بهترین کتاب های کنترل ذهن

انضباط فردی، همان نشانه موفقیتی است که دغدغه همگان است و اغلب آرزو داریم که ای کاش به دست آوردن آن راحت‌تر از این بود. اگر به شما می‌گفتم قرصی وجود دارد که خویشتن‌داری را افزایش می‌دهد، آیا یکی از آن‌ها را نمی‌خواستید؟ البته که من هم مثل شما یکی از آن‌ها را می‌خواستم؛ ولی متاسفانه چنین قرصی وجود ندارد.

ولی من چیزی برایتان دارم که بسیار بهتر از قرصی است که کار را مثل آب خوردن می‌کند. در واقع پانزده‌ عدد از آن چیزهای خوب را در اختیار دارم و مطمئن هستم که آن‌ها به دردتان خواهند خورد. ممکن است بپرسید چطور این قدر مطمئن هستم.

آمار

آمار راهنمای ماست. از نظر آماری، 92 درصد از افرادی که در ابتدای سال اهدافی برای خود تعیین می‌کنند به اهداف خود دست نمی‌یابند (بر اساس یافته های دانشگاه اسکرانتون). این آمار به تنهایی توضیحات زیادی درباره انضباط فردی به ما می‌دهد.

این آمار نشان می‌دهد که مردم حتی نمی‌توانند به هدف‌های ساده‌ای که تعیین می‌کنند دست بیابند.

چرا بسیاری از مردم در رسیدن به هدف‌های خود موفق نیستند؟

منظورم این است که هیچکس هدفی تعیین نمی‌کند که رسیدن به آن برایش غیرممکن باشد.

همچنین هیچ کس هدف خود را چیزی قرار نمی‌دهد که واقعاً به آن علاقه‌ای ندارد.

با این حال، هر سال، افراد بسیار زیادی، حتی در رسیدن به کوچک‌ترین اهدافی که تعیین کرده‌اند شکست می‌خورند.

اما اهداف بزرگ چه؟ بهتر است حتی درباره‌اش کلمه‌ای هم نگوییم.

علت چیست؟

در اینجا محتمل‌ترین عامل را بررسی می‌کنیم. وقتی نتایجی که به دنبالشان هستیم سریع اتفاق نمی‌افتند و متوجه می‌شویم هدفی که به دنبالش هستیم دردسرش بیشتر از آن است که فکرش را می‌کردیم، درباره تصمیمان به شک می‌افتیم. همان‌طور که اهدافمان را دنبال می‌کنیم، کم کم به این فکر می‌کنیم که داشتن دغدغه نظم و انضباط مداوم هزینه‌ای دارد که ما حاضر به پرداخت آن نیستیم. در واقع این دغدغه بر ما غلبه می‌کند.

ما در این حالت چه کار می‌کنیم؟ از تلاش برای رسیدن به هدف خود دست می‌کشیم.

اگر این داستان برای شما آشنا است، پس شما هم برای داشتن انضباط فردی در تلاش هستید و به طور خلاصه، انضباط فردی برای شما کاری دشوار است.

ولی نیازی نیست بیش از حد احساس بدی داشته باشید (فقط کمی از آن کافی است)، چون تنها نیستید.  انضباط فردی تقریباً برای همه سخت است. ولی سخت بودن به این معنی نیست که برای افزایش آن هیچ تلاشی نباید انجام داد.

واقعیت این است که انضباط فردی همچون دردی است که برای شما خوب است. آنقدر خوب است که اصلاً نباید درد به حساب بیاید.

 همانطور که اوریپید می‌گوید:« آنچه برای شما خوب است دردناک ندانید.»

نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود

دوست من، انضباط فردی خصوصیتی با ارزش است که باید آن را بهبود بخشید. این ویژگی ارزشمند است چون با قدرتی که دارد شما را به مسیری هدایت می‌کند که اکنون در آن قرار دارید یا می‌خواهید در آن قرار بگیرید؛ و این کار را سریع‌تر از هر قدرت انسانی دیگر انجام می‌دهد.

انضباط فردی نیرویی است که می‌توان روی آن حساب کرد. زمانی که این نیرو قدرتمند باشد، شما را به جلو هدایت می‌کند و کمک می‌کند به سمت اهداف خود پیش بروید تا در نهایت به آن‌ها دست بیابید.

از طرف دیگر، انضباط فردی چیزی است که همه افراد در زندگیشان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. زمانی که حضور آن در زندگی کم می‌شود، موفقیت‌ها هم محو می‌شوند.

پس بلند پروازی کنید. همچنان برای خودتان هدف‌های بزرگ تعیین کنید؛ اما قبل از اینکه این کار را بکنید مطمئن شوید که انضباط فردیتان محکم و استوار است.

چرا؟ چون تلاش برای رسیدن به هدف بدون انضباط شخصی مثل دوچرخه سواری در  تپه‌های اطراف شهر است و شما انتظار دارید که دوچرخه‌تان بدون رکاب زدن از تپه‌های سخت‌ و پرشیب‌ بالا برود.

این اتفاق هرگز نمی‌افتد و به همین دلیل است که رسیدن به هدف بدون انضباط شخصی غیرممکن است.

خوشبختانه، می‌توانید نظم و انضباط فردی را مطابق میل خود بسازید و این کار را در مدتی کوتاه انجام دهید.

هر چه بیشتر به انضباط فردی دست بیابید، موفقیت‌های بیشتر و بیشتری را در زندگی خود خواهید دید.

در اینجا چهارده کتاب در زمینه انضباط فردی معرفی می‌کنیم که به شما در جهت تقویت و استحکام آن کمک می‌کند.

 خواندن منظم همین کتاب ها هم دقیقاً انضباط فردی را در شما تقویت میکند؛ زیرا خواندن کتاب به نظم و انضباط نیاز دارد.

علاوه براین شما به بینش ‌قدرتمندی در زمینه انضباط فردی دست خواهید یافت؛ بینشی که به شما کمک می‌کند تا در زمینه انضباط فردی تبحر کافی به دست آورید..  

 و اما دوستان در اینجا پانزده پله را برای رسیدن به سطوح بالاتر و بهتر انضباط فردی طی می‌کنیم.

معرفی 16 کتاب برای کنترل ذهن

1. اثر مرکب

کتاب “اثر مرکب” همانند بیانیه‌ای در زمینه انضباط فردی است. نویسنده این کتاب دارن هاردی است. او ناشر سابق مجله ساکسس، کارآفرین، مولتی ملیونر و نویسنده چند کتاب دیگر است. می دانید چیست؟ این مرد، موفق به درک و دریافت یکی دو نکته در زمینه انضباط فردی شده است.

دارن در کتاب خود به طور خلاصه فرمول چگونگی ایجاد تغییرات اساسی در زندگی را به ما ارائه می‌دهد. این فرمول از این قرار است: انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه+ تداوم+ زمان= تغییر اساسی.

انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه به موارد ریز و کوچکی در زمینه انضباط فردی ختم می‌شوند.

این کتاب ارزش خواندن دارد چون به شما کمک می‌کند این موضوع را درک کنید که انتخاب‌های کوچک روزانه است که میزان موفقیت شما را تعیین می‌کنند نه تصمیم‌های بزرگ.

بعد از خواندن این کتاب، انضباط فردی ترس کمتری دارد، کنترل پذیرتر است و شاید حتی کمی جذاب‌ به نظر بیاید. این کتاب را تهیه کنید و اجازه دهید دارن، قدرت انضباط فردی را به شما بقبولاند و این می‌تواند زندگی شما را متحول کند.

2. چیرگی

کتاب چیرگی یک شاهکار است. این کتاب توسط رابرت گرین نوشته شده است و طیف وسیعی از ایده‌هایی را در بر می‌گیرد که حول چیزی در هم ادغام می‌شوند که تبحر و استاد شدن در کار به آن نیاز دارد. استاد شدن در حرفه و شغل خود و استاد زندگی خود شدن.

بسیاری از مطالب کتاب حاصل دانش گسترده نویسنده از استادان گذشته و امروز است. این کتاب به شما کمک می‌کند بفهمید که برای استاد شدن چه چیزی لازم است؛ همانگونه که برای کسانی مانند موتزارت، لئوناردو داوینچی، گوته، جان کولترین، مارسل پروست و بسیاری دیگر لازم بوده است.

او نشان می‌دهد که چیرگی، فرآیند ساده‌ای است و برای کسانی قابل دسترسی است که مایل به صرف وقت، تلاش، فداکاری و از خودگذشتگی برای خلق کاری استادانه هستند.

او در ارجاعش به شعار لئوناردو داوینچی،  Ostinato Rigore، به معنای تلاش سختگیرانه، به طور خلاصه توضیح می‌دهد که چه نوع انضباطی برای رسیدن به وظایف زندگی (اهداف خود) لازم است.

برای استحکام بخشیدن به انضباط شخصی و درک این که برای رقم زدن سرنوشت خود چه چیزی لازم است، این کتاب قطعاً همان کتابی است که باید به خوبی بخوانید.

3. غریزه قدرت اراده

      غریزه قدرت اراده کتابی است که انضباط فردی و کنترل خود را از دیدگاهی آکادمیک‌تر بررسی می‌کند.                                   

      این کتاب کتاب خوبی درباره انضباط فردی است ولی اگر بخواهم صادق باشم خواندن آن حوصله سر بر        

      است؛ البته اگر واقعا به دنبال یادگیری درباره انضباط فردی و کنترل خود هستید، ارزش خواندن را دارد. 

مطالعه این کتاب ارزش این را دارد که برای آن وقت بگذارید؛ چون به شما کمک می‌کند تا به تعریفی مشخص در این باره دست بیابید که چرا رسیدن به سطح استادی در انضباط فردی برای بسیاری از افراد چالش برانگیز است. این تعریف مشخص شما را به سمت تصمیم‌های بهتر هدایت می‌کند و تصمیم‌های بهتر همیشه باعث نتایج بهتر می‌شوند. 

4. شاه کلید ثروت

این کتاب، کتابی تاثیرگذار برای ایجاد انضباط فردی است. هر فصل شامل درک و دریافت‌های متعدد درباره عادت‌ها و انواع تلاش‌هایی است که برای رسیدن به چیزهای بیشتر در زندگی به آن نیاز دارید.

اما مهم‌ترین فصل، فصل دوازدهم است که منحصراً به انضباط فردی می‌پردازد. در فصل دوازده استدلال‌هایی محکم ارائه می‌شوند در اثبات این که چرا باید انضباط فردی داشت؛ مخصوصاً اگر دارایی، موفقیت و ثروت چیزهایی هستند که شما به دنبالشان هستید.  

بیایید صادق باشیم، پول، موفقیت و قدرت چیزهایی هستند که همه ما به دنبالشان هستیم. پس این کتاب را بخوانید و یاد بگیرید که چرا انضباط فردی شاه کلید ثروت است. بعد از مطالعه، آنچه یاد گرفته‌اید به کار ببندید و برای خود یک زندگی پر از ثروت و روزی را در خور خود بسازید.

5. هنر جنگ

به نظر من، از بین همه این کتاب‌های عالی درباره انضباط فردی، هنر جنگ بهترین کتاب است. با این حال، این کتاب در فهرست و در رتبه پنجم قرار دارد؛ زیرا در درجه اول برای افراد خلاقی نوشته شده است که چالش‌های خود تخریبی را تلاشی برای خلق آثار عالی می‌دانند.

حتی اگر هنرمند، نویسنده یا کارآفرین نیستید، این کتاب به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که تلاش برای خلق کردن دشوار است، اما می‌توان بر این دشواری غلبه کرد.

باور دارم که این کتاب برای همه کاربرد دارد؛ زیرا همه ما آفرینشگریم؛ آفرینشگر و طراح زندگی‌هایمان.

نویسنده مستقیماً از طریق کتاب، انضباط فردی را مطرح نمی‌کند، بلکه آن را به عنوان “ایستادگی” در نظر می‌گیرد. اما از طریق مفهوم “ایستادگی” به وضوح نشان می‌دهد که چگونه باید نسبت به کار خود متعهد و حرفه‌ای شوید و اینکه چگونه وقتی این کار را انجام می‌دهید، انضباط فردی را برای کار همیشگی خود به کار بگیرید.

این کتاب مشوق خوبی است که به شما کمک خواهد کرد تا با چالش‌های رودرروی انضباط فردی با استفاده از روشی موثر مقابله کنید. پس حتما این کتاب را بخوانید.

6. تمرین ذهن

اگر به دنبال کتابی هستید که دیدگاه شما را نسبت به چگونگی ساخت انضباط فردی تغییر دهد، پس این کتاب برای شما مناسب است. توماس ام. ترنر دلیل محکمی برای اهمیت نقش ذهنیت در مورد منضبط بودن ما مطرح می‌کند. او با استفاده از فرآیند تمرین ذهن، تجربیات خود را درباره تسلط بر بازی گلف، آموختن پیانو و نوشتن به خوبی بیان می‌کند.

خواهید دریافت که با آگاهی و ذهنیت درست، می‌توانید در هر چیزی استاد شوید. بزرگ‌ترین اصرار او این است که یاد بگیرید تا فرآیند هر کاری را که می‌خواهید انجام دهید، دوست داشته باشید. برای این کار به ایجاد ذهن تمرین کننده نیاز دارید.

و زمانی که ذهن تمرین کننده را پرورش دادید، مدیریت انضباط فردی و تمرکزی که همه ما با آن‌ها مشکل داریم راحت‌تر می‌شود.

خواندن این کتاب کمی طول می‌کشد، ولی مطمئناً دارای مطالب ارزشمندی است.

7. اراده: کشف مجدد قدرت عظیم بشر

روی بامایستر روانشناسی است که بسیار مورد تحسین واقع شده است. او و نویسنده مشهور نیویورک تایمز، جان تیرنی، با کمک هم چیزی را که به نوعی بیانیه‌ای درباره کنترل خود بود خلق کردند. هر دو نویسنده با استفاده از دانش گسترده خود درباره مردم و روانشناسی انسان، کار بزرگی انجام می‌دهند تا به شکلی موثر قدرت اراده را به طور مجمل و فشرده بیان کنند.

آن‌ها مثال‌‌های فوق‌العاده‌ای می‌آورند تا نشان دهند که ما چگونه می‌توانیم دوباره به اراده خود شدت ببخشیم و عادت‌های موثری در خود به وجود آوریم که به کمک آن‌ها بتوانیم به شکلی راحت‌تر بر خود کنترل داشته باشیم. به طور خلاصه، شما از طریق مطالعه این کتاب دانش پس زمینه کنترل خود و بسیاری شیوهای جدید و خاص را خواهید آموخت که به شما کمک خواهند کرد تا به سطح استادی برسید.

در مجموع، این اثر، کتابی عالی برای خواندن و عنصری سازنده و فوق‌العاده برای کمک به شما در ارتقای نظم و انضباط فردی است.

8. بیندیشید و ثروتمند شوید

این کتاب تقریباً به همه دسته‌های پیشرفت شخصی تعلق دارد، اما در حوزه انضباط فردی واقعاً می‌درخشد.

وقتی این کتاب را می‌خوانید، به آگاهی جدیدی در مورد موفقیت در هر زمینه‌ای از جمله به دست آوردن ثروت دست خواهید یافت. اما مهم‌تر از همه، این کتاب موضوعی را جا می‌اندازد که هیچ نوع موفقیتی از تحصیل ثروت زیاد گرفته تا هر موفقیت بزرگ دیگر برای شما قابل دستیابی نیست مگر اینکه بتوانید افکار خود را کنترل کنید.

و مطمئناً تسلط بر فکر به این برمی‌گردد که شما توانایی تسلط بر نحوه فکر کردن را داشته باشید، بتوانید افکاری را که وارد ذهنتان می‌شوند کنترل کنید و بدانید که باید بر روی چه نوع افکاری به طور مداوم تمرکز کنید تا به اهداف خود برسید.

اگر به دنبال موفقیت و انضباط فردی هستید، باید حتماً این کتاب را بخوانید.

9. بهانه آوردن ممنوع: قدرت انضباط فردی

برایان تریسی مدت زمانی طولانی در این زمینه فعالیت داشته است؛ اما کتاب او در مورد نظم و انضباط، بهانه آوردن ممنوع، هنوز یک نقطه شروع عالی است. مخصوصاً اگر آدمی بلند پرواز هستید، به تازگی تحصیلات خود را به پایان رسانده‌اید یا می‌خواهید کاری را شروع کنید.

او تقریباً “رهبر انضباط فردی” است، زیرا مدت زمانی طولانی در این کار بوده است. او بسیاری از اصول موفقیت را که احتمالاً قبلاً درباره آن شنیده‌اید مطرح می‌کند؛ اما همه آن‌ها را به موضوع انضباط فردی پیوند می‌دهد و در این کار بسیار خوب هم عمل کرده است.

مطالعه این کتاب به شما کمک می‌کند تا ارزش و نقش مهم انضباط فردی را در تمام سطوح زندگی خود درک کنید.

10. قدرت عادت

چارلز داهینگ کار بزرگی انجام می‌دهد تا پیچیدگی علم پس زمینه عادات ما را روشن کند و آن را به درک و دریافت های قابل هضم تجزیه نماید. در این کتاب خواهید آموخت که بخش عمده‌ای از کارهایی که ما انجام می‌دهیم توسط عادات ما کنترل می‌شوند و خواهید آموخت که چگونه با کمی آگاهی منظم می‌توانید بر هنر تبدیل عادات بد به عادت‌های خوب مسلط شوید.

پس اگر عادات بدی دارید که باید آن‌ها را تغییر دهید، می‌خواهید عادت‌های جدید داشته باشید یا می‌خواهید مطمئن شوید که انضباط لازم برای به سرانجام رساندن کار را دارید، این کتاب را تهیه کنید چون این کتاب، راهنمای نهایی برای کنترل عادت‌های خود است.   

11. روحیه جنگجو

این کتاب، کتابی معمولی در زمینه نظم و انضباط نیست. این کتاب در مورد رویکردی به زندگی است؛ درباره خلقیات مردمان است.

خلقیاتی که به مرور زمان کمتر و کمتر در فرهنگ امروزی دیده می‌شوند. با این حال این خلقیات دقیقاً همان چیزهایی است که به شما کمک می‌کنند تا کشمکش‌ها و رنج و سختی‌هایی را که برای رسیدن به خواسته‌های خود تحمل می‌کنید پذیرا باشید.

اصول روحیه جنگجو، که متوجه درون ماست، می‌توانند به شما الهام ببخشند تا با دشمنانی که در قلب و ذهن شما یافت می‌شوند مبارزه کنید و بر آن‌ها غلبه کنید.

این کتاب را بسیار به شما پیشنهاد می‌کنم. کتابی نیست که صد در صد به نظم و انضباط فردی اختصاص داده شده باشد، بنابراین توقع انبوهی از علم و داده را از آن نداشته باشید، اما می‌توانید انتظار داشته باشید که برای به دست آوردن انضباط یک جنگجو، از آن الهام بگیرید و به وجد بیایید.

اگر می‌خواهید نظم و انضباط یک قهرمان را داشته باشید، این کتاب را بخوانید و سرسختی ذهنی لازم را به دست آوردید.

12. انضباط فردی

به کتاب دوازدهم از لیستمان که درباره انضباط شخصی است رسیدیم که به درستی “انضباط فردی” نامیده شده است. این کتاب درباره انضباط فردی جدیدتر از بقیه است؛ اما ارزش نام بردن را دارد چون مملو از اصول قدرتمندی است که می‌تواند به شما در ایجاد استحکام و تمرکزی ذهنی کمک کند که منجر به موفقیت می‌شود. متن این کتاب ساده و روان است و مسقیم به سر اصل مطلب می‌رود و توضیح می دهد که انضباط فردی چیست و چگونه هر کسی می‌تواند آن را در خود افزایش دهد.

از میان بهترین کتاب‌های انضباط فردی، این کتاب در این فهرست آورده شده است چون کار فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهد و به خواننده کمک می‌کند تا یاد بگیرد که انضباط فردی یک مجموعه مهارت نیست بلکه سبک زندگی است. به نظر من وقتی این واقعیت را پذیرفتید و آن را واقعاً درک کردید….. توانایی لازم برای تبدیل به استاد خود شدن را پیدا خواهید کرد و در شکلی وسیع تر سرنوشت شما تغییر پیدا خواهد کرد.

13. تخت خوابتان را مرتب کنید

تخت خوابتان را مرتب کنید، از هر نظر که بگویید محبوب‌ترین کتاب درباره انضباط فردی و به طور کلی پیشرفت در زندگی است. این کتاب عنوان معتبر پر فروش‌ترین کتاب  نیویورک تایمز را به خود اختصاص داده است، که به اعتقاد ما شایستگی‌اش را دارد. نویسنده کتاب تخت خوابتان را مرتب کنید، دریاسالار ویلیام اچ. مک ریون است. او این کتاب را پس از یک سخنرانی در جشن فارغ التحصیلی نوشت که در اینترنت بسیار پربازدید شد. پیامی که او در سخنرانی بیان کرد و آنچه در این کتاب توضیح می‌دهد، درباره این است که چگونه چیزهای کوچک، تفاوت‌های بزرگی در روند زندگی ما ایجاد می‌کنند.

مطمئناً این کتاب کتابی آکادمیک نیست؛ زیرا حاوی داستان‌هایی کوتاه و حکایت‌هایی درباره زندگی است. با این حال، کتابی است که حداقل به شما انگیزه می‌دهد تا کارهای کوچک را کمی بهتر و پیوسته‌تر انجام دهید و این در نهایت به شما کمک می‌کند تا زندگی خود را تغییر دهید. به هر حال، منظور از انضباط فردی همین است، مگر نه؟ انجام مداوم کارهای کوچک.

14. چگونه خود را به نظم عادت دهیم

پیتر هالینز، نویسنده پرفروش و محقق در روانشناسی با کتاب خود به نام چگونه خود را به نظم عادت دهیم، منبعی بی‌نظیر ایجاد کرده است. هالینز به عنوان فردی که بیش از یک دهه در مورد افراد با عملکرد بالا مطالعه کرده است، حقیقتا در این کتاب با موفقیت، روانشناسی و علم را در پس زمینه نظم و انضباط فردی توضیح می‌دهد.

کتاب او یازده فصل دارد و به شما کمک می‌کند تا از هر چیزی در این مورد شناخت پیدا کنید که چگونه زیست شناسی، عادات، طرز فکر و محیط اطراف می‌توانند بر سطوح مختلف انضباط فردی شما تاثیر بگذارند و تاثیر هم خواهند گذاشت. به این ترتیب، این کتاب انضباط فردی بسیار توصیه می‌شود و اگر هنوز آن را مطالعه نکرده‌اید، باید به لیست خواندنی‌های خود اضافه کنید.

15. تست مارشمالو

والتر میشل یکی از متخصصان برجسته جهان در زمینه کنترل خود است. کار پیشگامانه او در مورد کنترل خود (معروف به تست مارشمالو) این زمینه برای او فراهم آورده است که نام او بیشتر از هر روانشناس دیگری در مورد کنترل خود بر سر زبان‌ها باشد؛ چرا که او بهتر از هر کس دیگری نشان داده است که ارتباط مستقیمی بین مفهوم مقاومت در برابر لذت‌های آنی و توانایی فرد برای ایجاد یک زندگی موفق وجود دارد.

طبق مواردی که گفته شد، اگر به دنبال تسلط بر انضباط فردی و کنترل خود هستید، این کتاب انتخابی عالی است چون میشل پادزهرها و استراتژی‌های بی‌شماری را ارائه می‌کند که تقریباً هر کسی می‌تواند برای تسلط بر هر دو آن‌ها را اجرا کند.

16. عادت‌های اتمی از جیمز کلیر

اگر مدتی ( یا حتی کل زندگیتان) است که ایجاد عادت‌های نو (یا ترک عادت‌های قدیمی) در لیست کارهایی است که باید انجام بدهید، عادات اتمی ممکن است بالاخره آتش زیرینی را که برای یک شروع واقعی نیاز دارید روشن کند. چرا؟ اول اینکه، پر واضح است که عادت‌ها مانند علاقه ها تشدید می‌شوند. هر چه زودتر شروع کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت. دوم اینکه ما دوست داریم فکر کنیم که هویت ما بر رفتارمان تاثیر می‌گذارد (من فردی فعالی هستم بنابراین ورزش خواهم کرد.)، اما اغلب این رفتار ماست که هویت ما را می سازد. وقتی با کلیر درباره کتابش صحبت کردیم، گفت:« تقریباً همه فکر می‌کنند صداقت دارند. خیلی اوقات اشتباهات بزرگ شما را نابود نمی‌کنند؛ معمولاً دسته‌ای از اشتباهات کوچک وجود دارند که به آن‌ها می‌گوییم فقط این یکی یا این بار کمی متفاوت است و بعد پنج یا ده سال بعد برمی‌گردید و می‌بینید که عادات شما با شخصیتی که فکر می‌کردید دارید مطابقت ندارد.»

17. انضباط برابر است با آزادی

گاهی اوقات حقیقت تلخ تمام چیزی است که نیاز داریم تا به انضباطی که می‌خواهیم برسیم و این دقیقاً همان چیزی است که جوکو ویلینک در کتاب انضباط برابر است با آزادی برای ما بیان می‌کند. بدون شک این کتاب یکی از بهترین کتاب‌ها در زمینه نظم و انضباط است.

این کتاب برای کسانی که به دنبال انضباط هستند ضروری است؛ چون جوکو حقیقت را بیان می‌کند. بدون شک، ممکن است آنچه می‌گوید برای شما آزار دهنده یا شاید حتی کمی بیش از حد صریح باشد ولی اگر واقعاً به دنبال انضباط فردی هستید، نباید با این شیوه مشکلی داشته باشید. چرا؟ چون هدف وسیله را توجیه می‌کند.

این کتاب، کتاب خودیاری است که همه ما باید در این دوره و زمانه بخوانیم. در حال حاضر از بین همه این کتاب‌ها درباره انضباط فردی، این یکی کتاب مورد علاقه من است. این کتاب به شما کمک می‌کند تا به افکار خود نظم بدهید و باعث می‌شود تا عملکرد خود را نیز به انضباط در آورید. پس اگر آماده یادگیری حقایقی ساده درباره انضباط فردی هستید به طوری که منجر به عملکردهای منظم ‌شوند، پس این کتاب برای شما مناسب است.

ادامه بدهید و نظم و انضباط فردی خود را بسازید

و اما دوستان، فهرست پانزده گانه بهترین کتاب‌ها برای پیشرفت در انضباط فردی و کنترل خود در اختیار شماست؛ ولی اجازه ندهید یادگیری شما منجر به محفوظات شود؛ اجازه دهید یادگیری شما منجر به عمل شود. و اگر به دنبال روش‌های اضافی دیگری برای نظم بخشیدن به افکار خود هستید حتماً این جملات تاکیدی بسیار موثر در زمینه انضباط فردی و نقل قول‌های بسیار محبوب ما را درباره نظم و انضباط مد نظر داشته باشید.

به یاد داشته باشید که همه افراد بسیار موفق، افراد بسیار منظمی هستند. همه افراد ناموفق هم معمولاً نامنظم هستند و نمی‌توانند رفتارها و امیال خود را کنترل کنند.

پس این کتاب‌ها را در مورد انضباط فردی مطالعه کنید، از منابع خود استفاده کنید و به آنچه که یاد می‌گیرید عمل کنید تا وقتی در مورد هشت درصد افرادی که اهداف خود را دنبال می‌کنند صحبت می‌شود درباره شما حرف زده باشند.

تا دفعه بعد خداحافظ.

تلاش

پی نوشت- این‌ها بدون شک بهترین کتاب‌ها در مورد نظم و انضباط هستند اما اگر به دنبال چیزی هستید که واقعا به شما کمک کند از همین حالا منضبط باشید. به اندازه کافی منظم باشید تا در واقع به اهداف بزرگ جسورانه‌ای که برای خود تعیین کرده‌اید دست یابید، این مطالب پیشکش به شما.

2 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *