با او قطع کرده‌‌اند، به تنهایی در آپارتمان منهتن خود زندگی می‌‌کند و ساعت‌‌هایش را با تماشای مردم از پنجره‌‌اش می‌‌گذراند. اما یک شب صدای فریادی در محله می‌‌پیچد و آنا شاهد چیزی می‌‌شود که نباید می‌‌دیده است. اما آیا کسی حرف او را باور می‌‌کند؟

این رمان مهیج خانوادگی تلفیقی از هیجان هیچکاکی و سبک نوآر معاصر است. نکته‌‌ای که آن را خاص می‌‌کند طرز گمراه کردن خواننده است ، چرا که تبه‌‌کار درست جلوی دید ماست.

100. تیک تاک از مل شرات

دو قتل با فاصله دو روز. اولی، قتل دختربچه مدرسه‌‌ای در حیاط پشت مدرسه. دومی، قتل یک مادر جوان بر اثر خفگی که در یک پارک محلی رها شده است. آیا گروهبان گریس آلن‌‌دیل و تیمش می‌‌توانند قبل از این که زن جوان دیگری بمیرد قاتل را گیر بیاندازند؟

طرفداران داستان‌‌های ترسناک روزانه که می‌‌توانند برای هرکسی اتفاق بی‌‌افتد، جذب این دومین کتاب در مجموعه پرفروش گروهبان گریس آلن‌‌دیل خواهند شد.

101. درنده باسکرویل از آرتور کنان دویل

چه کسی می‌‌تواند در برابر شرلوک هلمز و دکتر واتسون در یکی از فوق‌‌العاده‌‌ترین پرونده‌‌هایی که آنان را به چالش می‌‌کشد مقاومت کند؟ شایعاتی درباره‌‌ی یک موجود درنده افسانه‌‌ای که به دنبال خانواده بسکرویل پخش شده که باعث می‌‌شود آن‌‌ها از هلمز و واتسون درخواست کنند که از تنها وارث سر چارلز بسکرویل محافظت کنند. در زمین‌‌های بایر اطراف عمارت بسکرویل آن‌‌ها با یک شیطان وحشتناک روبرو می‌‌شوند.

102. قتل راجر آکروید از آگاتا کریستی

قتل راجر آکروید باعث شد آگاتا کریستی نویسنده یک رمان پلیسی پرفروش باشد. داستان درباره زن بیوه‌‌ای است که خودکشی می‌‌کند و با راجر آکروید ثروتمند رابطه داشته است. وقتی آکروید در حالی که به قتل رسیده است در اتاق مطالعه قفل شده خود پیدا می‌‌شود، هرکول پوارو برای حل پرونده فراخوانده می‌‌شود. و تعداد زیادی مظنون مقصر در دور و اطراف مکان مخفیانه در حرکتند.

103. پدرخوانده از ماریو پوزو

کورلئون‌‌ها اولین خانواده مافیای آمریکایی هستند، و پدرخوانده میراث قدرتمند سنت، خون، و شرافت آن‌‌ها را به جزئیات می‌‌کشد. اتحاد در خانواده به همراه طمع و قدرت موجب تمامی تصمیمات گرفته می‌‌شود. یک کتاب با داستان حماسی از جنایت و خیانت که از نقطه ضعف خرده فرهنگ خشونت‌‌بار مافیا پرده‌‌برداری می‌‌کند و خواننده را بر سر جا می‌‌نشاند.

104. ربه‌‌کا از دافنه دو موریه

مکسیم د وینتر، یک مرد بیوه بی‌‌پروا، یک زن جوان را شیفته خود می‌‌کند و او را به خانه در املاک خود می‌‌برد. آن‌‌جاست که دختر متوجه می‌‌شود که زن مرحوم او هنوز چه نقش بزرگی در ملک ایفا می‌‌کند. او یک شیطان ماندگار است که از فراسوی قبر نیز تهدید به نابودی ازدواج تازه این زوج می‌‌کند.

105. استخوان‌‌های دوست داشتنی از آلیس سبالد

سوزی سالمن، نوجوانی که قربانی یک قتل مخوف شده است، به توصیف اتفاقاتی می‌‌پردازد که در روز قتل او رخ داده‌‌اند، اما او در بهشت در حال تماشای خوانواده‌‌اش است که با عواقب ندانستن این که چه اتفاقی برای‌‌او افتاده است نزاع می‌‌کنند. پس خواننده از چیزی که خانواده نمی‌‌داند خبر دارد که باعث می‌‌شود این اثری پرتنش باشد که سبالد با ظرافتی جالب و شگفت انگیز نوشته است.

106. خواب طولانی از ریموند چندلر

خواب طولانی، اولین کتاب از مجموعه فیلیپ مارلو، او را معرفی می‌‌کند که یک بازرس مخفی تجردگرا، نیرومند، کارکشته، بی‌‌باک، و تحصیل کرده است و تصویر یک کارآگاه سرسخت را مجسم می‌‌کند. مارلو توسط ژنرال استرنوود استخدام می‌‌شود تا با فردی که از دختر جوانش کارمن اخاذی می‌‌کند برخورد کند. این تنها نقطه آغازین ماجرای بسیار بزرگی است که توسط تحقیقات مارلو کشف می‌‌شود.

107. نام گل رز از اومبرتو اکو

برادر ویلیام فراخوانده می‌‌شود تا از راهبان یک صومعه ثروتمند ایتالیایی که مظنون به ارتداد و کفر هستند بازجویی کند. هفت قتل عجیب و غریب رخ می‌‌دهد، و برادر ویلیام توجهش را معطوف یک تحقیقات راجع به پرونده قتل می‌‌کند. او مدرک جمع‌‌آوری می‌‌کند، نماد‌‌های مخفی و نسخه‌‌های خطی رمزگذاری شده را رمز گشایی می‌‌کند و متوجه می شود که «جالب‌‌ترین اتفاقات در شب می‌‌افتند.

108. اژدهای قرمز از توماس هریس

اژدهای قرمز به عنوان اولین کتاب از مجموعه هانیبال لکتر، ویل گراهام، برترین چهره‌‌زن اف بی آی را معرفی می‌‌کند که هنوز از اسیر کردن هانیبال لکتر، که باعث بازنشستگی زودهنگام او شد، زخم‌‌هایی جسمانی و روانی دارد. او برای کمک به اف بی آی در پیدا کردن قاتل سریالی پری دندان از بازشستگی خارج می‌‌شود و در نهایت مجبور می‌‌شود از هانیبال لکتر کمک بجوید.

109. رودخانه مرموز از دنیس لهان

بیست و پنج سال بعد از رخ دادن حادثه‌‌ای وحشتناک برای یکی از سه دوست جوان، پسرها اکنون به مردانی تبدیل شده‌‌اند. شان یک کارآگاه پرونده‌‌های قتل است، جیمی یک محکوم سابق است که یک مغازه کوچک سر پیچ را اداره می‌‌کند، و دیو در تلاش است که ازدواجش را حفظ کند و با شیاطین زندگیش مبارزه کند. وقتی دختر جیمی به قتل می‌‌رسد، شان بازرس اصلی پرونده می‌‌شود. جیمی می‌‌خواهد به روش‌‌های مجرمانه‌‌اش برای حل پرونده برگردد، و دیو به طریقی شبی که دختر جیمی می‌‌میرد سرتاپا خونین به خانه برمی‌‌گردد.

110. دختر گمشده از گیلین فلین

در پنجمین سالگرد ازدواج نیک و ایمی دان، ایمی، همسر عالی و زیبا، ناپدید می‌‌شود. نیک، که به عنوان شوهر سال شناحته می‌‌شود، به طرزی ناگهانی از موضوع طفره می‌‌رود. اما هرچه به دسیسه‌‌های پشت گمشدگی ایمی دقیق‌‌تر شوید، کشف می‌‌کنید که هیچکس کسی که شما فکر می‌‌کردید نیست. در واقع، آیا واقعا کسی یک قاتل است؟

111. زمین قتل از لی چایلد

خلاصه Goodreads از این کتاب بیش از اندازه خوب است که بخواهیم از آن بگذریم:

جک ریچر پلیس و ارتشی سابق یک بی‌‌خانمان است. او فقط دارد از مارگریو، جورجیا عبور می‌‌کند، و در کمتر از یک‌‌ساعت، به جرم قتل دستگیر می‌‌شود. خیلی خوشامدگویی گرمی نیست. تنها چیزی که جک می‌‌داند این است که کسی را نکشته است. حداقل نه اینجا. نه اخیرا. اما فرصت قانع کردن هیچ کس در مارگریو، جورجیا را ندارد. اصلا هیچ شانسی.

112. زن سفیدپوش از ویلکی کالینز

والتر هارترایت در جاده ای از لندن که با نور ماه روشن شده است به زنی مرموز که سرتاپا سفید پوشیده است برمی‌‌خورد و گرفتار دسیسه شوم سر پرسیوال گلاید و دوست «جذابش» کنت فوسکو می‌‌شود. زن سفیدپوش با رخ دادن در راهرو‌‌های خانه‌‌های روستایی انگلیسی و تیمارستان سوالاتی می‌‌پرسد مثل این که هویت و جنون چیست.

113. بی گناه فرض شده از اسکات تورو

راستی سابیچ معاون اصلی دادستان است که درحال حل کردن پرونده قتل یکی از دادستان‌‌های همکار خود، کارولین پلهموس است. وقتی یک دادستان جدید به دفتر انتخاب می‌‌شود، از رابطه راستی و کارولین پرده برمی‌‌دارد. ناگهان، راستی خود را با اتهام قتل و جنگی طولانی در دادگاه پیدا می‌‌کند.

بی گناه فرض شده از فساد، حیله، تباهی، و بی‌‌کفایتی پرده برمی‌‌دارد.

114. جاسوسی که از تبعید برگشت از جان لوکاره

لوکار از سال‌‌هایش در مرکز هوش بریتانیایی استفاده می‌‌کند تا رمانی راجع به جاسوسی بین‌‌المللی اطراف یک مامور بریتانیایی خلق کند که منتظر بازشسته شدن است، اما یک تکلیف آخر به او محول می‌‌شود. او امیدوار است که برای همیشه از تبعید خارج شود، اما به جایش برای سرنگونی مدراک آلمان شرقی و نابودی آن فرستاده می‌‌شود.

115. پارک گورکی از مارتین کروز اسمیت

یک قتل سه‌‌تایی در مرکز سرگرمی مسکو منظره‌‌ای وحشتناک را آشکار می‌‌کند: سه جسد یخ زده در برف بدون صورت و انگشت. ردیاب اصلی پرونده‌‌های قتل آرکادی رنکو باید قربانیان را شناسایی کند و از حقیقت پرده بردارد، و برای این کار باید از کی جی بی، اف بی آی، و پلیس نیو یورک کمک بگیرد.

116. سکوت قبر از آرنالدور ایندریواسون

بازرس ارلندور باید اسکلت نیم‌‌خاک شده که در یک محوطه ساخت و ساز بیرون ریکیاویک پیدا شده را بررسی کند و درگیر صحنه جرمی که با حفر باستان‌‌شناسی همراه شده است می‌‌شود. همانطور که استخوان به استخوان را کشف می‌‌کنند، ارلندور تاریخ وحشیانه خانواده‌‌ای که در نزدیکی محوطه ساخت و ساز زندگی می‌‌کردند را می‌‌فهمد. این اسکلت مرد بوده یا زن، قربانی یا قاتل، و آیا این قتل بوده یا برقراری عدالت؟

117. پستچی همیشه دوبار زنگ می‌‌زند از جیمز ام کین

یک ولگرد بی‌‌خانمان در جستجوی غذا و یا کار به یک کاروان وارد می‌‌شود و نیمه گمشده‌‌اش، که زن صاحب کافه است را پیدا می‌‌کند. آن ها با هم رابطه‌‌ای بی رحمانه و بی دقت را شروع می‌‌کنند، که به نقشه کشیدن برای قتل شوهر زن منتهی می‌‌شود. چیزی که پستچی همیشه دوبار در می‌‌زند را از نوآر عامه‌‌پسند فاصله می‌‌دهد این است که چگونه این زوج خود را با وفاداری به یکدیگر نجات می‌‌دهند.

118. پرونده عجیب دکتر جکیل و آقای هاید از رابرت لویی استیونسون

در روز، دکتر جکیل یک پزشک محترم است، اما در شب، او کوچه‌‌های پشتی شهر قدیم ادینبرو را به عنوان آقای هاید می‌‌گردد. پرونده عجیب دکتر جکیل و آقای هاید که هنوز هم یکی از بهترین داستان‌‌های نوشته شده محسوب می‌‌شود، پیچیدگی‌‌های یک خود تقسیم شده، هر دو طرف خیر و شر بشر را نشان می‌‌دهد.

119. زمانی برای کشتن از جان گریشام

زمانی برای کشتن داستان جالب و استرس‌‌زا‌‌ی کیفر و عدالت است. دو مرد سفیدپوست مست به یک دختر ده ساله سیاهپوست وحشیانه تجاوز می‌‌کنند و پدر او با یک رایفل تهاجمی عدالت را در دستان خود می‌‌گیرد. باقی داستان یک درام دادگاهی با تم نژادپرستی است که خشونت‌‌های نژادی و عدالت‌‌های غیرحتمی را بررسی می‌‌کند و این که آیا زمانی برای کشتن رسیده است یا نه.

120. سایه باد از کارلوس رویی زافون

این رمان در سال 1945 در بارسلونا اتفاق می‌‌افتد. یک پسر جوان به قبرستان مخفی کتاب‌‌های فراموش شده برمی‌‌خورد. یک کتابخانه که توسط انجمن دلال کتاب‌‌های نادر محافظت می‌‌شود که از کتاب‌‌های فراموش شده مراقبت می‌‌کنند تا وقتی که یک نفر دوباره به آن‌‌ها اهمیت دهد. دنیل یک کتاب را انتخاب می‌‌کند، ساید باد از جولیان کاراکس، که دری به تاریک‌‌ترین رازهای بارسلونا، از جمله قتل، جاد.، دیوانگی، و عشق محکوم به فنا باز می‌‌کند.

121. روانپزشک از کلب کار

خبرنگار روزنامه جان شویلر مور و دکتر لازسو کریزلر، یک روانشناس، دعوت می‌‌شوند تا جسد یک پسر نوجوان که به طرز وحشتناکی قطع عضو و بر روی پل ناتمام ویلیامزبورگ در نیویورک رها شده را بررسی کنند. از آن جا، آن‌‌ها تحقیقاتی بر پایه جرم شناسی و جمع‌‌آوری اطلاعات روانشناسی شروع می‌‌کنند. آن‌‌ها باید به ذهن پیچیده‌‌ی قاتل که تا وقتی دستگیرش کنند به کشتار ادامه می‌‌دهد وارد شوند.

122. کنت مونت کریستو از الکساندر دوما

یک داستان حماسی از تاجر ملوانی جوان و ثروتمند که اخیرا جانشین کاپیتان خود لسلر شده است و به مارسی برمی‌‌گردد تا با نامزدش ازدواج کند. اما او برای جرمی که مرتکب نشده است به زندان می‌‌افتد و آن جا است که درباره‌‌ی گنجی که در جزیره مونت کریستو پنهان شده است می‌‌فهمد. او نقشه می‌‌کشد که چطور از زندان فرار کند و از گنج استقاده کند تا نابودی سه مردی که مسئول حبس او هستند را رقم بزند.

123. در خون سرد از ترومن کاپوتی

در خون سرد یک داستان قتل واقعی در شهری کوچک در سال 1959 کانزاس است که به کشف پرونده‌‌ی کلاتر می‌‌پردازد که وحشیانه با یک شاتگان با فاصله چند اینچ از صورت‌‌هایشان به قتل رسیده‌‌اند. هیچ انگیزه واضحی برای قتل وجود نداشت و تقریبا هیچ سرنخی هم نبود. کاپوت این قتل و تحقیقات را که به دستگیری، محاکمه و اعدام قاتلان انجامید بازسازی می‌‌کند.

124. نیمه شب در باغ خیر و شر از جان برندت

این داستان در ساوانای زیبای جورجیا و در بزرگترین عمارت شهر رخ می‌‌دهد. برندت افسانه جنوب قدیم و شخصیت‌‌های جالب توجهش را به هم می‌‌بافد. کسی مرده است، اما آیا علت این مرگ قتل بوده است یا دفاع از خود؟ این داستان واقعی که با روایت زیرکانه یک رمان جنایی نوشته شده است، زیر پوسته سطحی اتحادها و خصومت ها را نشان می‌‌دهد و کنجکاوی را در برابر شهری بر می‌‌انگیزد که در آن همه همدیگر را می‌‌شناسند.

125. یکی برای پول از جنت ایوانوویچ

مجموعه بسیار محبوب استفانی پلام از ایوانوویچ با یکی برای پول آغاز می‌‌شود که پلام پسر محبوب خود در دبیرستان، جو مورلی، که پلیسی است که به وثیقه آزاد و فراری شده است را دستگیر کند. با این که پلام تجربه کمی دارد، اما این تجربه کم را با دل و جرات در زدن رد مورلی جبران می‌‌کند. یک معاون پلیس سابق که مظنون قتل است و یک بار قلب استفانی را شکسته است.

126. راز داوینچی از دن براون

ما برای اضافه کردن این کتاب به فهرست مردد بودیم چرا که بیشتر مردم یا از این کتاب متنفرند یا عاشق آن هستند. رابرت لانگدون، نمادشناس هاروارد، در حال بازدید از پاریس است که در نیمه شب به صحنه قتلی در موزه لوور فراخوانده می‌‌شود. لانگدون و سوفی نور ،متخصص رمزنگاری بااستعداد فرانسوی، در حال حل معماهای عجیب، ردی از سرنخ‌‌های پنهان شده در آثار داوینچی پیدا می‌‌کنند، که با نبوغ بسیاری توسط نقاش پنهان شده است.

127. پس از مرگ از پاتریشا کورنول

اولین کتاب از مجموعه کای اسکارپتا، پس از مرگ، داستان یک هیولای انسانی را دنبال می‌‌کند که ردی از قتل‌‌های با خفگی مخوف در اطراف ریچموند، ویرجینیا به جا می‌‌گذارد. پزشک کابدشکاف کای اسکارپتا از آخرین نتایج تحقیقات پزشکی قانونی استفاده می‌‌کند تا نقاب از چهره این دیوانه بردارد. اما کسی از اطرافیان او در حال نابود کردن تحقیقات است چرا که یک نفر قصد دارد کای را بکشد.

128. مرد حافظه‌‌ از دیوید بالداچی

آموس دکر هجده ماه پیش به خانه برگشت و جسد همسر و دخترش را پیدا کرد. فکر نمی‌‌کرد بتواند به زندگی ادامه دهد، اما وقتی همکار پلیس سابقش به او می‌‌گوید که کسی به این قتل‌‌ها اعتراف کرده است، متوجه می‌‌شود که باید عدالت را در حق خانواده‌‌اش اجرا کند. وقتی سیزده نوجوان در مدرسه محل در تیربارانی کشته می‌‌شوند، به نظر می‌‌رسد که بین این حادثه و قتل‌‌ها رابطه‌‌ای وجود دارد، و آموس باید از حافظه فوق العاده‌‌اش – حاصل جالب توجه یک جراحت جدی به مغزش- برای حل پرونده استفاده کند.

129. تله کلاغ از آن کلیوز

تله کلاغ اولین رمان از مجموعه جنایی آن کلیوز است که داستان نامتعارف کارآگاه بارزس ورا استن‌‌هوپ را دنبال می‌‌کند. سه زن در یک کلبه دور افتاده در پنینس شمالی گرد هم می‌‌آیند و هرکدامشان رازهایی آشفته کننده را پنهان می‌‌کنند. در هنگام رسیدن به کلبه، یک جسد پیدا می‌‌کنند. اما شرایط مرگ او مشکوک به نظر می‌‌رسد. وقتی مرگ دیگری رخ می‌‌دهد، ورا استن‌‌هوپ وارد داستان می‌‌شود و ممکن است تنها کسی باشد که بتواند حقیقت را کشف کند.

130. شکل آب از آندریا کامیری

مجموعه جنایی پر فروش سیسیلی آندریا کامیری با حضور بازرس باهوش کارکشته مونتالبانو با شکل آب شروع می‌‌شود. وقتی جسد یک فرد محترم در پاتوق دلالان مواد مخدر و فاحشه‌‌ها کشف می‌‌شود، به نوعی شوکه کننده است که علت مرگ به دلایل طبیعی تشخیص داده شود. اما بازرس مونتالبانو، به رغم فشار‌‌ها از هر طرف، هنوز آماده بستن پرونده نیست.

131. آخرین اتوبوس به مقصد وودستاک از کالین دکستر

آخرین اتوبوس به مقصد وودستاک اولین رمان در مجموعه جنایی جذاب کارآگاه مورس از کالین دکستر است. مرگ سیلیویا کای به طرزی غم‌‌انگیز در نسخه بعدازظهر پنجشنبه روزنامه آکسفورد مشخص می‌‌شود. تا عصر جمعه بازرس مورس به ملت اطلاع می‌‌دهد که پلیس به دنبال مرد خطرناکی با اتهامات قتل عمد، آزار جنسی و تجاوز است.

اما وقتی سرنخ‌‌های واضح در تاریکی محو می‌‌شوند، مورس بیشتر و بیشتر قانع می‌‌شود که کلید حل ماجرا شور و اشتیاق است.

132. جاده درازی که به مرسی می‌‌رسد از دیوید بالداچی

از وقتی که خواهر دوقلوی مامور مخصوص اف بی آی اتلی پاین، مرسی، از اتاقی که آن‌‌ها در دوران بچگی با هم استفاده می‌‌کردند دزدیده شده، سی سال می‌‌گذرد. قاتل سریالی بدنام دنیل جیمز تور، به جرم قتل‌‌های دیگر دستگیر و محاکمه شده است، و گرچه هیچ مدرکی نیست، اتلی باور دارد که او می‌‌داند چه بلایی بر سر مرسی آمده است.

حالا، اتلی به بررسی پرونده ای در گراند کانیون فراخوانده می‌‌شود که در آن یک قاطر با بریدگی‌‌های عجیبی بر بدنش مرده است و سوارکارش هم گم شده است. اتلی درباره قاتلان می‌‌داند و شاید از هر مامور دیگری در اف بی آی، آن‌‌ها را بهتر بشناسد، اما به زودی مشخص می‌‌شود که او نیاز دارد مهارت‌‌هایش را تا آخرین حد ممکن در این تحقیقات آزمایش کند.

133. خواهر من، قاتل سریالی از اوینکان بریثویث

کورید همیشه خواهر بزرگ خوبی بوده است که به حمایت از خواهر کوچکش برای جمع کردن گندهایش برخاسته است. متاسفانه، دردسر‌‌های آیولا معمولا مرگ بار هستند. در واقع، او سه دوست پسر سابق خود را در «دفاع از خود» کشته است. خانواده بر همه چیز اولویت دارد، اما فقط تا وقتی که آیولا با دکتری در مرکز جراحی که کورید آنجا کار می‌‌کند قرار می‌‌گذارد. . .

134. موسیقی جاز هیزم شکن از ری سلستین

یک قاتل سریالی در نیو اورلئان در سال 1919 می‌‌پلکد و تهدیدی را منتشر می‌‌کند: یا موسیقی جاز بنوازید یا ریسک قربانی بعدی بودن را به جان بخرید.
زمانی که شهر از ترس طبق خواسته او عمل می‌‌کند، سه نفر انتخاب می‌‌شوند تا هویت قاتل را کشف کنند. موسیقی جاز هیزم شکن پر از قتل‌‌های وحشتناک، و یک معما است که بر اساس وقایع حقیقی نوشته شده است. این اولین کتاب در مجموعه گروه د سیتی بلوز از ری سلستین است.

135. رویداد رمزآلود در خانه استایلز از آگاتا کریستی

هرکول پوارو یکی از مشهورترین کارآگاه‌‌های ادبیات جنایی است، و قهرمان آگاتا کریستی برای اولین بار در این نخستین بخش از مجموعه جنایی پوآرو از آگاتا کریستی حضور پیدا می‌‌کند. وقتی کاپیتان آرتور هستینگز به املاک استایلز دعوت شد تا از جراحت‌‌هایی که در جنگ متحمل شده است بهبود یابد، انتظار نداشت که به یک قتل بربخورد. خوشبختانه، او یک کارآگاه سابق می‌‌شناسد که از بازنشستگی خسته شده است. . .

136. قوانین شکار از جان سندفورد

قاتل دیوانه اما بسیار باهوش بود.

او با هر زنی که کشته یادداشتی گذاشته است. قوانین قتل: هیچ وقت انگیزه نداشته باش. هیچ وقت از یک الگوی مشخص پیروی نکن. هیچوقت بعد از استفاده یک سلاح را حمل نکن… قوانین بسیاری برای بازی‌‌های خشن و بیمار او وجود دارند.

اما لوکاس داونپورت، پلیسی که به دنبال اوست، از قوانین پیروی نمی‌‌کند.

137. فصل بریدن از اتیکا لاک

بعد از نخستین رمان نفسگیر او، خیزش آب سیاه، که از طرف ناشران بزرگ و استادان محترم رمان‌‌های جنایی مثل جیمز الروی و جورج پلکانوس ستایش شد، لاک با فصل برش برمی‌‌گردد. رمان دوم او که به آسانی و به اندازه رمان اولش جذاب و قدرتمند است. یک رمان مهیج که دو معمای قتل را به هم می‌‌آمیزد. یکی در بل وی، یک بنای تاریخی در وسط روستای شوگر کین در لوییزیانا، و یکی درباره یک برده گمشده بیش از صدسال پیش.

138. اسکارپتا از پاتریشا کورن ول

کای اسکارپتا بعد از رها کردن تمرینات آسیب شناسی پزشکی قانونی خود در کارولینای جنوبی، مسئول تکلیفی در نیویورک می‌‌شود، جایی که دپارتمان پلیس نیویورک از او خواسته است تا بیماری مجروح در بخش روانپزشکی را معاینه کند.

بیمار دستبند زده و به زنجیر کشیده، اسکار بین، به طور مخصوص درخواست ملاقات با او را داشته و وقتی کای به معاینه او می‌‌پردازد شروع به حرف زدن می‌‌کند. داستانی که می‌‌گوید یکی از عجیب‌‌ترین داستان‌‌هایی است که کای شنیده است.

او می‌‌گوید که زخم‌‌هایش در جریان قتلی به وجود آمده‌‌اند که مرتکبش نشده است. آیا بین یک بیمار روانی و جنایتکار است که کای را تعقیب می‌‌کند؟ یا آیا این داستان مشکوک او درست است؟ کسی جاسوسی او را می‌‌کند و قاتل اصلی به دنبال اوست؟ تنها چیزی که اسکارپتا از آن مطمئن است این است که یک زن شکنجه و کشته شده است، و مرگ‌‌های خشونت‌‌آمیز بیشتری در راه هستند.

139. مرگ با برهنگی از جی دی رب

در دنیایی پر از خطر و حیله، او در مرز بین علاقه‌‌ای اغواآمیز و قتلی رسوا کننده قدم برمی‌‌دارد.

ایو دالاس، ستوان پلیس، به دنبال یک قاتل بی‌‌رحم است. در ده سالی که در نیرو‌‌های پلیس گذرانده همه چیز را دیده است، و می‌‌داند که نجاتش بستگی به غرایضش دارند. و او برخلاف هر هشداری که به او می‌‌گوید خودش را درگیر روارک، میلیاردر ایرلندی – و یک مظنون به چشم ایو- نکند می‌‌ایستد. اما علاقه و اغوا قوانین خود را دارند، و این به ایو بستگی دارد که بخواهد در بازوان مردی که هیچ چیز از او نمی‌‌داند – به جز عطش معتادکننده لمس او- بیفتد یا نه.

140. خلیج از کاترین کولتر

سالی سنت جان برینرد در حال گریز از مقاماتی است که می‌‌خواهند از او درباره درگیری احتمالیش در قتل پدرش بازجویی کنند. مامور مخصوص اف بی آی جیمز کویینلان تغییرشکل می‌‌دهد و وارد شهر زیبای خلیج می‌‌شود.زادگاه عالی‌‌ترین بستنی دنیا، جایی که سالی در آن پناه گرفته است. اما خلیج و شهروندان سالمندش رازهای شوم خود را دارند. بعد از این که کویینلان و سالی دو جسد را کشف می‌‌کنند، سالی غیب می‌‌شود، و کویینلان به همکارش دیلون ساویچ روی می‌‌آورد تا او را از مکانی که هیچ‌‌کس نباید آنجا نگه داشته شود نجات دهد. کویینلان کشف می‌‌کند که سالی قطعا کلید حل معمای یک قتل است. اما قتل چه کسی؟

141. شیطان در پیراهن آبی از والتر موزلی

شیطان در پیراهن آبی، یک رمان شناخته شده در مجموعه رازآلود پرفروش ایزی رالینز از والتر موزلی، به فیلمی از کمپانی تریستار پیکچرز با بازی دنیل واشنگتون در نقش ایزی راولینز و دان شیدل در نقش ماوس تبدیل شد.

رمان شیطان در پیراهن آبی که در اواخر دهه‌‌ی 1940 در انجمن آفریقایی آمریکایی واتز، لس آنجلس رخ می‌‌دهد، داستان ایزی رالینز، یک کهنه سرباز سیاه پوست را دنبال می‌‌کند که به تازگی از شغلش در یک مقر دفاعی اخراج شده است. ایزی با دوستش در بار در حال نوشیدن و فکر کردن به این است که چگونه وام‌‌های خود را پرداخت کند که مردی سفید پوست با کت و شلوار کتان وارد می‌‌شود، و پیشنهاد پرداخت مبلغ زیادی را می‌‌دهد اگر ایزی به سادگی مکان دوشیزه دافنه مونت را پیدا کند، زن زیبای بلوندی که دفعات زیادی در کلاب‌‌های جاز سیاه‌‌پوستان دیده شده است.

142. اشیا بی جان از لوییز پنی

سربازرس آرماند گاماش از شهر سورت کبک و تیم بازرسانش به صحنه‌‌ی یک مرگ مشکوک در دهکده‌‌ای روستایی در مونترال فراخوانده می‌‌شوند. جین نیل، یک کارمند بومی در تاینی هملت او تری پاینز، در شمال مرز آمریکا، در جنگل مرده پیدا شده است. بومیان مطمئن هستند که این تنها یک اشتباه شکاری غم‌‌انگیز بوده نه چیز دیگری، اما گاماش در این جنگل دور افتاده بوی چیزی متعفن را حس می‌‌کند، و به زودی مطمئن است که جین نیل به دست کسی بسیار شیطانی تر از یک شکارچی تیرانداز بی دقت کشته شده است.

ساکن نه تنها قهرمان این مجموعه جذاب بازرس گاماش را، که به نیروهایش -و این مجموعه- با درستی و شجاعت دستور می‌‌دهد، بلکه لوییز پنی را به عنوان یک نویسنده با استعداد و برنده جایزه رمان‌‌های رمزآلود سنتی معرفی می‌‌کند.

143. طنین سیاه از مایکل کانلی

افسر پلیس لس آنجلس هری بوش، یک آدم انزواطلب و شب زنده دار است. در یک روز یکشنبه دستگاه پیجر او به صدا درمی‌‌آید. جسدی در یک تونل فاضلاب زیر جاده مولهولند، هالیوود کشف شده است. در نگاه اول، به نظر شبیه یک پرونده معمولی مصرف بیش از حد مواد مخدر می‌‌رسد، اما زخمی تازه در میان ردهای قدیمی باعث می‌‌شود که بوش به این آسانی قانع نشود.

نکته بدتر این اوضاع این است که هری بوش قربانی را می‌‌شناسد. بیلی میدوز یک بی‌‌خانمان در ویتنام بود، که بر علیه شرکت سرمایه‌‌گذاری‌‌های ریسک‌‌پذیر بود و ترسی که همه قبلا طنین سیاه صدایش می‌‌زدند. بوش باور دارد که قبلا یک بار بیلی میدوز را ناراحت کرده است، پس الان مصمم است که عدالت را در برابر قاتل اجرا کند.

144. دفترچه گادولف از رابرت بی. پارکر

اسپنسر مدرکش را از مدرسه هارد ناکز دریافت کرده است، پس وقتی یک دانشگاه در یوستون او را استخدام می‌‌کند تا یک نسخه خطی نایاب و دزدیده شده را ترمیم کند، کاملا آماده است. وقتی می‌‌فهمد که تنها سرنخش یک دانشجوی افراطی با چهار گلوله در سینه‌‌اش است خیلی غافلگیر نمی‌‌شود.

پلیس‌‌ها آماده هستند که گم‌‌شدن کتاب را به گردن نویسنده همکار بلوند و زیبای او با اثر انگشتانش بر سراسر آلت قتل بیاندازند. اما اسپنسر می‌‌داند که جواب به این راحتی‌‌ها پیدا نمی‌‌شود. او با تکلیفی بسیار سنگین دست و پنجه نرم می‌‌کند و می‌‌داند که اگر به زودی این تکلیف را تمام نکند، عاقبت او هم مرگ خواهد بود.

145. عمیق‌‌تر از مردگان از تمی هوگ

یک قاتل سریالی یک شهر کوچک کالیفرنیایی را در این پر فروش‌‌ترین اثر مهیج نیویورک تایمز به نوشته تمی هوگ وحشت زده می‌‌کند.

کالیفرنیا، 1985، چهار کودک و یک معلم جوان به نام آن ناوار کشفی وحشتناک می‌‌کنند: جسد زنی نیمه خاک شده، با چشم‌‌ها و دهان چسب زده. قاتل سریالی آزاد است، و همان رابطه‌‌هایی که شهر خوشحال و صلح‌‌آمیز آن‌‌ها را سرپا نگه می‌‌دارد نزدیک به آزمایشند تا جایی که شکسته شوند.

بازرس اف بی آی ونس لئون که ماموریت دارد قاتل را پیدا کند یک تکنیک جدید و بحث برانگیز اف بی آی به نام «نمایه سازی» را به کار می‌‌گیرد که او را به درون زندگی چهار بچه و معلم جوانشان، که به اندازه خود او نیاز دارد حقیقت کشف شود، پرتاب می‌‌کند.

اما وقتی قربانی‌‌های جدید پیدا می‌‌شوند و فشار از طرف رسانه‌‌ها افزایش پیدا می‌‌کند، ونس و آن خودشان را در احاطه همان گروه کوچک مظنونین محلی پیدا می‌‌کنند، با شک به این که شاید کسانی که بیشتر رنج کشیدند قربانی‌‌های واقعی هستند، یا آنهایی که به قاتل نزدیکترند، به خوشی از این که کسی در نزدیکی آن‌‌ها یک روانی قاتل است بی‌‌خبرند.

146. مشتری از جان گریشام

در یک علفزار اطراف شهر ممفیس، دو پسر یک لینکن درخشان را تماشا می‌‌کنند. مارک سوی یازده ساله و برادر جوانترش با هم مشغول کشیدن یک سیگار ممنوعه بودند که یک ملاقات تصادفی با یک وکیل پرونده‌‌های خودکشی باعث شد مارک راجع به یک راز منفجره و خونین بداند: محل جسدی که در آمریکا بیشتر از هرچیز دنبال آن می‌‌گردند.

حالا مارک بین یک سیستم حقوقی دیوانه شده و یک قاتل جنایتکار که با ناامیدی پی پوشاندن جرم خود است گیر افتاده است. و تنها متحد او زنی به نام رجی لاو است که برای چهارسال تمام وکیل بوده است. بازپرسان و دادستان‌‌ها حاضرند تمام قوانین را بشکنند تا مارک به صحبت دربیاید. قاتل با هیچ چیزی متوقف نمی‌‌شود که او را ساکت نگه دارد. و رجی هرکاری می‌‌کند تا از مشتری خود محافظت کند، حتی این که برای آخرین بار از سر ناچاری قماری کند که می‌‌تواند باعث شود مارک آزادیش را به دست بیاورد، یا جان هردوی آن‌‌ها را بگیرد.

147. وقتی شاخه درخت می‌‌شکند از جاناتان کلرمن

در اولین رمان الکس دلور، دکتر مورتون هندلر یک نوع عجیب روانپزشکی را به کار گرفته بود. در میان تخصص‌‌های او شیادی، اخاذی، و سواستفاده جنسی دیده می‌‌شد. هندلر بهای گناهانش را وقتی به صورتی وحشیانه در آپارتمان پسیفیک پلیسادس مجللش به قتل رسید پرداخت کرد. پلیس سرنخی ندارد، اما یک شاهد احتمالی دارد. ملودی کوین هفت ساله.

کار دکتر روانشناس الکس دلور است که راز وحشتناک دفن شده در حافظه ملودی را آشکار کند. اما وقتی سایه‌‌های شوم در ذهت دختر شروع به شکل گرفتن می‌‌کنند، الکس کشف می‌‌کند که این معما با یک حادثه شوکه کننده در گذشته خودش در تماس است.

این رابطه تنها آغاز کار است. یک ارتباط در یک توطئه 40 ساله. و پشت این قضیه یک شیطان غیرقابل ذکر مخفی شده است که الکس دلور باید دستش را رو کند قبل از این‌‌که قربانی بیگناه دیگری، ملودی کوین، به دام بیافتد.

148. حمام مراسم از فایه کلرمن

کارآگاه پیتر دکر از دپارتمان پلیس لس آنجلس با گرفتن یک گزارش شوکه می‌‌شود. یک نفر به مکان مقدس یک جمعیت یهودی در تپه‌‌های کالیفرنیا را با جرمی غیرقابل تجاوز کرده است. به یکی از زنان در راه برگشت از میکواه، محل غسلی که تذکیه مذهبی در آن انجام می‌‌شود، به صورت وحشیانه‌‌ای تجاوز شده است.

رینا لازاروس گزارش این جنایت را داد، و دکر با دیدن او که شاهدی آرام و باهوش است احساس آسوده خاطری می‌‌کند. او همچنین تنها کسی در بین جمعیت پناهگاه است که حاضر می‌‌شود از این خشونت قابل ذکر صحبت کند. همانطور که رینا سعی می‌‌کند دکر را از میان هزارتوی قوانین مذهبی عبور دهد، این دو به هم نزدیک‌‌تر می‌‌شوند. اما قبل از این‌‌که به ته این جنایت وحشتناک برسند، مسائلی بسیار شوکه کننده آشکار می‌‌شود که تهدیدی برای جدا کردن این پلیس مصمم و زن بسیار مذهبی که با او رابطه عمیقی برقرار کرده است محسوب می‌‌شود.

149. یک عنکبوت پیشمان آمد از جیمز پترسون

نام دختر کوچکی که گم شده مگی رز است.

یک خانواده سه مفره در پروژه‌‌های واشنگتن دی سی وحشیانه به قتل رسیده‌‌اند.

کشته شدن مهیج یک معلم دبستان زیبا.

یک آدمربا و قاتل سریالی روانی که خودش را پسر لیندبرگ می‌‌داند. آنقدر ترسناک است که اف بی آی، سرویس مخفی، و پلیس نمی‌‌توانند از هوش او جلو بزنند، حتی بعد از این که دستگیر شده است.

گری سونجی یک معلم ریاضی با خلقی آرام در یک مدرسه خصوصی در واشنگتن دی سی برای بچه‌‌های سیاستمداران و نخبه‌‌های اجتماعی است. آنقدر محبوب است که بچه ها او را آقای چیپس صدا می‌‌زنند. و او بسیار، بسیار باهوش است. زمانی که بزرگ می‌‌شد، می‌‌دانست که از بقیه باهوش‌‌تر است. می‌‌دانست که آدم‌‌های عالی همیهش دیگران را گول می‌‌زنند. او مگی رز را می‌‌رباید، دختر مو طلایی یک هنرپیشه معروف سینما، و بهترین دوست او، شریمپی گلدبرگ، پسر منشی این گنج، درست زیر دماغ دوتا از ماموران مخفی اف بی آی. اما گری سونجی از مهارت‌‌های او غافلگیر نمی‌‌شود. او قبلا هم این کار را انجام داده است. صدها بار.

الکس کراس یک کارآگاه پرونده‌‌های قتل است با مدرک دکترا در روانشناسی. او شبیه جوانی‌‌های محمدعلی به نظر می‌‌رسد. کراس در زاغه نشینی‌‌های دی سی زندگی و کار می‌‌کند. او یک مرد خشن از یک بخش خشن شهر استت که ژاکت‌‌های هریس تویید می‌‌پوشد و دوست دارد با زدن آهنگ‌‌های گرشوین بر روی پیانو خود آرام شود. او دو بچه بانمک دارد که نقاط ضعف خاص او به شمار می‌‌روند.

جزی فلاناگنیس اولین زنی است که تا به حال شغل بسیار حساس ناظر سرویس مخفی در واشنگتن را به عهده گرفته است. او یک زن بلوند، رمزآلود و اغواکننده با ظاهری خشن است و در عین حال زیبا است. او موتورسیکلت بی ام دبلیو خود را با سرعتی کمتر از 100 مایل بر ساعت نمی‌‌راند. از چه فرار می‌‌کند؟ رازهای او چیست؟

الکس کراس و جزی فلاناگن در شرف داشتن یک رابطه عشقی ممنوعه در بدترین زمان ممکن برای جفتشان هستند. زیرا گری سونجی، که می‌‌خواهد جنایت برتر قرن را مرتکب شود، با قدرت در حال بازی است. آخرین جنایات غیرقابل ذکر در منطقه الکس کراس اتفاق افتادند. و تحت محافظت مردان جزی فلانگن اتفاق افتادند. حالا سونجی دوباره آزاد است و مشغول بارآوردن ویرانی.

الکس کراس باید با آزمون نهایی خود به عنوان روانشناس مواجه شود: چطور باید از یک روانی نابغه جلو زد؟ به خصوص یکی که به نظر می‌‌رسد شخصیتی دوگانه داشته باشد. یکی که اجازه نمی‌‌دهد نیمه دیگرش آن اعمال وحشتناک را به خاطر بیاورد.

سونجی با هوش خود از اف بی آی، نیروهای مخفی، و پلیس جلو زده است. قربانی بعدی او چه کسی خواهد بود؟

گری سونجی بدترین کابوس هر پدر و مادری است. حالا کابوس الکس کراس شده است. و حالا، خواننده عزیز، قرار است کابوس شما شود.

150. استخوان جمع‌‌ کن از جفری دیور

لینکلن رایم زمانی زیرک‌‌ترین جرم شناس بود. نابغه ای در زمینه پزشکی قانونی. تا وقتی که یک حادثه او را از حاظ جسمی و عاطفی خرد کرد. اما حالا یک قاتل شیطانی دارد رایم را با یک دوئل ترسناک با زیرکی به چالش می‌‌کشد. با بودن کارآگاه پلیس آملیا ساچز کنار او، رایم باید یک هزارتو از سرنخ‌‌ها را دنبال کنند که به فصلی تاریک از گذشته تاریک شهر نیویورک، و به درون تاریکی ذهن یک مرد دیوانه که تا وقتی زندگی همه را تا استخوان از بین نبرده است بازنمی‌‌ایستد می‌‌رسد.

151. ملکه سرخ می‌‌میرد از فرانکی وای. بیلی

فرنکی بیلی خوانندگان را به یک نقش اول شگفت انگیز و یک رمان جنایی آمیخته شده با آلیس در سرزمین عجایب معرفی می‌‌کند. در این رمان رمزآلود شوکه کننده که در آینده تبدیل به یک مجموعه جدید هیجان‌‌انگیز می‌‌شود.

سال 2019 است، و دارویی که برای درمان اختلال استرس پس از حادثه سربازان استفاده می‌‌شده است، با نام مستعار «لالایی»، به خیابان‌‌ها وارد شده است. بلعیدن یک قرص کوچک باعث فراموشی خاطرات آسیب‌‌رساننده می‌‌شود، اما چه اتفاقی می‌‌افتد وفتی در یک محاکمه جنایی شاهد عینی قرص می‌‌خورد و نمی‌‌تواند جرم را به خاطر بیاورد؟ وقتی دو زن به سرعت و در پی هم به قتل می‌‌رسند، کارآگاه پلیس دورگه هانا مک‌‌کیب مسئول حل این پرونده می‌‌شود. با وجود تکنولوژی پیشرفته، از جمله نصب دوربین‌‌های امنیتی در سطح شهر، به زودی یک زن سوم به قتل می‌‌رسد و پلیس شروع به شک کردن می‌‌کند که یک قاتل سریالی آزاد در گردش است. اما قربانی سوم، یک هنرپیشه برادوی که به عنوان «ملکه سرخ» شناخته می‌‌شود، با الگویی که از دو قتل اول شناخته شده مطابقت نمی‌‌کند.

با گرمای بسیار زیاد اواخر سپتامبر، کارآگاه هانا مک‌‌کیب و همکارانش در نیروی پلیس باید با هم مسابقه دهند تا قتل را در یک شبکه پیچیده از سرنخ‌‌ها که به آلیس در سرزمین عجایب، جادوگر شهر از، و ترور آبراهام لینکلن مربوط می‌‌شود پیدا کنند. با ریتم تند و ایده‌‌ای نو، این اثر یک رمان رمزآلود بی‌‌همتا از یک نویسنده رمان‌‌های جنایی بسیار بااستعداد است.

152. قتل‌‌های خیابان مگپای از آنتونی هوروویتس

از نویسنده اثر پرفروش نیویورک تایمز موریارتی و تریگر مورتیس، این اثرمهیج جذاب فوق‌‌العاده معتاد کننده یک رمان پلیسی در حد کار‌‌های آگاتا کریستی را با یک اثر رازآلود مبتکرانه نو امروزی تلفیق می‌‌کند.

وقتی ویراستار سوزان ریلند نسخه خطی آخرین رمان الن کنوی را دریافت می‌‌کند، هیچ دلیلی ندارد که فکر کند با بقیه کارها تفاوت زیادی دارد. بعد از سال‌‌ها کار کردن با نویسنده رمان‌‌های جنایی پرفروش، او به خوبی با کارآگاه این کتاب ها، اتیکس پوند آشناست، کسی که معماهای مزاحم دهکده‌‌های آرام انگلیسی را حل می‌‌کنند. ادای احترامی به ملکه‌‌های اثر‌‌های کلاسیک جنایی انگلیسی مثل آگاتا کریستی و دوروتی سایرز، فرمول سنتی الن به شدت موفقیت‌‌آمیز است. آنقدر موفق که سوزان باید برای نگه داشتن کارش با رفتار دردسرساز او بسازد.

جدیدترین داستان کنوی راجع به بررسی اتیکس پوند در یک پرونده قتل در تالار پای، یک ملک اربابی محلی است. بله، جسدها و میزبانانی که مظنون‌‌های جالبی هستند، اما سوزان هرچه بیشتر می‌‌خواند، بیشتر قانع می‌‌شود که یک داستان دیگر در صفحات این کتاب مخفی شده است، یک داستان از حسادت، طمع، جاه‌‌طلبی بی‌‌رحمانه و قتل واقعی.

قتل‌‌های خیابان مگپای، اثری استادانه، مبتکرانه، و با هیجانی دائم، یک برداشت تاریک و فریب کارانه از ادبیات جنایی انگلیسی قدیمی است که در آن خود خواننده نقش کارآگاه را برعهده می‌‌گیرد.

153. مضحک از ناتسوئو کیرینو

زندگی در دبیرستان کیو بااعتبار برای دختران توکیو روی یک محور اجتماعی دقیق می‌‌چرخد: دنیایی از اعضای داخلی و خارجی، از داشته‌‌ها و نداشته‌‌ها. یوریکو زیبا و خواهر نامحبوب و ناشناخته‌‌اش در دایره‌‌های متفاوتی زندگی می‌‌کنند. کازو ساتو ناخوشایند بی‌‌چاره در میان آن‌‌ها شناور می‌‌شود به امید این که بتواند همرنگ جماعت شود. سال‌‌ها بعد، یوریکو و کازو هر دو مرده‌‌اند. هردو آن‌‌ها فاحشه شده‌‌اند و هردو وحشیانه به قتل رسیده‌‌اند. ناتسو کیرینو، نویسنده مشهور رمان خارج، به صورت بی‌‌عیب و نقصی داستان تقلا‌‌های این زنان در میان سنت‌‌ها و محدودیت‌‌های جامعه ژاپنی را به هم می‌‌بافد. ناگهان یک تحقیق روانشناختی از فشارهای وارده بر زنان ژاپنی و اثر کلاسیک ادبیات نوآر، مضحک یک رمان پرپیچ و خم فوق‌‌العاده از جاه‌‌طلبی، میل، زیبایی، بی‌‌رحمی، و هویت از یکی از شوکه کننده‌‌ترین نویسندگان ماست.

154. قتل هالیوودی از کلی گرت

داینا اندرسون برای حل یک پرونده قتل پیش قدم نمی‌‌شود. تنها چیزی که این هنرپیشه نیمه مشهو و ورشکسته می‌‌خواهد کمک به والدینش برای نگه داشتن خانه‌‌شان است. پس بعد از شاهد یک تصادف بزن دررو مرگبار بودن، او به دنبال جایزه پانزده هزاری است. اما دایانا به زودی مشغول تحقیق کامل می‌‌شود و چیزی بیشتر از فقط پول می‌‌خواهد، او برای قربانی عدالت می‌‌خواهد. او سرنخ‌‌ها را در نقاط شلوغ از پاپاراتزی‌‌ها، خانه‌‌های سلبریتی‌‌ها، و مراسم اکران فیلم‌‌ها با علاقه بسیار به هر ثانیه‌‌اش دنبال می‌‌کند، تا وقتی که یک نفر سعی می‌‌کند او را بکشد. و زندگی واقعی هیچ برداشت دومی ندارد.

155. در جنگل از تانا فرنچ

وقتی غروب آفتاب به حومه کوچک دابلین در تابستان 1984 نزدیک می‌‌شود، مادرها شروع به صدا زدن بچه‌‌ها برای آمدن به خانه می‌‌کنند. اما در این عصر گرم، سه بچه از جنگل ساکت و ترسناک بازنمی‌‌گردند. وقتی پلیس می‌‌رسد، تنها یکی از بچه‌‌ها را پیدا می‌‌کند که از ترس به تنه درخت چسبیده، کتانی‌‌هایش پر خون است و نمی‌‌تواند حتی یک جزئیات از ساعت‌‌های پیش به خاطر آورد.

بیست سال بعد، پسر پیدا شده، راب رایان، یک کارآگاه در جوخه قتل دابلین است که راز گذشته‌‌اش را پیش خود نگه می‌‌دارد. اما وقتی یک دختر 12 ساله در حالی که به قتل رسیده‌‌است در همان جنگل پیدا می‌‌شود، او به همراه شریک و بهترین دوستش کارآگاه کسی مدوکس، مشغول جستجو درباره‌‌ی پرونده‌‌ای می‌‌شوند که به طرز ترسناکی شبیه به معمای حل‌‌نشده قبلی است. حالا رایان تنها با راهنمایی تکه‌‌های کوچکی از خاطراتی که خیلی وقت پیش دفنشان کرده است، فرصت دارد که هم معمای پرونده پیش روی او و هم معمای درون گذشته پرسایه خود را حل کند.

در جنگل اثری بسیار مهیج، با پیچیدگی شوکه کننده، و بسیار قانع کننده و تا آخر پر از غافلگیری، مطمئنا طرفداران رودخانه مرموز و استخوان‌‌های دوست داشتنی را شیفته خود میکند. و برای خواندن بیشتر از جوخه قتل دابلین، به دنبال رمان رازآلود فرانسوی جدید، لنگرگاه شکسته بگردید.

156. او قبلا مرده است از کتی ریچ

زندگی او به عدالت اختصاص داده شده است، حتی برای آن‌‌هایی که هیچوقت نمی‌‌شناخته است.

از سالی که تمپرنس برنان یک ازدواج سست را در کارولینای جنوبی پشت سر خود گذاشت، اغلب اوقات کار جلوی برنامه‌‌های آخرهفته او برای گشت و گذار در کبک را گرفته است. وقتی جسد یک زن که با دقت بسیار قطع عظو شده و در پلاستیک‌‌های آشغال انداخته شده پیدا می‌‌شود، تمپرنس یک الگوی هشدار دهنده را کشف می‌‌کند، و او به درون جستجویی هولناک برای یک قاتل شیرجه می‌‌زند. اما نزدیک است تحقیقات او نزدیک‌‌ترین کسان او-بهترین دوست و دخترش-را در خطری مهلک قرار دهد.

157. کوکو صدا می‌‌زند از رابرت گلبرث

نخستین رمان رازآلود از نویسنده که به طرزی فوق‌‌العاده با روشی کلاسیک نوشته شده است. کارآگاه کورموران استرایک پرونده خودکشی یک سوپرمدل را بررسی می‌‌کند.

بعد از از دست دادن پای خود در یک مین زمینی در افغانستان، کورموران استرایک به سختی به عنوان یک کاراگاه خصوصی دوام می‌‌آورد. استرایک تنها یک مشتری دارد، و طلبکاران در حال تماس گرفتن با او هستند. او همچنین به تازگی رابطه‌‌اش با دوست دختر طولانی مدتش را به هم زده است و در دفترش زندگی می‌‌کند.

سپس جان بریستو از در دفتر او با یک داستان شگفت انگیز وارد می‌‌شود: خواهر او، سوپرمدل افسانه ای لولا لاندری، که پیش دوستانش به فاخته معروف است، به طرز پر سر و صدایی چند ماه قبل مرده است. پلیس تشخیص داد که خودکشی است، اما جان باور کردن این را رد می‌‌کند. پرونده استرایک را به دنیای زیبایان مولتی میلیونر و دوست پسران ستاره راک آن‌‌ها، و طراحان ناامید پرتاب می‌‌کند، و او را به انواع و اقسام لذت، فریب، اغوا، و اغفال که به مردان شناخته شده است معرفی می‌‌کند.

شاید فکر کنید کارآگاه ها را می‌‌شناسید، اما هیچ وقت با یکی مثل استرایک ملاقات نکرده‌‌اید. شاید فکر کنید همه چیز را درباره افراد ثروتمند و معروف می‌‌دانید، اما هیچوقت آن‌‌ها را تحت چنین بازجویی ندیدید.

این رمان با معرفی کورموران استرایک، اولین رمان جنایی است که توسط جی کی رولینگ و تحت نام مستعار رابرت گالبریت نوشته شده و بسیار ستایش شده است.

158. رهایی عالی از الیزابت جورج

تا به امروز، صدای نازک گریه یک نوزاد در دره‌‌های سرسبز و شاداب کلدیل شنیده می‌‌شود. سیصد سال پیش، آنطور که افسانه بیان می‌‌کند، روستاییان ترسیده یورکشایر یک نوزاد گریان را در صومعه کلدیل، جایی که برای فرار از دست غارت مهاجمان کرامول پنهان شده بودند، خفه کردند.

حالا توماس لینلی از اداره پلیس اسکاتلند، ارل هشتم اشرتون، به شبکه روستایی خانه‌‌های قدیمی و راز‌‌های قدیمی‌‌تر وارد می‌‌شود. همراه با کارآگاه گروهبان باربارا هاورس قابل احترام، لینلی برای حل پرونده قتل وحشیانه‌‌ای که حوه شهر آرام را حیرت زده کرده است. برای این که رابرتا تیز چاق و نامحبوب در بهترین لباس خود، با یک تبر بر روی پایش، نشسته در انبار قدیمی سنگی کنار جسد بی سر پدرش پیدا شده است. اولین و آخرین کلمات او این بود: «کار من بود. و متاسف نیستم».

با این حال درحالی که لینلی و هاورس راه خود را به سمت هزارتوی تاریک رسوایی‌‌های مخفی و جنایات مخوف کلدیل پیش می‌‌برند، یک مجموعه از راز‌‌های فاش شده خردکننده را کشف می‌‌کنند که در این دره انگلیسی آرام و همچنین زندگی‌‌های خودشان منعکس می‌‌شود.

159. رام پانچ از المور لئونارد

رام پانچ اثر کلاسیک المور لئونارد است. یک رمان مهیج تکان دهنده که پایه فیلم ستایش شده جکی براون به کارگردانی کنتین تارانتینو، با بازی پم گریر، رابرت دنیرو، و ساموئل ال. جکسون است. داستان لئونارد راجع به یک مهماندار که کم هم مقصر نیست در فرار از کارفرمای سابق اسلحه کش خود که او را به عنوان یک عاطل مزاحم می‌‌بیند، رام پانچ تیزبینانه ترین و به طرز هوشمندانه‌‌ای سرگرم کننده‌‌ترین اثر «پادشاه نویسنده‌‌های رمان‌‌های جنایی» (به گفته سیاتل تایمز» است. در واقع مجله پیپل، این کار را بهترین اثر لئونارد خطاب می‌‌کند. او به طرز فوق العاده‌‌ای حق خود برای داشتن عنوان بهترین نویسنده ادبیات جنایی آمریکا را تایید می‌‌کند. از این اثر نوآر برنده جایزه شورانگیز از خالق شخصیت مارشال آمریکایی رایلان گیونز، که به تازگی در سریال پربیننده تلویزیونی توجیه شده نشان داده می‌‌شود لذت ببرید، و بینید که چرا المور لئونارد در جمع افسانه‌‌ای‌‌ترین استادان ادبیات جنایی آمریکا از قبیل: جان دی مک دانلد، داشیل همت، جیمز ام. کین، و سایر نویسندگان قد علم می‌‌کند.

160. قتل بر روی رودخانه سرخ از مارسی آر. رندون

کش و ویتون، یک همکاری عجیب. یکی وقتی سه ساله بود دیگری را از ماشین نابود شده مادرش در مینسوتای شمالی بیرون کشیده است. ویتون مراقب او بود. اکنون این دو خیره به مرد هندی مرده ناشناس ایستاده‌‌اند. کش گفت که او اهل دریاچه سرخ است. آرزو دارد خانه ارزان قیمتش را صاحب شود، و پیش مادر و بچه‌‌هایی که به انتظار او نشسته‌‌اند برگردد. آن جا مکانی است که باید جستجو را شروع کنند.

161. مرده پر سر و صدا از آسوما زهانت خان

به رغم تفاوت‌‌های بسیار آن‌‌ها، کارآگاه ریچل گتی به رئیسش، ایسا ختک، به طرز سربسته‌‌ای اعتماد دارد. اما باز هم وقتی مخفی کاری ختک را می‌‌بیند که از او درخواست می‌‌کند راجع به مرگ کریستوفر درایتون تحقیق کند احساس ناآرامی می‌‌کند. ظاهرا سقوط تصادفی درایتون از یک صخره مجوز تحقیقات پلیس را دریافت نمی‌‌کند. به خصوص نه از طرف تیم ریچل و ختک، که پرونده‌‌های کم اهمیت را بررسی می‌‌کنند. اما وقتی ریچل می‌‌فهمد که درایتون ممکن است تحت یک نام و نشان خاص زندگی کرده باشد، متوجه می‌‌شود که چرا ختک انقدر درباره این پرونده احتیاط به خرج می‌‌دهد. به زودی مشخص می‌‌شود که درایتون یک جنایتکار جنگی بوده است که به قتل عام سربرنیکا در 1995 ربط داشته است.

اگر درست باشد، تعداد زیادی از مردم ممکن است درایتون را به قتل رسانده باشند، و تحقیقات راجع به این پرونده می‌‌تواند بیخ پیدا کند. اما ریچل و ختک به زندگی و مرگ کریستوفر درایتون نگاه عمیق‌‌تری می‌‌اندازند. هر سوال به نظر می‌‌رسد که تنها به سوالات بیشتری بدون هیچ جواب آسان ختم شود. آیا شبح‌‌های سربرنیکا در نهایت برای تسخیر درایتون برگشته‌‌اند، یا آیا او رازهایی کاملا متفاوت دارد؟ یا، شاید بعد از همه این‌‌ها، این مرد به سادگی از پرتگاه پرت شده و مرده است؟

در نخستین رمان مسحور کننده خود، آسوما زهانت خان یک داستان پیچیده و تحرک کننده از خسارت، رستگاری، و بهای عدالت را نوشته است که تا مدت‌‌ها بعد از برگرداندن آخرین صفحات کتاب با خوانندگان خواهد ماند.

162. قل سوم از کن فولت

با استفاده از یک پایگاه داده اف بی آی محدود شده، محقق ژنتیک جینی فرامی دو دوقلوی همسان از دو مادر جدا کرده است. او که از کشف عجیب خود ترسیده است، مصمم است تا حقیقت را به هر بهایی کشف کند، تا جایی که خود را در مرکز رسوایی می‌‌بیند که می‌‌تواند شغلش را نابود کند.

برای خلاصی بخشیدن خود، جینی به درون هزارتویی از مدارک مخفی وارد می‌‌شود. با وحشتی فزاینده، یک توطئه دور از دسترس بدبینانه و دور از دسترس راجع به آزمایشات آزاردهنده ژنتیکی و برخی از قدرتمندترین مردان در آمریکا را فاش می‌‌کند. مردانی که برای پنهان ماندن رازهایشان حاضرند دست به کشتن بزنند.

163. حتی پول از دیک فرانسیس و فلیکس فرانسیس

ند تالبوت یک کتابساز کم اهمیت در آستانه بیخیال شدن همه چیز است وقتی که دنیایش توسط مردی که ادعا می‌‌کند پدرش است و مرده محسوب می‌‌شده زیر و رو می‌‌شود. و وقتی غریبه مرموز به قتل می‌‌رسد، ند احساس می‌‌کند مجبور است که بفهمد دقیقا چه اتفاقی می‌‌افتد. اما هر چه بیشتر کشف می‌‌کند، شانس نجاتش کمتر به نظر می‌‌رسد.

164. محافظ علت‌‌های گمشده از یوسی ادلر اولسن

کارآگاه مسئوا سردترین پرونده کپنهاگن را در اولین رمان مهیج بخش کیو از نویسنده پرفروش یوسی ادلر اولسن بشناسید.

کارل مورک قبلا یکی از بهترین کارآگاهان پرونده قتل در دانمارک بود. سپس تگرگ گلوله‌‌ها زندگی دو افسر پلیس همکار او را نابود کرد، و کارل – که اسلحه‌‌اش را نکشید- خودش را مقصر می‌‌داند.. پس آخرین چیزی که انتظارش را دارد ترفیع است. اما دپارتمان کیو یک دپارتمان یک نفره است، و کار تنها انبوهی از پرونده‌‌های سرد را به همراه دارد. همکارانش او را مسخره می‌‌کنند، اما ممکن است خنده آخر از کارل باشد، چرا که یک پرونده مدام به او گوشزد می-شود: یک سیاستمدار آزادی‌‌خواه پنج سال قبل ناپدید و مرده فرض شده است. اما او نمرده است…نه هنوز.

با طنزی تلخ و فضایی مهیج، محافظ علت‌‌های گمشده خوانندگان آمریکایی را به مجموعه بسیار پرفروشی معرفی می‌‌کند که به سرعت تبدیل به پدیده‌‌ای معروف و بین‌‌المللی شد.

165. سابقه پرونده‌‌ها از کیت اتکینسون

اولین رمان جکسون بروی از نویسنده پرفروش شماره یک برنده جایزه رمان‌‌های زندگی پس از زندگی و رونوشت. اثر جنایی ادبی از قصه گویی ماهر.

کمبریج در یک تابستان گرم غیرمعمول، به طرز ناراحت کننده‌‌ای گرم است. از نظر جکسون برودی، بازرس پلیس سابق که اکنون یک کارآگاه خصوصی شده است، دنیا از یک صفحه دو رو تشکیل شده است،گمشده در چپ، پیدا شده در راست- و این دو هیچگاه با هم در تعادل نیستند.

محاصره شده با مرگ، فتنه، و بدشانسی، زندگی او با یک فاجعه خوانوادگی درگیر شده است. جکسون تلاش می‌‌کند سابقه سه پرونده مختلف را حل کند و شورع به فهمیدن این می‌‌کند که به رغم تفاوت ظاهری، همه چیز به هم مربوط است.

166. دفاع از جیکوب از ویلیام لندی

اندی باربر برای دو دهه سخنگوی جنایی دولت بوده است. او فرد قابل احترامیست. و در دادگاه ستایش می‌‌شود. و در خانه اش نیز با عشق زندگیش، همسرش لاوری، و پسر نوجوانش جیکوب خوشحال است.

سپس شهرک ساکت اندی با یک جنایت شوکه کننده گیج می‌‌شود. و بعد حتی یک شوک بزرگتر: متهم پسر خود اندی است، جیکوب مرموز، خام، و خجالتی.

اندی به بیگناهی جیکوب باور دارد. هر پدر و مادری همین‌‌طور است. اما فشار روی هم جمع می‌‌شود. مدارک لعنتی. شک. یک ازدواج متزلزل. تحقیر همسایه‌‌ها. یک محاکمه قتل که خانواده اندی را تهدید به نابودی می‌‌کند.

این آزمون نهایی برای هر پدر و مادری است. برای حفاظت از فرزند خود تا کجا پیش می‌‌روید؟ آزمون از خود گذشتگی. آزمونی از این که یک پدر چقدر خوب فرزندش را می‌‌شناسد. برای اندی باربر، مردی با عظمی آهنین و رازی تاریک، این آزمونی از عذاب وجدان و بیگناهی در عمیق‌‌ترین حالت ممکن است.

شما تا کجا پیش خواهید رفت؟

167. فرزند شماره 44 از تام راب اسمیت

یک اثر جذاب و سرسخت.

یک احضار ترسناک از دنیایی پارانوید که هیچکس در آن قابل اعتماد نیست.

یک داستان غیر منتظره و غافلگیر کننده از عشقو خانواده، امید و مقاومت.

فرزند شماره 44 یک اثر مهیج است که شباهتی به کتاب‌‌های دیگری که خواندی ندارد.

«هیچ جرمی نیست».

اتحاد شوروی استالین در تلاش است تا برای کارکنانش یک بهشت باشد، تا تمام نیازهای آن‌‌ها را برآورده کند. یکی از ستون‌‌های اصلی این است که شهروندش از ترس جرایم معمولی و جنایتکاران آزاد باشد.

اما در این اجتماع، میلیون‌‌ها نفر در ترس زندگی می‌‌کنند…ترس از دولت. مرگ تنها یک نفس فاصله دارد. تنها شک صاحب بودن غیروفادارانه ایدئولوژیکال یک کتاب از غرب رو به انحطاط، یک کلمه اشتباه در یک زمان اشتباه، میلیون‌‌ها بی گناه را به زندان‌‌های سیاسی یا اعدام خود می‌‌فرستد. دفاع از نظام دربرابر شهروندان وظیفه ام جی بی است، نیروی امنیت دولت. و هیچ مامور ام جی بی به اندازه لئو دمیدو شجاع، هوشیار، یا کمال‌‌گرا نیست.

لئو، قهرمان جنگ با یک زن زیبا، در حالت نسبی تجمل در مسکو زندگی می‌‌کند، و حتی آپارتمان مناسبی برای والدینش فراهم کرده است. تنها آرزوی او خدمت به کشورش است. برای مصلحت عموم، او مردم را دستگیر و بازجویی کرده است..

و سپس چیزی غیرممکن اتفاق می‌‌افتد. یک جنایت از نوعی متفاوت-یک قاتل-آزاد است، و به قصد خود می‌‌کشد. در همان زمان، لئو تنزل درجه می‌‌یابد و توسط دشمنانش محکوم می‌‌شود، دنیایش زیر و رو می‌‌شود، و هر باوری که داشته است خرد می‌‌شود. تنها راه نجات زندگی خود و خانواده‌‌اش پیدا کردن این جنایتکار است. اما در جامعه‌‌ای که رسما یک بهشت است، توصیه کردن این که یک قاتل-چه برسد یک قاتل سریالی- در میان است، جرمی علیه دولت محسوب می‌‌شود. لئو که تنها با همسرش ریسا در کنارش از خانه‌‌اش تبعید شده است، باید با منابع گسترده و دسترسی ام جی بی مقابله کند تا جنایتکاری را پیدا و متوقف کند که دولت حتی اعتراف نمی‌‌کند که وجود دارد.

168. سنگدل از فیلیپ مارگولین

این دو یک زوجج عالی، محبوب و جوان بودند. یک پسر آمریکایی اصیل و یک تشویق کننده زیبا. اما اشتیاق حوانی که آن‌‌ها را به عرش رسان آن شب وحشتناک نتیجه‌‌ای مرگبار داشت. پایان ریچی والترز به سرعت رسید و مرگ در عیاشی وحشیانه‌‌ای از خشونت وحشتناک بر سر او نازل شد. الین موری به اندازه کافی زندگی گرد تا بفهمد دوست پسرش چقدر خوش شانس بوده است.

دو سلاخی وحشیانه شهری را حیرت زده می‌‌کند. اما این قتل‌‌ها فقط آغاز کابوس هستند، که جعبه پاندورای ترسناکی از راز‌‌های پست و فاش‌‌سازی‌‌های تاریک را باز می‌‌کند که از شهوت خونی که در دل سنگین یک قاتل زندگی می‌‌کند مرگبار‌‌تر است.

169. وریتی از کالین هوور

لوون اشلی یک نویسنده گرفتار است که وقتی یک پیشنهاد شغلی مادام‌‌العمر را قبول می‌‌کند. در شرف ورشکستگی است. جرمی کرافورد، همسر نویسنده کتاب‌‌های پرفروش وریتی کرافورد، لوون را استخدام کرده است تا کتاب‌‌های ناتمام یک مجموعه موفق که همسر مجروحش قادر به اتمام آن‌‌ها نیست تکمیل کند.

لوون به خانه کرافورد می‌‌رسد، آماده‌‌است که یادداشت‌‌ها و طرح‌‌های چندسال وریتی را مرتب کند، به امید این که ماده کافی برای شروع کارش را پیدا کند. چیزی که لوون انتظار کشفش در دفتر کار شلوغ را ندارد یک زندگی نامه ناتمام است که وریتی هیچوقت قصد نداشته اجازه دهد کسی آن را بخواند. صفحه به صفحه اعترافاتی که استخوان‌‌های آدم را به لرزه می‌‌اندازند، من جمله خاطرات وریتی از شبی که خانواده آن‌‌ها برای همیشه تغییر کرد.

لوون تصمیم می‌‌گیرد که نسخه خطی را از جرمی مخفی نگه دارد چون می‌‌داند که محتویات آن پدر خانواده‌‌ای که اکنون هم در حال غصه خوردن است داغان می‌‌کند. اما احساسات لوون برای جرمی شروع به شدت گرفتن می‌‌کنند، او تمام راه‌‌هایی که به سود او تمام می‌‌شود اگر جرمی کلمات همسرش را بخواند را تشخیص می‌‌دهد. بالاخره، مهم نیست جرمی چقدر به زن مجروحش وفادار باشد، حقیقتی این چنین وحشتناک ادامه دوست داشتن همسرش را برای او غیر ممکن می‌‌کند.

170. فرشتگان و شیاطین از دن براون

یک اتحاد برادری مخفی باستانی.

یک سلاح ویرانگر جدید.

وفتی نمادشناس پرآوازه هاروارد رابرت لانگدون به یک مرکز تحقیقاتی سوئیسی فراخوانده می‌‌شود تا یک نماد مرموز-که روی سینه یک فیزیکدان مقتول داغ شده-را تحلیل کند، مدرکی برای یک امر غیرقابل تصور را کشف می‌‌کند: تجدید حیات یک انجمن برادری مخفی باستانی که به نام ایلومیناتی شناخته می‌‌شوند…قدرتمندترین سازمان زیرزمینی که به زمین قدم گذاشته است. اکنون ایلومیناتی برخاسته است تا مرحله آخر انتقام جویی افسانه‌‌ای خود علیه منفورترین دشمنش، کلیسای کاتولیک را اجرا کند.

بدترین ترس‌‌های لانگندون در عصر مراسم مقدس کنکلاو واتیکان تایید می‌‌شود، وقتی که یک پیام‌‌آور از ایلومیناتی اعلام می‌‌کند که آن‌‌ها یک بمب ساعتی غیرقابل توقف را در قلب شهر واتیکان مخفی کرده‌‌اند. با شمار ساعت، لانگدون به همراه ویتوریا وترا، یک دانشمند ایتالیایی مرموز و زیبا، به سرعت به رم پرواز می‌‌کند تا در قماری درمانده برای نجات واتیکان را یاری کند.

با اقدام به جستجویی سراسیمه در سردابه‌‌های مهر و موم شده، دخمه‌‌های خطرناک، کلیسا‌‌های متروک، و حتی مخفی‌‌ترین گنبد روی زمین، لانگدون و وترا یک رد چهارصدساله از نمادهای باستانی را دنبال می‌‌کنند که در سرتاسر رم به سوی پناهگاه فراموش شده ایلومیناتی کشیده می‌‌شود. مکانی مخفی که تنها امید برای نجات واتیکان را در خود دارد.

فرشتگان و شیاطین، یک رمان مهیج بین المللی جنجالی، که در طی جنگ بین علم و مذهب از ادراک‌‌های روشنگرانه به تاریک‌‌ترین حقیقت‌‌ها تمایل پیدا می‌‌کند.

171. گنجه کنجکاوی‌‌ها از لینکلن چایلد و داگلاس پرستون

در یکی از لیست 100 کتاب مهیج تاریخ، مامور اف بی آی پندرگست 36 جسد به قتل رسیده را در یکی از گورستان‌‌های شهر نیویورک پیدا می‌‌کند. و حالا، بعد از بیش از یک قرن، قاتلی دوباره در حال حمله است.

در یک تونل قدیمی زیر شهر نیویورک یک گورستان کشف می‌‌شود.
داخل آن 36 جسد است که همه بیش از یک قرن قبل به قتل رسیده و قطع عضو شده‌‌اند.
درست وقتی که مامور اف بی آی پندرگست این جنایات قدیمی را بررسی می‌‌کند، قتل‌‌هایی مشابه شروع به وحشت‌‌زده کردن شهر می‌‌کنند.
کابوس آغاز شده است.
دوباره.

172. باران نئونی از جیمز لی بورک

از نویسنده پرفروش نیویورک تایمز جیمز لی بورک اولین رمان شناخته‌‌شده و خواندنی او در مجموعه معروف کارآگاه دیوید رابیچو به میان می‌‌آید.

کارآگاه اهل نیواورلئان دیو رابیچو در جنگ‌‌های زیادی شرکت کرده است: در ویتنام، با افسران ارشد پلیس، با قتلان و کلاه برداران، و معتادان الکلی. رابیچو که بدون عشق همسرش گم شده، مکررا به مقر فرانسوی سرسخت و شدید تردد می‌‌کند. مکانی که به آن خانه می‌‌گوید، و مکانی که وقتی درگیر پرونده فاحشه جوانی که جسدش در شاخه فرعی یک رودخانه پیدا می‌‌شود تقریبا نابودش می‌‌کند. رابیچو به دنیای رو به ویرانی اربابان مواد و قاچاقچیان سلاح وارد می‌‌شود و باید با جنایتکار زیرزمینی روبرو شود، با قلب آسیب دیده‌‌اش و شیاطین کنار بیاید تا نجات پیدا کند.

173. ردپای گربه از نوادا بار

قهرمان شگفت انگیز مجموعه برنده جایزه نوادا بار- محیط بان آنا پیجن- عشق سرکش به طبیعت و احساس بازی منصفانه را به ژانر رمزآلود آورده است. رد گربه رمان ستایش‌‌شده‌‌ای است که اولین بار خوانندگان را با آنا آشنا کرد، زنی که در صحرا به دنبال صلح است، و به جای آن یک مورد قتل پیدا می‌‌کند.

اولین کار آنا به عنوان محیط بان پارک ملی که در نواحی بکر تگزاس شرقی در حال گشت زنی است، با خشونتی که فکر می‌‌کرد پشت سر گذاشته است خدشه‌‌دار می‌‌شود: مرگ وحشیانه یک محیط بان همکار. وقتی علت مرگ به حمله یک شیر کوهی مربوط می‌‌شود، خشم آنا هیچ حدی نمی‌‌شناسد. به او بستگی دارد که گربه‌‌های محافظت شده از سیاست‌‌ها و پش‌‌داوری‌‌های بومیان را نجات دهد، و ثابت کند که قتل کار گونه‌‌ای بوده که بسیار فراوان‌‌ترند.

174. پسر شکارچی از پاول دوارون

این رمان که در مناطق جنگلی ایالت مین رخ می‌‌دهد، یک داستان جنجالی از یک پسر بیگانه است که به جستجو برای یک پناهنده قاتل، پدر خودش، می‌‌پیوندد،

سرپرست شکارگاه مایک بودیچ یک عصر به خانه برمی‌‌گردد و صدای هشداردهنده‌‌ای از گذشته را روی دستگاه پیام گیر خود پیدا می‌‌کند: پدرش، جک، یک زن باز الکلی که زندگیش را با شکار غیرقانونی می‌‌گذراند. و تماسی حتی ترسناک‌‌تر که صبح روز بعد از طرف پلیس گرفته می‌‌شود: آن‌‌ها به دنبال مردی هستند که شب قبل یک افسر پلیس دوست‌‌داشتنی را کشته، و پدر او مظنون اصلی پرونده است. جک از بازداشت پلیس فرار کرده است، و تنها مایک باور دارد که پدر زجرکشیده‌‌اش ممکن است مقصر نباشد.

حالا، مایک که از زن محبوبش جدا شده است و همکارانش هیچ همدردی برای قاتل مظنون ندارند، باید با گذشته آزاردهنده‌‌اش کنار بیاید. او وحشیگری دست اول جک را می‌‌شناسد، اما آیا این مرد قادر به ارتکاب قتل هست؟ بی‌‌چاره و تنها، مایک با یک سرپرست خلبان بازنشسته متحد می‌‌شود، و این دو مرد با هم سفری عمیق به مناطق جنگلی مین در جستجوی پناهنده فراری را آغاز می‌‌کنند. آنجا با زنی زیبا ملاقات می‌‌کنند که ادعا می‌‌کند معشوقه جک است اما به نظر می‌‌رسد که از رازی خطرناک‌‌تر محافظت می‌‌کند. اکنون تنها راه مایک برای نجات پدرش یافتن قاتل واقعی است، که به معنی این است که هر کسی که دوست دارد را در مقابل آتش قرار دهد.

پسر شکارچی اولین اثر ادبی مهیج نویسنده و بسیار عالی نوشته شده است. این رمان پرتنش و گیرا، اولین بخش از مجموعه‌‌ای که مایک بودیچ در آن حضور دارد را معرفی می‌‌کند.

175. فصل شکار از سی. جی. باکس

جو پیکت سرپرست شکارگاه در توالو اسلیپ، ویومینگ است. شهری که تقریبا همه در آن شکار می‌‌کنند و سرپرست شکارگاه -به خصوص کسی مثل جو که رشوه نمی‌‌گیرد یا حواسش پرت نمی‌‌شود- خیلی محبوب نیست. وقتی او یک فروشنده ابزار شکار را مرده، در حالی که بر روی توده هیزم پشت خانه‌‌اش افتاده، پیدا می‌‌کند، فکر می‌‌کند مشکل شخصی است. باید دلیلی باشد که فروشنده، که قبلا بحث و جدل‌‌هایی با او داشته است، حیاط او و توده هیزم او را برای مکان مرگش انتخاب کرده است. حتی بعد از حل پرونده قتل فروشندگان ابزار شکاری، که نامی است که مطبوعات محلی بعد از کشف دو جسد دیگر به آن‌‌ها داده‌‌اند، جو به بررسی ادامه می‌‌دهد، زیرا توضیح آسانی که پلیس محلی ارائه داده خیال او را راحت نمی‌‌کند.

همانطور که جو بیشتر در مورد قتل‌‌ها تحقیق می‌‌کند، به زودی کشف نی‌‌کند که فروشنده چیز بیشتری از مرگ خود را به در پشتی خانه او آورده است: او با خود گونه‌‌های در خطری که در حال انقراض هستند را با خود آورده است که اکنون در توده هیزم حیاط جو زندگی می‌‌کنند. اما اگر حرف وجود این گونه‌‌های در حال انقراض پخش شود، شانس اینتروست، یک شرکت گاز طبیعی چندملیتی، را برای ساخت لوله کشی نفت رادر سرتاسر ویومینگ، از میان کوه‌‌ها و جنگل‌‌های توالو اسلیپ، که میلیاردها دلار به شرکت سود می‌‌رساند نابود می‌‌کند. هرچه جو به حقیقت پشت قتل فروشندگان ابزار شکاری، گونه‌‌های در حال انقراض و اینتروست، نزدیک‌‌تر می‌‌شود، به از دست دادن هرچیزی که برایش عزیز است نیز نزدیک می‌‌شود.

176. بلانش در حال فرار از بارابارا نیلی

بلانش وایت یک خدمتکار فربه و سرزنده میانسال آفریقایی آمریکایی است که برای نجیب زادگان ثروتمند در کارولینای شمالی کار می‌‌کند. اما وقتی یک کارفرما حثوث او را پرداخت نمی‌‌کند، و گونه‌‌هایش تکان می‌‌خورد، فرار می‌‌کند، و به عنوان یک ندیمه برای یک خانواده ثروتمند در خانه تابستانیشان مخفی می‌‌شود. برنامه وقتی یک قتل رخ می‌‌دهد و بلانش مظنون اصلی محسوب می‌‌شود از مسیر منحرف می‌‌شود. پس او مجبور است از ذکاوت زیرکانه و تیز خود، و شبکه دوستان خود از کارکنان خانگی استفاده کند تا حقیقت را کشف کند و خود را نجات دهد. در طول این راه، او خصلت‌‌های اخلاقی جامعه جنوبی را با شوخ‌‌طبعی، کنایه، و گزارشات طعنه آمیز نمایان می‌‌کند که او را یکی از به یادماندنی‌‌ترین و تازه‌‌ترین شخصیت‌‌هایی که در رمان‌‌های رمزآلود حضور دارند تبدیل می‌‌کند.

177. به هیج‌‌کس نگو از هارلن کوبن

دیوید بک به تازگی یک ایمیل از همسر مرده‌‌اش دریافت کرده است. رمان هیجان‌‌انگیزی که نام نویسنده پرفروش ساندی تایمز، هارلن کوبن، را بر سر زبان‌‌ها اننداخت.

هشت سال پیش، دیوید بک با ضربه‌‌ای بیهوش شد و تنها گذاشته شد تا بمیرد، و زنش الیزابت دزدیده شد و به قتل رسید.

دکتر بک هرروز از نو وحشت چیزی که آن روز اتفاق افتاد را زندگی کرد. سپس یک بعداز ظهر، او یک ایمیل ناشناس دریافت می‌‌کند که به او می‌‌گوید وارد یک وبسایت خاص شود. صفحه به یک وبکم باز می‌‌شود، و چیزی که دیوید می‌‌بیند تصویر الیزابت است. وقتی بک درتلاش است بفهمد الیزابت واقعا زنده است یا مه، و شبی که او ناپدید شد چه اتفاقی افتاده است، اف بی آی سعی دارد قتل الیزابت را به گردن او بیاندازد. و به نظر می‌‌رسد هرکسی که دیوید به او روی می‌‌آورد می‌‌میرد.

178. آقای مرسدس از استفن کینگ

یک رمان هیجان‌‌انگیز تعقیب و گریزی با حضور یک کارآگاه پرونده‌‌های قتل بازنشسته که به خاطرچند پرونده ناتمام اذیت می‌‌شود، به خصوص یکی از آن‌‌ها. کشتار هشت نفر قبل از طلوع آقتاب از بین صدها نفری که برای افتتاحیه یک نمایشگاه کار ، وقتی که اقتصاد وضع خرابی داشت، در صف بودند. بدون هشدار، یک راننده گوشه گیر از لابه‌‌لای جمعیت در یک مرسدس دزدی رد شد. داستان وقتی بیل هاجز یک نامه از پست، از طرف مردی که ادعا می‌‌کند مجرم است به جریان می‌‌افتد. او هاجز را با فکر این‌‌که دوباره حمله خواهد کرد کفری می‌‌کند.

هاجز از بازنشستگی تهی و افسرده کننده خود برمی‌‌خیزد، و مصمم است که جلوی قاتل را بگیرد.

بردی هارتسفیلد با مادر الکلی خود در خانه‌‌ای که در آن به دنیا آمده زندگی می‌‌کند. و او آماده است که دوباره بکشد.

تنها هاجز، به همراه چند دوست ناجور، می‌‌توانند قاتل را در این مسابقه زمانی حساس و پر از ریسک دستگیر کنند. زیرا ماموریت بعدی بردی، اگر موفق شود، صدها، حتی هزاران نفر را می‌‌کشد یا معلول می‌‌کند.

179. رویاهای شکنجه شده از هادانا جیمز

وقتی مارشال‌‌های آمریکایی در واحد ردزنی جنایات سریالی به در خانه ایسلین کین می‌‌آیند، به او فرصتی داده می‌‌شود تا با استفاده از گذشته خود آینده مردم دیگر را نجات دهد. او از حمله‌‌های دو قانل سریالی مختلف جان سالم به در برده است و زندگیش را وقف مطالعه بخش تاریکتر تاریخ بشر کرده است.

یک قاتل جدید از روش‌‌های شکنجه قرون وسطایی استفاده می‌‌کند تا قربانیانش را سلاخی کند. او می‌‌تواند به آن‌‌ها اجازه نگاهی به دنیای پیچیده او را بدهد، اما نه بدون هیچ بهایی. اگر شروع به حرف زدن کند، سقوط خودش به اعماق تاریکی را ریسک می‌‌کند. آیا می‌‌تواند بهای کمک را بپردازد، با علم به این که بهای آن ممکن است انسانیت خودش باشد؟

180. تنها زمان مشخص خواهد کرد از جفری آرچر

از نویسنده پرفروش بین‌‌المللی هابیل و قابیل، و زندانی یک تولد، تنها زمان است که خواهد گفت می‌‌آید، اولین رمان در یک مجموعه جدید و جاه‌‌طلبانه که داستان یک خانواده را در طی نسل‌‌ها، در طول اقیانوس‌‌ها، و از قلب شکستگی تا پیروزی می‌‌گوید.

داستان حماسی زندگی هری کلیفتون در سال 1920با کلمات «به من گفتند پدرم در جنگ کشته شده است» شروع می‌‌شود. هری، یک کارگر لنگرگاه در بریستول، هیچ وقت پدرش را نشناخت، اما از عمویش درباره زندگی در لنگرگاه یاد می‌‌گیرد، کسی که انتظار دارد هری بعد از اتمام مدرسه به او در کارخانه کشتی سازی ملحق شود. اما سپس یک هدیه غیرمنتظره به او بورسیه یک مدرسه انحصاری پسرانه را اعطا می‌‌کند، و زندگیش دیگر هیچ‌‌گاه مثل قبل نمی‌‌شود.

با ورود هری به دوران بزرگسالی، او بالاخره می‌‌فهمد که پدرش واقعا چگونه مرده است، اما حقیقت هراس انگیز تنها او را به یک سوال می‌‌رساند، آیا او اصلا پدر واقعیش بوده است؟ آیا او پسر آرتور کلیفتون است، یک کارگر اسکله که زندگیش را روی لنگرگاه‌‌ها گذرانده است، یا پسر اول اهل یک جامعه روستایی غربی نوپا، که خانواده‌‌اش یک خط کشتیرانی دارند؟

این رمان آغازین در مجموعه جاه طلبانه شرح وقایع کلیفتون از آرچر شامل یک مجموعه از شخصیت‌‌های چندرنگ است و ما را از تاخت و تاز‌‌های جنگ بزرگ به وقوع جنگ جهانی دوم می‌‌برد. زمانی که هری باید تصمیم بگیرد که مکانی در آکسفورد بگیرد یا به نیروی دریایی ملحق شود و به جنگ با ارتش آلمان هیتلر برود. از اسکله‌‌های طبقه کارگر انگلستان تا خیابان‌‌های شلوغ شهر نیویورک، تنها زمان مشخخص خواهد کرد خوانندگان را به سفری از طریق جلدهای بعدی می‌‌برد، که صدسال تاریخ اخیر را برای آشکار کردن یک داستان خانوادگی به زندگی برمی‌‌گرداند. که نه خواننده و نه خود هری کلیفتون نمی‌‌توانند آن را تصور کنند.

181. مردی از هیچ کجا از گرگ هرویتز

مردی از هیچ‌‌کجا، که از او تنها با زمزمه صحبت می‌‌شود، تنها توسط افراد بسیار درمانده پیدا می‌‌شود. او می‌‌تواند هرکاری برای نجات آن‌‌ها نجام دهد، و انجام خواهد داد.

ایوان اسمواک مردی اهل هیچ‌‌کجا است.

ایوان که از یک خانه گروهی در دوازده سالگی به سرپرستی گرفته شده است، به عنوان عضوی از برنامه مخصوص یتیمان بزرگ و تعلیم داده شده است. یک عملیات نانوشته که برای خلق افراد جاسوسی قابل انکار طراحی شده است، یعنی همان تروریست‌‌ها. ایوان یتیم X بود. او از برنامه جدا شد و از هرچیزی که یادگرفته بود استفاده کرد تا ناپدید شود و خودش را دوباره به عنوان مرد هیچ کجایی بسازد.

اما در زندگی جدید او با یک حمله غافلگیرکننده که از زاویه‌‌ای بعید آمده است وقفه می‌‌افتد و ایوان بی‌‌خبر گیر می‌‌افتد. اسرشده، موادخورده، و برده به یک مکان دورافتاده، او خودش را در نگهبانی سنگین و جدافتاده از هرچیزی که می‌‌شناسد می‌‌یابد. گروگانان او فکر می‌‌کنند او را بدون کمک در یک قفس مجازی به دام انداخته‌‌اند. اما آن‌‌ها نمی‌‌دانند که با چه کسی سر و کار دارد. یا این که خودشان را درون آن قفس با یکی از مرگبارترین و زیرک‌‌ترین مردان روی زمین گیرانداخته‌‌اند.

گرگ هرویتز با ادامه مجموعه تکان‌‌دهنده خود با حضور ایوان اسمواک، با یک رمان جدید داغ و هیجان انگیز در مجموعه‌‌ای که با رمان پرفروش یتیم X شروع شد دوباره برمی‌‌گردد.

182. چشم‌‌انداز مرگبار از جو مک‌‌جینیس

داستان جنایی واقعی تکان دهنده از دکتر جفری مک‌‌دونالد، پزشک خوشتیپ و تحصیل کرده در پرینستون که به سلاخی وحشیانه زن جوان باردار خود و دو بچه کوچک محکوم شده است. قتل‌‌هایی که او به شدت ارتکابشان را تکذیب می‌‌کند.

نویسنده پرفروش مک‌‌جینیس هر وجه از این جنایت بغرنج و وحشتناک را گزارش می‌‌دهد و در زندگی و روان جفری مک‌‌دونالد آمریکایی اصیل جذاب، پسری با آینده‌‌ای درخشان که به نظر می‌‌رسید مقدر است همه چیز داشته باشد، کند و کاو می‌‌کند. نتیجه نفوذ به قلب تاریکی است که یکی از پیچیده‌‌ترین پروند‌‌های جنایی تاریخ را برای جلب توجه عموم آمریکایی پنهان کرده است. این اثر هیجان‌‌انگیز و به طرزی به یادماندنی شوکه کننده است که هیچ خواننده‌‌ای قادر به فراموش کردنش نخواهد بود.

183. سالت دارد می‌‌رود از جی. بی. پریستلی

دکتر سالت شهر گرفته و افسرده کننده برکدن را ترک می‌‌کند، و جدایی او نمی‌‌تواند به اندازه کافی زود برسد. سالت که به تازگی بیوه و از شغل پزشکی بازشسته شده است، منتظر آغاز یک زندگی جدید در یک سرزمین آفتابی‌‌تر است. اما قبل از این‌‌که بتواند برود، باید معمای ناپدید شدن یکی از بیمارانش، نورین ویلکس را حل کند. زن جوانی که به دارویی نجات بخش احتیاج ضروری دارد. پلیس که باور دارد او تنها فردی جوان و دمدمی مزاج است که فرار کرده، از بررسی سرباز می‌‌زند. اما سالت دلیلی دارد که به این حقه شک کند. به همراهی مگی کلووث، که پدر او نیز به طرز غیرقابل توضیحی غیب شده است، سالت باید با نیروهای قدرتمندی که به هرکاری دست می‌‌زنند تا حقیقیت را همانطور که او سرنخ‌‌ها را به سمت یک نتیجه شوکه کننده و خوفناک دنبال می‌‌کند مخفی نگه دارند.

184. هزار زندگی از جولیا شیرس

در سال 1954، پیشوایی روحانی به نام جیم جونز یک کلیسا در ایندیاناپولیس به نام کلیسای انجیل کامل معبد مردم افتتاح کرد. او یک سخنران با جذبه با باورهایی کمال‌‌گرایانه بود، و به سرعت نیمکت‌‌های کلیسایش را با جمعیتی که مشتاق شنیدن خطبه‌‌های او درباره عدالت اجتماعی بود پر کرد. همانطور که رفتار جو متغیر‌‌تر و پیام‌‌هایش شوم‌‌تر می‌‌شود، پیوان او به یکدیگر تکیه می‌‌کنند تا حس عدالتی که آن‌‌ها را به این کلیسا کشانده است بازپس بگیرند. اما حتی وفتی که حضار کلیسا پیشرفت کردند، جو ترک کردن را برای اعضا بسیار مشکل ساخت. تا وقتی که جونز حضار کلیسایش را به یک جنگل دورافتاده در گویانا منتقل ککرد و دولت آمریکا شروع به تحقیق درباره اظهارات سواستفاده و اسارت نادرست در جونزتاون کرد، دیگر خیلی دیر شده بود.

هزار زندگی داستان جونزتاون به شیوه‌‌ای که هرگز قبلا گفته نشده بوده است. نویسنده پرفروش نیویورک تایمز جولیا شیرس از میان ده‌‌ها هزار مستندات طبقه‌‌بندی نشده اف بی آی و نوارهای صوتی، به همراه ویدیو‌‌ها و مصاحبه‌‌های کمیاب اطلاعاتی بیرون کشید تا قطعات یک تاریخ بی‌‌نظیر و جالب از یک کمپ محکوم به فنا شده، با تمرکز بر روی مردمانی که آن‌‌جا زندگی می‌‌کردند، را به هم بچسباند.

مردمی که جونزتاون را ساختند خواستند تا زندگی بهتری باری خودشان و فرزندانشان بسازند. اما در آمریکای جنوبی، آن‌‌ها خودشان را گیرافتاده در جونزتاون و جداشده از دنیای بیرون پیدا کردند درحالی که رهبرشان آن‌‌ها را به ارتکاب خودکشی انقلابی دسته جمعی تحریک می‌‌کرد و آن‌‌ها را از غذا، خواب، و امید محروم می‌‌کرد. یک هزار زندگی که با وضوح کامل نوشته شده است و فراموش شدنش غیرممکن است، داستان وفاداری کورکورانه و فرارهای جسورانه، آرمان‌‌های فاسد، و خسارت فراموش نشدنی و احمقانه است.

185. سهمی از مرگ از دبورا کرومبی

یک هفته تعطیلی در ملک اشتراکی مجلل یورکشایر درست چیزی است که سرپرست دانکن کینکید به آن نیاز دارد. اما کشف یک جسد که در حمام گرداب غوطه ور است، تعطیلات کینکید را قبل از آغاز تمام می‌‌کند. یکی از آشنایان جدید او در خانه فالودیل مرده است. دیگری یک قاتل است. برخلاف کمبود واضح همکاری از شهربانی محل، مسئولیت‌‌پذیری قوی کینکید به او اجازه نمی‌‌دهد که این جنایت فجیع را نادیده بگیرد، و او را به فرستادن دنبال دستیار جوان و مشتاقش، گروهبان جما جیمز وادار می‌‌کند. اما وقتی قتل دومی رخ می‌‌دهد، ریسک این کار به طرز چشمگیری افزایش پیدا می‌‌کند، و کینکید و جیمز خودشان را در یک جستجوی مصمم برای یک جنایتکار شیطانی که از فتل کمی زیادی لذت می‌‌برد می‌‌یابند.

186. عشای ربانی در لس آنجلس از رابرت کریس

روز مثل هر روز دیگری در ال ای شروع می‌‌شود. خورشید با حرارت می‌‌سوزد و بادهای سانتا آنا خاکسترها را از آتش کوه‌‌ها برای پوشاندن این شهر درخشان پخش می‌‌کند. اما برای کارآگاه خصوصی جو پایک، شهر هیچوقت مثل قبل نخواهد بود. معشقه سابق او، کارن گارسیا، به طرز بی رحمانه‌‌ای به ضرب گلوله به سرش به قتل رسیده است.

حالا پدر قدرتمند کارن با پایک (یک پلیس سابق) و همکار او الویس کول تماس می‌‌گیرد تا مواظب پلیس لس آنجلس که به دنبال قاتل دخترش هستند باشند. زیرا در شهر درحشان فرشته‌‌ها، همه رازی دارند، و حتی آبی قدرتمند نیز چیزی برای پنهان کردن دارد. اما چیزی که به عنوان یک روند دست گیرنده شروع می‌‌شود تبدیل به یک بازی تعقیب و گریز می‌‌شود. به این خاطر که یک شبکه تاریک توطئه چین تهدید به نابودی دوستی 12 ساله کول و پایک، اگر نه زندگی آن‌‌ها، می‌‌کند. و ال ای ممکن است در حال خواندن نوحه عزا باشد.

187. یک فاجعه آمریکایی از تئودور دریزر

یک فاجعه آمریکایی از تئودور دریز (1925) چیزی بیشتر از عنوان خود نیست. داستان یک مرد جوان با اراده ضعیف که هم جنایتکار است و هم قربانی (قربانی جامعه بی ارزش مادی‌‌گرا) و کسی که در نهایت او را نابود می‌‌کند. دریز الگوی داستان کلاید گریفث را از روی قتلی واقعی که در 1906 اتفاق افتاد برداشته است. یک کوهنورد اجتماعی جوان جذاب که دوست دختر باردار خود را به قتل رساند تا او را از سر راه بردارد و بتواند به علاقه دختر ثروتمندی که شروع به توجه به او کرده است بپردازد.

اما یک فاجعه آمریکایی چیزی بیشتر از یک داستان قتل قدرتمند است. دریزر امیال تاریک خود را در طول نوشتن جزئیات مسیر مرد جوان از میان جاه‌‌طلبی‌‌های خود برای رسیدن به ثروت، قدرت، و رضایت به شخصیتش، کلاید گریفیث وارد می‌‌کند.

دریزر متولد هند (1871-1945) هرگز از راهی بی‌‌پروایانه یا رمانتیک در ادبیات آمریکا نگذشته است. او هیچ جایزه پولیتزر یا نوبلی که اهمیتش را نشان دهد ندارد. اما با این حال او برای خوانندگان بی‌‌شماری مهم می‌‌ماند: رمان‌‌هایش معمولا از زندگی بزرگترند، و از هنجارهای اخلاقیات مرسوم و دین سازماندهی شده سرپیچی می‌‌کنند. رمان‌‌های او از صراحت جنسی خود پشیمانی ابراز نمی‌‌کنند- در واقع، واضحا رک و بی پرده هستند- و حتی خوانندگان امروزی را به چالش می‌‌کشانند. نیروی مححزون نوشتار شخصیت‌‌های دریزر سایه‌‌ای تاریک بر نامه‌‌های آمریکایی می‌‌اندازد.

اینجا در یک فاجعه آمریکایی، دریزر به ما طرف چرخیده آروزی آمریکایی در یک طوفان را نشان می‌‌دهد که با قدرت و نیروی جنایات و مکافات داستایوفسکی هم طنین است. دریزر با الهام از نوشتار بالزاک و ایده‌‌های اسپنسر و فروید، یکی از بهترین نویسنده‌‌های واقع‌‌گرایانه شد. یک فاجعه آمریکایی شهادتی بر قدرت کار دریز است که تمام شدت و نیروی مبتکرانه خود را حفظ می‌‌کند.

188. آخرین روزهای نیوگیت از اندرو پپر

سنت گیلز، لندن، سال 1729: سه نفر به طرز بی رحمانه‌‌ای به قتل رسیده‌‌اند و شهر با خشم و اضطراب سیاسی به جوش و خروش آمده است. پایک، که زمانی دونده خیابان باو، و زمانی یک کلاه‌‌بردار است، تصادفا خودش را درگیر تحقیقات قتل پیدا می‌‌کند اما به سرعت متوجه می‌‌شود که به چیزی بسیار شوم‌‌تر و وسیع‌‌تر برخورده است.

در حین دنبال قاتلان بودن، پایک برخی مردم قدرتمند را ناراحت می‌‌کند، و به دروغ متهم به قتل می‌‌شود. به زودی با حکم اعدام و چوبه دار دادگاه جنایی مرکزی روبرو می‌‌شود. زندانی و تنها با همراهی عمو و دختر اشرافی و سرسخت بزرگترینن دشمنش که به او باور دارد، پایک باید نقشه فرارش را طراحی کند، قاتل واقعی را پیدا کند و شبکه سیاست‌‌هایی که دور او پیچیده شده است را باز کند.

از فاظلاب سون دایالز تا سلول‌‌های زندان نیوگیت، از آشوب دهه 1800 بلفاست تا بالاترین سطوح سیاست‌‌های قبل از دوره ویکتوریایی تاریک، آخرین روزهای نیوگیت یک داستان مهیج تاریک گیرا با قهرمان خارق‌‌العاده و واقع‌‌بینانه که میلی به قهرمان بازی ندارد است.

189. خواب آلود از مارک بیلینگهام

کارآگاه بازرس تام تورن حالا می‌‌داند که سه زن جوان که به قتل رسیده‌‌اند اشتباه قاتل بودند، و الیسون پیروزی او بوده است. و مگراینکه تورن بتواند به ذهن یک دیوانه بسیار باهوش -یک شیطان زیرک و ترسناک که از بازی با پلیس در حین مزه کردن علاقه بیمارگونه‌‌اش لذت می‌‌برد- الیسون ویلتز آخرین قربانی نخواهد بود که برای همیشه تسلیم یک جهنم زننده می‌‌شود.

خواب آلود از مارک بیلینگهام که رمانی پرفروش است، شاهکاری ترسناک از ادبیات جنایی به شمار می‌‌رود. یک تجربه جسورانه و بکر که منجر به ترس، رویاهای تاریک و شب‌‌های پر از بیخوابی می‌‌شود.

190. آتش تاریک از سی. جی. سانسوم

از نویسنده پرفروش زمستان در مادرید و قلمرو، رمان گیرای هیجان انگیز دیگری با تم قرن شانزدهم می‌‌آید که وکیل گوژپشت متیو شاردلیک در آن حضور دارد.

در سال 1540، در طول حکمرانی هنری هشتم، از شاردلیک درخواست می‌‌شود تا به دخنر جوانی که متهم به قتل شده کمک کند. او حرف زدن در دفاع از خودش را حتی به هنگام تهدید به شکنجه رد می‌‌کند. اما درست زمانی که به نظر می‌‌رسد پرونده گم‌‌شده است، توماس کرامول، قائم مقام ژنرال ترسناک پادشاه، به شاردلیک دو هفته دیگر وقت می‌‌دهد تا بی‌‌گناهی موکل خود را ثابت کند. در برابرش، شاردلیک باید مخزن پنهان آتش تاریک را پیدا کند، یک سلاح افسانه‌‌ای با تخریب انبوه. حاصل یک ماجرای بسیار جذاب است که با جزئیات دوره و تاریخ پر شده است.

اثر مهیج و جذاب (مارگارت جورج)، دومین کتاب در مجمعه معمایی متیو شاردلیک تودور، دوباره در دنیای خرافاتی و تاریک انگلستان کرامول که در انحلال معرفی شد می‌‌پردازد.

191. دوباره نگاه کن از لیسا اسکاتولاین

وقتی خبرنگار الن گلیسون یک آگهی «این بچه را دیده‌‌اید؟» در صندوق پست خود دریافت می‌‌کند، تقریبا دورش می‌‌اندازد. اما چیزی درباره آگهی او را مجبور می‌‌کند دوباره به آن نگاه کند، و قلبش از تپش باز می‌‌ایستد. کودک درون عکس عینا شبیه پسر به فرزندگرفته او، ویل است. هر غریزه‌‌اش به او می‌‌گوید که شباهت بین پسر‌‌ها را انکار کند، چرا که می‌‌داند به فرزند گرفتن او قانونی بوده است. اما او یک روزنامه نگار است و نمی‌‌تواند فکر کردن درباره آن عکس را بس کند تا وقتی که حقیقت را بفهمد. و او نمی‌‌تواند از زیر این سوال در برود: اگر ویل به درستی به خانواده دیگری تعلق داشته باشد، آیا او باید نگهش دارد یا از او بگذرد؟ الن بررسی می‌‌کند و سرنخ‌‌هایی را آشکار می‌‌کند که هیچکس نباید کشف می‌‌کرده، و وقتی بیش از حد جستجو می‌‌کند، از دست دادن جان خود، و پسری که عاشقانه دوست دارد را ریسک می‌‌کند.

لیسا اسکاتولاین زمینه‌‌ای جدید در دوباره نگاه کن پایه می‌‌گذارد. یک اثر مهیج که هم غمگین است و هم هیجان‌‌انگیز، و مطمئنا مایه شور و هیجان طرفداران و باشگاه‌‌های کتابخوانی خواهد بود.

192. رخداد کبری از ریچارد پرستون

رخداد کبری در یک صبح بهاری در شهر نیو یورک به حرکت می‌‌افتد، وقتی که یک داش‌‌آموز 17 ساله با حس مریضی مبهمی بیدار می‌‌شود. ساعت‌‌ها بعد او حمله‌‌های ناگهانی شدیدی دارد، خون از دماغش بیرون می‌‌زند، و شروع به فرایند مخوف خودخوری کرده است. به زودی، مرگ‌‌های مخوف مشابه دیگری کشف می‌‌شوند، و مراکز کنترل بیماری یک آسیب شناس پزشکی قانونی را برای بررسی می‌‌فرستند. چیزی که او پیدا می‌‌کند یک بحران فدرال را تسریع می‌‌کند.

جزئیات این قصه تخیلی هستند، اما برپایه پرس و جویی دقیق و امل در تاریخ اسلحه‌‌های بیولوژیکی و استفاده آن‌‌ها توسط تروریست‌‌های نظامی و غیرنظامی است. منبع ریچارد پرستون شامل اعضای اف بی آی، ارتش ایالات متحده، مقامات سلامت عمومی، افسران اطلاعات در دولت‌‌های خارجی، و دانشمندانی که در آزمایش اسلحه‌‌های بیولوژیک راهبردی درگیر بوده‌‌اند می‌‌شود. شرح دیده‌‌ها و اتفاقاتی که انتظارشان را دارند ترسناک است.

رخداد کبری شرحی هیجان انگیز و پرماجرا از تهدیدی بسیار واقعی است، که با مهارت و اختیاری که منطقه داغ پرستون را به رمانی پرفروش و ستایش شده بین‌‌المللی تبدیل کرده روایت شده است.

193. بازی شیر از از نلسون دمیل

کارآگاه جان کوری، که آخرین بار در جزیره پلام دیده شد، اکنون با سخت‌‌ترین تکلیف تا به این جا مواجه می‌‌شود. دنبال کردن و گرفتن خطرناک‌‌ترین تروریست دنیا، یک عرب جوان که با نام «شیر» شناخته می‌‌شود و نیروی مسلح فدرال را سردرگم کرده و هیچ نشانه‌‌ای از توقف در ماموریت گرفتن اتقام از خلبان‌‌های آمریکایی که لیبی را بمباران کردند و خانواده‌‌اش را کشتند نشان نمی‌‌دهد. پر از هیجان بی وقفه و پیچش‌‌های داستانی غافلگیر کننده در هر پیچ ترسناک، بازی شیر یک رمان مسابقه زمانی مهیج و یکی از جذاب‌‌ترین رمان‌‌های ژانر هیجان‌‌انگیز نلسون دمیل است.

194. بیوه‌‌های مالابار هیل از سوجاتا ماسی

دهه 1920 در هند: پروین میستری، تنها وکیل زن بمبئی، در حال بررسی وصیتنامه مشکوک سه زن بیوه مسلمان که در خفای دید کامل زندگی می‌‌کنند است که پرونده به سمت قتل پیش می‌‌رود. نویسنده رمان برنده جایزه آگاتا و مکویتی ری شیمورا، یک رمان جدید تاریخی معمایی مهیج با یک قهرمان زن جذاب را برای ما می‌‌آورد.

پروین میستری، دختر یک خانواده محترم زرتشتی، تازه به شرکت حقوقی پدرش ملحق شده است، و یکی از اولین وکیل‌‌های زن در هند می‌‌شود. با سلاح دانش حقوقی از آکسفورد، پروین نیز یک سابقه خصوصی غم‌‌انگیز دارد که حقوق قانونی زنان را به طور خاص برای او مهم می‌‌کند.

شرکت حقوقی میستری مسئول اجرای وصیت آقای عمر فرید شده است، یک مسلمان ثروتمند کارخانه دار که سه بیوه از خود به جا گذاشته می‌‌شود. اما وقتی پروین مدارک را بررسی می‌‌کند، متوجه چیزی عجیب می‌‌شود. هر سه زن ارث کامل خود را به یک خیریه واگذار کرده اند. چگونه گذران زندگی خواهند کرد؟ پروین مشکوک است، به خصوص وقتی که یکی از بیوه‌‌ها فرم خود را با یک علامت X امضا کرده است، که یعنی احتمالا حتی نمی‌‌توانسته مدرک را بخواند. بیوه‌‌های فرید در خفای کامل زندگی می‌‌کنند. در انزوای سختگیرانه، هیچوقت مجل زنان را ترک نمی‌‌کنند یا با هیچ مردی حرف نمی‌‌زنند. آیا یک قیم بی وجدان دارد از آن‌‌ها سود می‌‌برد؟ پروین سعی می‌‌کند بررسی کند، و وقتی تنش‌‌ها به قتل تشدید می‌‌شود متوجه می‌‌شود که غرایز او درست بوده است. حالا مسدولیت اوست که بفهمد واقعا چه اتفاقی در مالابار هیل افتاده است، و مطمئن شود که هیچ زن یا کودک بیگناهی در خطر بیشتری نیستند.

بیوه‌‌های مالابار هیل که تا قسمتی از زنی که به عنوان اولین وکیل مونث هند تاریخ ساز شد، یک داستان خوب ساخته شده از بمبئی چندفرهنگه در دهه 1920 و همچنین اولین رمان از یک کارآگاه تیربین است.

195. میسی دابز از ژاکلین وینسپیر

میسی درابز اولین بار وقتی سیزده ساله بود به عنوان یک خدمتکار در یک خانه اشرافی لندن شروع به کار کرد. کارفرمای او، لیدی روان کمپتون طرفدار حقوق زنان، به زودی پشتیبان او می‌‌شود و جوان با هوش قابل توجه را زیر بال و پر خود می‌‌گیرد. دوست بانو روان، موریس بلانش، که افراد ممتاز اروپایی او را اکثرا به عنوان یک بازرس می‌‌بینند، استعداد ادراکی میسی را تشخیص می‌‌دهد و به او کمک می‌‌کند در کالج معتبر گیرتون در کمبریج پذیرفته شود، جایی که میسی برای اتمام تحصیلاتش برنامه ریزی می‌‌کند.

شروع جنگ همه چیز را تغییر داد. میسی به عنوان یک پرستار تعلیم دید، سپس به مقصد فرانسه رفت تا در خط مقدم جبهه فعالیت کند، جایی کهبخش مهمی از خود را پیدا – و گم- کرد. ده سال بعد از صلح موقتت، در بهار 1929 میسی خود به عنوان یک کارآگاه خصوصی شروع به کار می‌‌کند، کارآگاهی که یاد گرفته است تصادفات بامعنی، و پیدا کردن حقیقت سخت است. اولین پرونده او درباره شک به خیانت است اما چیزی بسیار متفاوت را آشکار می‌‌کند.

در عواقب جنگ بزرگ، افسر سابق یک مزرعه کارگری پیدا کرده است که به عقب نشینی شناخته شده است، و به عنوان پناهگاهی بهگرا برای سربازان سابقی که برای ادامه زندگی نرمال زیادی صدمه دیده‌‌اند عمل می‌‌کند. وقتی سرنوشت برای میسی پرونده دومی در رابطه با عقب نشینی به ارمغان می‌‌اورد، بالاخره باید با روحی که او را برای بیش از یک دهه آزار داده است مواجه شود.

196. اسم این بازی آدم‌‌ربایی است از کیگو هیگاشینو

ساکوما، یک مدیر پروژه جنگ آزموده در یک شرکت روابط عمومی و یک مجرد بی ثبات، از خودش به عنوان یک دخترباز یاد می‌‌کند. به نظر نمی‌‌رسد عزت نفس خودبینانه او، هم در عشق و هم در کار، کاملا بی اساس باشد. وقتی یک مشتری مهم ایده یک پارک تفریحی کوچک به خاطر مخارج بالا و پوچ بودن را در مراحل نهایی رد می‌‌کند، به نظر می‌‌رسد ساکوما رقیب خود را ملاقات کرده است.

کاتسوراگی، وارث و رئیس شرکت خودرو سازی جهانی نیسی اوتو، از سفر بازاریابی در آمریکا با این عقیده‌‌ موثق برگشته است که همه چیز یک بازی است. وقتی دختر او از یک معشوقه سابق با ساکوما تیم می‌‌شود تا بتواند به روشی پرسرعت ارثیه‌‌اش را به دست آورد – جوری یقینا از گوشت و خون پدرش است- بازی آماده شروع است!

و اسم این بازی آدمربایی است.

197. کیفر از جیلیان هافمن

سی. جی. تاونسند یک دادستان بسیار باهوش است که برای حفظ خونسردی خود حتی در محاکمه وحشتناک‌‌ترین پرونده‌‌ها شناخته شده است. جدید‌‌ترین پرونده: یک متهم قاتل سریالی که از بی‌‌رحمی لذت می‌‌برد و به نظرش قتل نوعی هنر است. اما این پرونده متفاوت است. سی. جی مظنون را می‌‌شناسد. می‌‌داند که قادر به چه کارهایی است. بعد از این همه سال، او هنوز کابوس‌‌هایی دارد که ثابت کند. حالا او در مرز باریک بین عدالت و انتقام قدم می‌‌زند. حتی سی جی هم برای عاقبت این ماجرا آماده نیست.

198. سرباز از استیون جیمز

مامور ویژه پاتریک باورز فقط یک مرد را دیده بود که واقعا او را ترسانده بود. تا الان.

وقتی برای مشاوره در پرونده‌‌ای از یک قاتل سریالی فراخوانده می‌‌شود، خود را در بازی مرگباری می‌‌یابد.

قاتل حیله‌‌گر و مرگبار، همیشه یک قدم از قانون جلوتر است، و نزدیک است دوباره حمله کند. به تمام غرایز و تعلیمات باورز نیاز است تا این مرد که خود را ساحره می‌‌نامد متوقف شود. و درست وقتی تکه‌‌ها شروع به کنار هم آمدن می‌‌کنند، باورز متوجه می‌‌شود که کاملا با هم تطبیق ندارند. آیا او می‌‌تواند الگو را حل کند و قربانی بعدی را نجات دهد؟ یا ساحره این بازی را با گرفتن یکی از مهره‌‌های رقیبش خواهد برد؟

سریاز، اثری هیجان‌‌انگیز و ترسناک که زمین گذاشتنش غیرممکن است، عاشقان پر از هیجان را تا آخرین صفحه در چنگ آهنینش نگه می‌‌دارد.

199. مرد ناشناس شماره 89 از المور لئونارد

داستان پیچیده یک مامور ابلاغ اهل دیترویت که جستجویش برای یک سهامدار گمشده او را به خطری جدی‌‌تر از چیزی که تصور می‌‌کرد کشانده است. مرد ناشناس شماره 89 مخلوطی از معما، هیجان و دوراهی و سه راهی است، با چاشنی دیالوگ‌‌های سرشار از هوشی که استاد بزرگ لئونارد به آن معروف است.

این اثر قدیمی جنایی هیجان‌‌انگیز که جان دی. مک‌‌دونالد متوفی بزرگوار، دشیل همت، جیمز ام. کین، و رابرت پارکر با افتخار آن را به عنوان اثر خود می‌‌پذیرفتند، یک جواهر است. البته ما هم انتظار کمتری از خالق مارشال آمریکایی ریلان گیونز بی‌‌همتا در سریال پربیننده توجیه شده نداریم.

200. دلبر چشم‌‌های آبی دارد از ال ام کریر

یک نفر جسد‌‌هایی را در زمین کارآگاه تد دارلینگ می‌‌اندازد و او از این بابت خوشحال نیست. تد واقعا پاسبان خوبی است و امتیاز خوبی دارد. علاوه بر این، او همجنس‌‌گراست و راه‌‌های منحصر به فرد خود را برای سر و کله زدن با پیش‌‌داوری‌‌هایی که به سمتش می‌‌آید دارد.

اما به نظر می‌‌رسد که این قاتل بدون تلاش دور خود در حال چرخیدن باشند و نقش اول می‌‌تواند او را هرطور که بخواهد گمراه کند.

بعد مساله شخصی می‌‌شود.

201. یک موکل بی‌‌گناه از اسکات پرت

این نوعی از جنایت است که روزنامه‌‌ها دوست دارند. این پرونده‌‌ای است که اکثر وکلا آرزئیش را دارند. این نوعی از محاکمه است که زتدگ‌‌های زیادی را به جای نجات دادن نابود می‌‌کند. این نخستین رمان فوق‌‌العاده (شلدون سیگل)، از نویسنده رمان پرفروش روز جزا است که رمان هیجان انگیز حقوقی را از اول می‌‌سازد.

یک واعظ در یک متل تنسی به ضرب چاقو مرده است. مظنون پیشخدمتی در یک استریپ کلاب است. وکیل مدافع جو دیلارد زیادی برای دفاع از هرکسی که قلبا می‌‌داند گناهکار است خسته است. سپس او فرشته آسیب پذیر را می‌‌بیند. متهم شده، به خاطر مدارک ضمنی مقصر قلمداد شده. دیلارد مطمئن است که او قادر به کشتن هیچ کس نیست. چیزی که دیلارد روی آن جساب نمی‌‌کند این است که دیگران نیز جذب طوفانی شده‌‌اند که این جنایت مبهوت کننده به پا کرده است. از کارآگاه کینه جو تا پسر قربانی انتقام جو تا خود خواهر بسیار گرفتار دیلارد، همه به پاک کردن مرز بین گناه و بی‌‌گناهی، و یک دروغ غیرقابل تصور و یک حقیقت غیرقابل باو کمک می‌‌کنند.

202. جوهر و خاکستر از ولین ای. مایتانی

کلیر تاکاتا هیچوقت راجع به پدرش، کسی که ده سال پیش فوت کرده، چیز زیادی نمی‌‌دانسته است. اما در سالگرد فوتش، او نامه‌‌ای از پدر مرحومش به پدرخوانده‌‌اش پیدا می‌‌کند. قبل از این، کلیر هیچ دلیلی برای باور این که آن‌‌ها همدیگر را می‌‌شناختند نداشت.

در تلاش برای فهمیدن این‌‌که چرا پدر و مادرش این تاریخچه غافلگیرکننده را مخفی نگه داشته‌‌اند، کلیر هرچیزی که ممکن است به او اطلاعاتی درباره پدرش بدهد را جستجو می‌‌کند، تا وقتی که می‌‌فهمد او عضوی از یاکوزا بوده است، یک مافیای سازمان‌‌دهی شده ژاپنی. این کشف دری را باز می‌‌کند که باید بسته می‌‌ماند.

مسابقه برای جلو زدن از میراث پدرش رازهایی از گذشته را فاش می‌‌کند که سایه‌‌های شومی بر زندگی او می‌‌اندازند، کلیر ، دوستان و خانواده‌‌اش، عشق تازه یافته‌‌اش، و در نهایت زندگی او را تهدید می‌‌کنند. برنده جایزه توبوکز نیو ویژن، جوهر و خاکسترها یک رمان آغاز به کار شگفت انگیز پر از عشق، دسیسه، و نبردی هیجان‌‌انگیز است.

203. دروازه قدیس از کارلا نگرز

دو نفر، که با گذشت‌‌شان جدا مانده‌‌اند. یک قاتل افراطی که آن‌‌ها را مجبور به با هم ماندن می‌‌کند. به دروازه قدیس خوش آمدید.

اما شارپ به صومعه مین احضار می‌‌شود، تا حدودی به خاطر کارهای هنرمندانه جنایی اف بی آی خود، و تا حدودی به خاطر گذشته او با محفل. موضوع نقاشی مرموزی از روایات ایرلندی و افسانه‌‌های وایکینگ‌‌ها است. اما وقتی راهبه‌‌ای که با او تماس گرفت به فتل می‌‌رسد، به نظر می‌‌رسد که افسانه به واقعیتی مرگبار تبدیل می‌‌شود.

کالین دونون یکی از باارزش ترین ماموران اف بی آی است. در مین و در خانه‌‌اش، بعد از جدیدترین ماموریتش، یم تناس او را یک قتل جذاب ارجا می‌‌دهد، سرقت‌‌های هنری بین‌‌المللی، و رازهای نگهداری شده که مقاومت دربرابرشان به شدت وسوسه‌‌انگیز است. در اوضاعی که خطر از همیشه نزدیک‌‌تر پرسه می‌‌زند، کالین تنها از یک چیز مطمئن است، اما شارپ مرکز تمام چیزهاست.

204. شهر مردگان از هربرت لیبرمن

در نیویورک دهه 1970، یک آسیب شناس پزشکی قانونی باید از مهارت‌‌های حرفه‌‌ای خود برای نجات دخترش در این رمان جنایی برنده جایزه هولناک (نیویورک تایمز) استفاده کند.

در دهه 70 واقعی، منهتن یک مکان تاریک، خطرناک، و تهدیدآمیز است. یکی از روشن‌‌ترین نقطه‌‌ها در این کلان شهر رو به ویرانی پاول کونیگ است. به عنوان پزشکی قانونی اصلی شهر، او شهرتی تاثیرگذار برای مهارت‌‌هایش در آسب‌‌شناسی به هم زده است. مهارت‌‌هایی که وقتی یک روانی خطرناک دختر کونیگ را می‌‌دزدد به امتحان گذاشته می‌‌شوند.

کونیگ که با تماس‌‌های تلفنی با فریاد‌‌های درمانده دخترش بیدار می‌‌شود، زندگیش را نه فقط از لحاظ شخصی، بلکه از لحاظ حرفه‌‌ای نیز حل نشدنی می‌‌داند. بین پرونده یک قاتل سریالی که ردی از اعضای بدن شدیدا مجروح شده را در بیداریش برجا می‌‌گذارد، تحقیقات پزشکی قانونی بر یک خودکشی زندانی بنا به گفته دیگران می‌‌افتد. . و یک پزشک قانونی صریحا جاه طلب، در انتهای مسیر خود است، و از هر ذره قدرتش برای نجات زندگی خود و خانواده‌‌اش استفاده می‌‌کند.

205. علت‌‌های طبیعی از جیمز اسوالد

علتهای طبیعی اولین رمان در مجموعه کارآگاه مک‌‌لین است، از نویسنده پرفروش ساندی تایمز جیمز اسوالد.

جسد قطع عضو شده دحتر جوانی در یک اتاق قفل شده پیدا می‌‌شود. بقایای او با دقت مرتب شده اند، در چیزی که به نظر می‌‌رسد یک مراسم مذهبی بی‌‌رحمانه و ترسناک بوده است، و ظاهرا شصت سال پیش اتفاق افتاده است.

برای مسئول جدید از ادینبرگ کارآگاه توبی مک‌‌لیناین پرونده سرد گیج کنننده باید اولویت پایین‌‌تری باشد.. اما او توسط قربانی جوان و مرگ وحشتناکش آزار می‌‌بیند. در همین حال، شهر با یک مجموعه از کشتار‌‌های خونین ترسیده است. مرگ‌‌هایی که به نظر می‌‌رسد نه قاعده نه دلیل خاصی داشته باشند، و پلیس ادینبرگ را سردرگم کرده‌‌اند.

مک‌‌لین معتقد است که این مرگ‌‌ها به نوعی به قتل تشریفاتی وحشتناک آن دختر، آن همه سال قبل، مربوط هستند. یک نظریه غیرمنطقی و تقریبا فراطبیعی است.

و نظریه‌‌ای که مک‌‌لین را به قلب یک شیطان باستانی و وحشتناک راهنمایی می‌‌کند.

دلایل طبیعی اولین کتاب از مجموعه‌‌ای تکان دهنده، برای طرفداران ایان رانکین، پیتر جیمز، و استوارت مک‌‌براید است.

206. قسم سکوت از لیندا کستیلو

یک قاتل در زمینی مقدس مشغول شکار است.

در شهر روستایی کم جنب و جوش پینترز میل، اوهایو، ساکنان انگلیسی و آمیشی برای دو قرن در کنار هم زندگی کرده‌‌اند. اما 16 سال پیش، یک زنجیره از قتل‌‌های وحشیانه این جمعیت کشاورز صلح‌‌آمیز را به هم زد. در عواقب این خشونت، شهر با حسی شکننده، و از دست دادن بی‌‌گناهی ماند. کیت بورکهولدر، یک دختر آمیشی جوان، از وحشت قاتل کشتارگاه نجات پیدا کرد اما با این فهم از وحش کناره‌‌گیری کرد که دیگر به فرق آمیش تعلق ندارد.

حالا، بعد از کوهی از تجربه، کیت درخواستی برای برگشت به پینترز میل به عنوان رئیس پلیس دارد. ریشه‌‌های آمیشی او و سابقه اجرای قانون در شهر بزرگ باعث می‌‌شود او کاندیدی عالی باشد. او مطمئن است که با گذشته خود کنار آمده است، تا وقتی که اولین جسد در یک زمین برفی پیدا می‌‌شود. کیت عهد می‌‌بندد تا قاتل را قبل از حمله دیگری متوقف کند. اما برای این کار او باید هم به خانواده و هم به گذشته‌‌اش از فرقه آمیش خیانت کند، و راز تاریکی را برملا کند که می‌‌توانست نابود کند.

207. رودخانه آیرون از ویلیام کنت کروگر

نخستین رمان مهیج، و ستایش شده در سرتاسر دنیا که مجموعه معمایی کرک اوکانر برنده جایزه را به جهان معرفی کرد از نویسنده پرفروش نیویورک تایمز ویلیام کنت کروگر بخوانید.

در 18 رمان در طول بیست سال، ویلیام کنت کروگر خوانندگان را با ماجراجویی‌‌های کارآگاه خصوصی شیفته کرده است. کورک اوکانر، کلانتر سابق ارورا، مینسوتا. با فروش بیش از 1 و نیم میلیون نسخه از کتاب‌‌هایش و بردن جایزه جشنواره‌‌های ادگار، مینسوتا بوک، مینستا نورث ایسترن بوک، دیلیس، لاوی، و آنتونی در طول راه. حالا در این نسخه خاص به مناسبت سالگرد، طرفداران قدیمی و همین‌‌طور خوانندگان جدید می‌‌توانند رمانی که اولین بار کورکوران کورک اوکانر را به جهان معرفی کرد بخوانند.

کورک که قسمتی ایرلندی و قسمتی اینشیناب هندی است، در سر و کله زدن با ذوب موادی که او را از بچه‌‌هایش جدا کرده است دچار مشکل شده. و با دوز‌‌های سنگین کافئین، نیکوتین، و عذاب وجدان سر می‌‌کند. او که زمانی در سمت جنوبی شیکاگو پلیس بوده است، چیز زیادی را شوکه‌‌کننده نمی‌‌یابد. اما وقتی قاضی شهر به طرز بی رحمانه‌‌ای به قتل می‌‌رسد، و یک پیشاهنگ عقاب جوان گمشده گزارش می‌‌شود، کورک مسئولیت این پرونده پیچیده و گیج‌‌کننده از توطئه، فساد، و راز شهری کوچک که او را به طرز دردناکی ناراحت می‌‌کند.

208. بیش از این گریه نکن بانوی من از مری هیگینز کلارک

الیزابت لنگ با قلب و روحی خسته به آبگرم سیپروس پوینت در ساحل پبل، کالیفرنیا رسیده است. الیزابت که هنوز در حال عزاداری بریا خواهر دوست داشتنی خود، هنرپیشه‌‌ای معروف که از پنت هاوس خود در منهتن پریده و کشته شده است، مصمم است که حقیقت چگونگی مرگ لیلا را کشف کند. تد وینترز میلیونر جذاب متهم به قتل اوست، اما الیزابت شک دارد.

همراه با صخره‌‌های بادی از ساحل مونترری، در خانه‌‌های ییلاقی مجلل، بین غذا‌‌های لذیذ و قدم زدن در ساحل، ناراحتی به دنبال الیزابت است که شروع به باز کردن درهای گذشته می‌‌کند. نگاهی به حقیقت تاریک زندگی و مرگ لیلا، و درباره خود الیزابت، شروع به برخورد با ذهن او می‌‌کند. موجی شوم از یک منبع غیرمنتظره که او را تهدید به غرق شدن کامل می‌‌کند.

209. پیشگویی مالوری از کارول اوکانل

نخستین اثر خیره کننده نویسنده درباره شبکه‌‌ای از قتل‌‌های حل نشده در پارک گارمسی نیویورک و یک زن تنها که به آن‌‌ها علاقه زیادی دارد.

در مرکز این کتاب کتلین مالوری است، یک بچه شیطان فوق‌‌العاده که تبدیل به افسر پلیسی در نیویورک می‌‌شود. او که به عنوان یک دختر کوچک از خیابان‌‌ها به فرزندخواندگی یک بازرس پلیس و زن او درآمده است، هنوز اکنون که یک گروهبان در بخش جرایم خاص است کاملا متمدن نیست. با هوش وحشی و چشمان تفنگدار سبز خود، مالوری (که هیچوقت نه کتلین، نه کتی صدایش نمی‌‌کنند) با توجه به قطب‌‌نمای درست و غلط درونی خودش عمل می‌‌کند. حس عدالتی که او را به راه‌‌های غیرقابل پیش‌‌بینی می‌‌کشاند. او جدا از همه است.

و امروز، تسخیر شده است. گرچه مالوری بیشتر در خانه و با کامپیوتر‌‌ها است تا در همراهی مرد‌‌ها،وقتی جسد پدرخوانده‌‌اش، لوییس مارکویتز، چاقو خورده در یک آپارتمان کنار جسد زن ثروتمند گرمسی پارک پیدا می‌‌شود، به خیابان‌‌ها رانده می‌‌شود. این قتل‌‌ها به طور واضح به دو قتل دیگر گرمسی پارک که مارکویتز در حال بررسی آن‌‌ها بوده مربوطند، و حالا به خاطر مرگ او، پرونده‌‌هایش پرونده‌‌های مالوری شده‌‌اند. با پرسه در خیابان‌‌ها، بررسی کردن سرنح‌‌ها، نزدیک شدن به حلقه دوستان و آشنایان، او به جهنمی از نور و سایه کشیده می‌‌شود، جایی که مردم چیزی که به نظر می‌‌رسند نیستند و حقیقت بدون هشدار عوض می‌‌شود. و یک قاتل که درست به اندازه او وحشی و غیرقابل پیش‌‌بینی است منتظر است.

پر از هیجان فریب‌‌دهنده و عمیق و نثری برنده، پیش‌‌گویی مالوری یک اثر جذاب، با هیجان شدید پیچیدگی شکنجه کننده، و حقیقتا یک رمان فراموش نشدنی‌‌است.

210. او با چشمان باز مرد از درک ریموند

وقتی جسد یک مرد میانسال الکلی که به حد مرگ کتک خورده است در کنار جاده لندن غربی پیدا می‌‌شود، پرونده به گروهبانی بی نام و نشان محول می‌‌شود. یک بدبین بددهن و آدمی انزوا طلب و بی باک از دپارتمان مرگ‌‌های توضیح داده نشده در ایستگاه پلیس. راوی ما که کارش را با نوار کاست‌‌هایی که در وسایل مرد مرده جا مانده‌‌اند شروع می‌‌کند، باید پیشینه بد او را به هم مربوط کند و مسئول پایان بی‌‌رحمانه او را پیدا کند. چیزی که او انتظارش را ندارد این است که جستجو برای حقیقت نیاز به دروغ گفتن زیادی دارد، و ترسناک‌‌ترین جنایتکاران نیز می‌‌توانند جذابترین‌‌ها باشند.

در شش رمان پلیسی اولی که مجموعه ایستگاه پلیس را تشکیل می‌‌دهند، درک ریموند یک درام جنایی جذاب و به وضوح انسانی را می‌‌چرخاند. او که بی وقفه در پی عدالت برای محرومان است، کارآگاه راویش به جا‌‌هایی قدم می‌‌گذارد که افراد کمی جرئتش را دارند. در تاریک‌‌ترین گوشه‌‌های لندن، شهری پرگناه که به بی‌‌کاری، نژادپرستی و فسق و فجور مبتلا شده است. و پر از افرادی پست است که همه کاملا اقناع کننده و توسط دیالوگ‌‌های عالی ریموند زنده هستند.

211. بشقاب سرد از کرگ جانسون

طرفداران ایس اتکینز، نوادا بار، و رابرت بی پارکر این رمان اول را بسیار دوست خواهند داشت که در آن نویسنده پرفروش نیویورک تایمز کرگ جانسون کارآگاه والت لانگمیر از بخش آبساروکای ویومینگ را معرفی می‌‌کند. جانسون به وابستگی عمیق خود به غرب آمریکایی برای تهیه یک اثر ادبی معمایی پر از اعتبار خیره‌‌کننده، و شخصیت‌‌های به یادماندنی تکیه می‌‌کند.

بعد از بیست و پنج سال کار به عنوان کلانتر بخش آبساروکا، امید والت لانگمیر برای اتمام کار خود در آرامش نابود می‌‌شود چرا که جسد کودی پریچرد نزدیک زمین شین شمالی پیدا شده است. دو سال قبل، کودی یکی از چهار پسر دبیرستانی بوده است که به خاطر تجاوز به یک دختر محلی شین تعلیق شدند. به نظر می‌‌رسد کسی به دنبال انتقام است، و لانگمیر شاید تنها کسی باشد که میان سه پسر باقی مانده و یک تفنگ کشنده ایستاده باشد.

والت لانگمیر همراه با دوست قدیمی خود هنری، قائم مقام ویکتوریا مورتی، و مجموعه‌‌ای از شخصیت‌‌ها که به اندازه کافی هم محزون و هم شوح‌‌طبع هستند تا داستان را جالب کنند، تلاش می‌‌کند تا در نهایت ببیند که انتقام، که لذت بخش‌‌ترین شکل آن وقتی است که آرام و بدون عجله انجام می‌‌شود، گاهی اوقات اصلا اتفاق نمی‌‌افتد.

212. سرزمین سایه‌‌ها از ریچل هوزول هال

همراه با تغییر مرز‌‌های لس آنجلس اعجاب انگیز، جسد مونیک دارسون 17 ساله در محوطه ساخت و ساز آپارتمانی در حالی که در کمد یک واحد ناتمام آویزان شده است پیدا می‌‌شود. شریک جدید کارآگاه پرونده‌‌های قتل الوییس لو نورتون، کالین تگرت، که به تازگی از دپارتمان پلیس کلرادو اسپرینگز نسبتا روستایی به این‌‌جا آمده‌‌است، فرض می‌‌کند که علت مرگ نوجوان خودکشی است. لو این توضیح آسان را باور نمی‌‌کند.

به این دلیل که، محوطه آپارتمان تحت مالکیت ناپلئون کریس است، یک میلیونر خود ساخته، و مردی که احتمالا خواهر گمشده لو، توری، را سی سال پیش به قتل رسانده است. هنگامی که لو مرگ مونیک دارسون را بررسی می‌‌کند، ارتباطاتی غیرقابل انکار بین دو پرونده پیدا می‌‌کند. اما دپارتمان او نسبت به این کشفیات مشکوک است. لو عقیده دارد که وقتی پرونده مونیک را حل کند، می‌‌تواند بالاخره خواهر گمشده‌‌اش را به خانه برگرداند. اما با نزدیک‌‌تر شدن به حقیقت، به قاتل خشن نیز نزدیک تر می‌‌شود. بعد از این همه مدت، آیا قاتل می‌‌تواند به سزای عمل خود برسد، آن هم قبل از این که لو قربانی بعدی او شود؟

213. غذا‌های لذیذ عمه لی از اویدیا یو

این رمان معمایی دلپذیر و شوخ طبعانه عمه رزی لی، یک بیوه سرزنده، کارآگاه آماتور، و مالک محبوب‌‌ترین رستوران غذا‌‌های خانگی در سنگاپور را معرفی می‌‌کند.

بعد از از دست دادن شوهرش، رزی لی می‌‌توانست یکی از «تای تای» های سنگاپور باشد، یعنی یک بانوی ثروتمند بی کار. به جای آن، او قصد دارد با شروع از رستوران خود، غذاهای لذیذ عمه لی، امپراطوری آشپزخانه‌‌های خود را بسازد که در آن غذاهای تند سنگاپور برای بومیان و توریست‌‌ها به طرزی دلپذیر سرو می‌‌شوند. اما وقتی جسدی در یکی از پناهگاه‌‌های توریستی سنگاپور پیدا می‌‌شود و یکی از مهمانان خانه لی به مهمانی شام نمی‌‌رسد، او می‌‌فهمد که این دو اتفاق به هم مربوط هستند.

این قتل و ناپدید شدن، پسرخوانده زن ذلیل عمه لی، مارک، زن فرصت‌‌طلب او، سلینا، یک زوج همجنسگرا که عشقشان هنوز در سنگاپور ممنوع است، و یک زوج توریستی که بازدیدشان ممکن است هدفی عمیق‌‌تر داشته باشد را گرد هم می‌‌آورد. مسئولان بررسی پرونده قتل رئیس پلیس راجا و گروهبان ارشد سلیم هستند، و این دو به سرعت می‌‌فهمند که شم تیز عمه لی می‌‌تواند سرنخ‌‌هایی که ماموران قانون از آن‌‌ها دوری می‌‌کنند را پیدا کنند.

لذایذ عمه لی یک اثر خردمندانه، زیرکانه و جذاب، یک معمای هیجان‌‌انگیز درباره عشق، دوستی، و غذای سنگاپور است. جایی که پول فراوان است و مردم از مذهب‌‌ها و قومیت‌‌های مختلف در صلح کنار هم زندگی می‌‌کنند، اما جایی که در زیر سطح آن تنش در جریان است، گاهی با عواقب مرگبار.

214. ترس از تاریکی از گر آنتونی هیوود

یک کارآگاه مخفی شکست خورده لس آنجلس را در جستجوی یک سفیدپوست برتری‌‌گرای قاتل می‌‌گردد.

آرون گانر یک کارآگاه خصوصی افتضاح است. بعد از یک سال کشتار در ویتنام و خروج سریع از آکادمی افسری، خصوصی کار کردن تنها راهی بود که او برای قهرمان شدن می‌‌دید. اما توانایی کم، طاقت‌‌فرسایی، و کمبود قدرت واقعی امیدهایش را نابود کرد، و بعد از ناخواسته باعث مرگ خشن یک زن باردار شدن کارش را متوقف کرد. اما شاید حالا، با رخ دادن یک قتل وحشیانه به خاطر مسائل نژادی، وقتش است که او از بازنشستگی بیرون بیاید.

مرد سفیدپوستی به ایسی دوس، باری در مرکز جنوبی لس آنجلس، می‌‌آید تا به سر یک سیاه‌‌پوست ستیزه جو شلیک کند. خواهر اصلاح‌‌طلب تندرو کشته شده با یک هفت تیر 22 دهم اینچی به ملاقات گانر می‌‌آید و او را قانع می‌‌کند که قاتل برادرش را پیدا کند. با نزدیک‌‌تر شدن گانر به جواب‌‌ها، پیش‌‌داوری و خشم لس آنجلس را تهدید به نابودی می‌‌کند. برای نجات شهر – و خودش- آرون گانر باید بالاخره رسالت خود را پیدا کند.

4 دیدگاه

  1. سلام من هم دوسه عنوان می افزایم، ۱خاطرات عبدالله بهرامی کارآگاه نظمیه۲خاطرات یحیی افتخارزاده سرهنگ بتزنشسته آگاهی۳خاطرات منوچهرنجفدری۴گزارش های پلیس خاطرات دستیارکارآگاه ژاندارمری سون بری دال که ازسوئدی های موسس ژاندارمری درایران درعصرقاجاریه بود، این هانیزبه عقیده من ازکتابهای پلیسی خواندنی میباشندکه لازمست به لیست فوق اضافه گردد. ضمنادوعنوان کتاب نیزنظم ونظمیه وپلیس خفیه ایران نوشته سیفی تفرشی وسی سال ماموریت درکشورپارس نوشته اریک کالبری، وپلیس جنوب سرگردگوستاونیلستروم نیزازدیگرعناوین کتابهای خواندنی پلیسی است که لازمست به لیست فوق افزوده گردد. سپاس

  2. من نویسنده کتاب (معمایی برای یک جنایت ) هستم . علاقه مندانی که دوست دارند با تکنیکها و ترفندها و شگردهای نگارش داستان های پلیسی از نوع معمایی آشنا شوند ؛ پیشنهاد می کنم این کتاب رو بخوانند .این کتاب توسط بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان در کتابخانه های اصلی همه شهرهای کشور پخش شده است . در این کتاب با ترفندهایی آشنا می شوید که تا کنون به آن توجه نداشته اید . این تکنیک ها ماحصل سالها مطالعه کتاب های پلیسی و مشاهده فیلم ها و سریالهای از نوع معمایی است . ممنون می شم این کتاب رو بخونید. با سپاس

    • من قصد دارم کانال یوتیوب با موضوع کتابهای جنایی صوتی راه بیاندازم خواستید میتونید کتابتون رو‌بفرستید در مورد کتابتون یک ویدئو ضبط میکنم.اگر مایل بودید به من ایمیل بدید.arezoo.fakharzade@gmail.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *